Moc vás všechny prosím, NEPLEŤTE SI komentáře s poradnou a nepokládejte dotazy na různé výrobky, jejich vzájemné interakce apod., beztak je většina těchto dotazů určena pro lékárníky, nikoliv pro lékaře! Ani vaše onemocnění bez hlubších znalostí nemohu řešit, křišťálovou kouli dosud nevlastním. S mailem také neuspějete, poradna je, až do odvolání, uzavřená! RESPEKTUJTE TO PROSÍM!

pátek 15. listopadu 2019

Myšolezec není myš aneb Tom a Jerry 2

Říká se lézt bolestí po zdi. A taky se to může stát např. po návštěvě zubaře. Že by ale myši absolvovaly pravidelné zubní prohlídky, o tom jsem zatím nikdy neslyšela!

Ty z vás, co se bojí, že video je jakýsi záznamem z pitvy provedené naším kocourem, mohu uklidnit. Když jsem po natočení videa přišla se smetáčkem a lopatkou (tak to dělá majitelka našich tří kočičáků, je to osvědčená lopatko-lovkyně), zjevil se tam soused M. a vzal myšku jen tak, bez nějakých dalších propriet, holou rukou. Já bych se bála, že mě ta potvora kousne. Bývají totiž někdy agresívní a takhle vyplašené i dost vysoko skáčou.


Milý myšolezec, jako zcela unikátní, nový druh myši, pak letěl prostorem jako pravý kosmonaut. Přistál relativně měkce, na trávníku. Smutný pohled našeho kočičáka Winnieho po zmizení myšky ze zdi se mi bohužel nepodařilo zvěčnit. Pořád na tu zeď ztrápeně koukal a mňoukal. Prý jsme mu vzali jeho oběd!

Kdyby se tu přeci jen našel někdo se zájmem o sekci, lze kliknout na následující dva odkazy (12). Ty vás zavedou do Hádovy říše... Kliknutí pouze na vlastní nebezpečí! Po jídle kontraindikováno!

Tak zas příště!

Zdraví vás, jak jinak, než srdečně, vaše Dorka, Doktorka se srdcem!

24 komentářů:

 1. Myslím, že ještě trochu trénování a můžeš si z fleku otevřít myší cirkus plný myších artistů! :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, bylo mi jí, Janísku, trochu líto, ale ne zas tolik, abych jí nenatočila. :-D
   A navíc, mám strach, až teď budu vysazovat kolem 1500 cibulek jarních cibulovin, že mi to (draze) všechno sežerou... Chci tím na jaře lákat včely. Tak snad to nenaláká naše myši... :-)

   Vymazat
 2. Já chytám myši běžně do ruky, když si je vezmeš do dlaně, zjistíš, že mají úžasné přední ťapiny, skoro jak lidská ruka.Ale miniaturní. Málokdy mě kousla, a když, tak to nic bolestivého nebylo. Takové štípnutí... a ani nějak nepozoruji, že bych z toho začala nějak mutovat. Zuby mám furt stejný, uši se mi taky nezvětšily a po zdi taky nelezu! Možná někdy vzteky pištím, ale to jsem dělala vždycky. Koček se nebojím a na zrní chuť nemám ;-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No počkej, VendyW,

   jak jako nemáš chuť na zrní -a co pšeničná mouka? Aha?! Přeci jen bych tu mutaci, nejspíš s opožděným účinkem, zvážila! ;-) :-D

   Jinak, já se spíš než toho vlastního kousnutí bojím následků. Si představím všechny ty nemoci - a na myš nesáhnu. :-D I když mě tak láká ten jejich kožíšek!

   Vymazat
 3. Ale teď už chápu, že si stěžovali v paneláku lidi i v osmém patře že mají v bytě myši!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To jako, že myši lezly od vašich koček nahoru po schodech - nebo myši lezly po zdi do 8. patra?? :-D

   Vymazat
 4. No neboj, tie myšky ťa majú dobre zapamätanú a už sa tešia na tie tvoje jarné cibuloviny... asi ti ich nezjedia, ale vyhrabú a pookusujú ;-P

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Fidorko,
   to by si mě teda myši měly pamatovat, protože jim občas zachráním život! A jako vděčnost budu očekávat, že mi to všechno NESEŽEROU! Protože jestli jo, vyhlásím jim válku (taky bych si mohla pořídit kočku třeba já sama! - 4. do baráku :-D).

   Se ztrátami počítám, ale jestli budou moc velké, budu smutná... Miluju květiny - a když teď do toho ještě vložím svou práci, tak už to se mnou bude k nevydržení. :-)

   Zrovna jsem si u Vietnamce koupila (aspoň provizorní, než si koupím lepší) zahradní rukavice. A do 4 hodin mi maj dorazit první cibulky (tady je fofr, objednávala jsem ve čtvrtek kolem poledne).

   Vymazat
  2. Myslím milá Dorka, že 3 kočky v baráku stačia, lebo tá prípadná tvoja štvrtá by brala tie myšky ako hračku, ako tie tri čo tam máte teraz :-D Ale keby si už dačo chcela riešiť, tak radšej pořiď tú kočku, než nebodaj nejakú pascu, tam by tie myšky veľmi trpeli :-( Ako píšeš, bývaš blízko lesa a to je trošku iné ako keď sa vyskytujú myši, nebodaj potkany, niekde uprostred mesta... proste si bližšie k divočine ;-)
   Rukavice chválim a držím palce, aby veľa cibuliek na jar vyrašilo k tvojej radosti a radosti včeličiek... samozrejme očakávam potom reportáž :-)

   Vymazat
  3. Milá Fí,
   Naše kočiny je mají NEJPRVE jako hračku - a pak si daj papu. ;-)

   Jo, jo, divoká Dorka teď žije skoro v divočině. Ono, tam, co je náš dům, to byl dřív právě les. Na Google mapách to maj pořád ještě špatně (maj několik let zpoždění). A lesík stejně nad naším domem na svahu pořád ještě zbyl. Škoda, že je to tak strmý (a navíc nám to kvůli bezpečnosti ještě oplotili).
   A s tou reportáží - to jsi již druhá, co na to čeká. Tak doufám, že se VŠICHNI dočkáme. :-D

   Vymazat
 5. Ne vždy přináší trpělivost růže...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milý Jene,
   mně růže ještě nikdo nepřinesl. Ani Trpělivost, ani nikdo jiný. :-)

   Vymazat
 6. To se říkávalo o prezidentovi Novotném, že mu občas promítli nějaký film československé nové vlny a on z toho pak lezl po zdi. Tak si to představuji asi jako v tomhle videu :-).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milý Petře,
   tak si tak představuju chlapa na zdi, v téhle pozici - a chechtám se. :-D

   Vymazat
 7. Šikovná myška. Ony se teď budou myšky hrnout do tepla. Tak třeba ještě nějaký úlovek bude :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milý LeSíku,
   my tu myši jinak nemáme, nosí nám je sem právě naše 3 kočky. :-) Ale takhle vysoko na zdi, to mě fakt překvapilo - a držela tam jak přibitá. :-)

   Vymazat
 8. Děkuji za nápadité video. Stejně je lepší sledovat videa než jen číst text. I když u tebe se dá čekat kvalita.
  K aktuálnímu videjku bych řekla, že kocour ví: kdo si počká, ten se dočká - nebo spíš ví, že myška stejně jednou spadne, musí zeslábnout a spadne jako lžička do kafíčka. Nečekal, že mu oběd odletí jako na padáku

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milý Kittísku,
   tak, tak, my kočičákovu myš vyslali na oběžnou dráhu, což chudák Winniesek nečekal... Takový je život. :-)

   Vymazat
 9. Jednou jsem na zahradě viděl, jak kočka chytila myš a v zubech si ji natáčela a nakonec ji celou spolkla. K mému překvapení všechno na jeden zátah.

  OdpovědětVymazat
 10. U nás vyběhla do domu myš a předváděla skrobsti ke kousky... Než ji kocour konečně zstnul tipec... Ačkoli bych byl raději kdyby ji jen zahnal..

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milý Jene,
   mně je těch myšek taky líto a když to jde, snažím se je zachránit. Ale holt máme v baráku 3 kočky. Ale trochu si to myšky u mě teď rozlily - našla jsem v letních botách, které stály v botníku, nejen celkem ca. 80 bobků, ale k tomu se do jedné boty ještě jako bonus vymočily... A to mě teda naštvalo! :-D Když si představím, co ty myši mohou přenášet, tak nejsem moc nadšená...

   Vymazat
 11. A kde máme adventný kalendár... tento rok nebude? :o(
  Napriek tomu ti Dorka prajem krásny adventný čas a nech ťa neskolí nejaký hnusný moribundus, ako momentálne mňa :o)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Fidorko,
   myslela jsem na něj, ale nebyla jsem schopná (ač jsem se vážně snažila) dát dohromady dost políček... Já už si to nejlepší vystřílela... Pokud do příštího roku něco zas najdu, tak pak ano, ale teď fakt nemám co...
   Moribundy nechávám pacientům, na mě si jen tak žádný bacil (doufám) nepřijde. :-)
   Milá Fí, děkuju moc za přání, i tobě přeju poklidný čas a každým dnem zdravější pocit. :-)

   Vymazat

Uveďte prosím nějakou přezdívku (pole NÁZEV/ADRESA URL - stačí vyplnit jen přezdívku). Jinak mi vaše komentářové kapky splynou v jedno nekonečné moře. 😉

DĚKUJI ZA VAŠE KOMENTÁŘE. 😊