Moc vás všechny prosím, NEPLEŤTE SI komentáře s poradnou a nepokládejte dotazy na různé výrobky, jejich vzájemné interakce apod., beztak je většina těchto dotazů určena pro lékárníky, nikoliv pro lékaře! Ani vaše onemocnění bez hlubších znalostí nemohu řešit, křišťálovou kouli dosud nevlastním. S mailem také neuspějete, poradna je, až do odvolání, uzavřená! RESPEKTUJTE TO PROSÍM!

čtvrtek 7. listopadu 2019

Nepodařená hra na kočku a myš aneb Tom a Jerry 1

Náš kočičák Winnie dnes neměl na nějaká dlouhoocasatá stvoření ani trochu náladu. Se stoickým klidem dávalo kočičí veličenstvo mně i celému světu najevo, že vše má pod kontrolou a jen tak ho něco nerozhodí. 

Místo popisu jsem dnes vložila netradičně krátká videa. Ty z vás, co nemají dům se zahradou, by to možná mohlo zajímat, zatímco pro nás ostatní je to spíše běžný obrázek. 

Mám dlouhou dovolenou, a tak doufám, že se mi podaří natočit i akrobatické kousky našich myšek. Uvidíme!

Klídek, mám to pod kontrolou!A je to jídlo vůbec čerstvý?


Brzy nashle! Už za pár hodin nás čeká hezký víkend. Srdečně zdraví vaše Dorka, Doktorka se srdcem.

26 komentářů:

 1. Vypadá to, že se Tom a Jerry konečně udobřili:-). I když...všichni asi dobře víme, co by mohlo následovat. U těchle dvou může zdání hodně klamat:-).
  Těším se na další epizody, Dorko.
  Jindra

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Myšky jsou nádherný, Jindřiško,
   ale přiznám se, že se děsím chvíle, až jednou Jerry vrazí do mého bytu. Protože, a to zde není zachyceno, myšička v jednom momentě pobíhala po mém prahu (ostatně, jako už mnohokrát). Pak už jen stačí ve "správném" okamžiku otevřít dveře - a bude vymalováno. :-)

   Co bude následovat? No kočičí pitva přece! ;-) V dalším dílu přidám zajímavou fotku - nebude to ale nic pro slabší povahy. ;-)

   Vymazat
 2. Přeji kouzelnou rekreaci, koukej si odpočinout, vyrazit do přírody a taky si udělej nějakou ženskou radost :-)
  Krásné záběry, moji tři lovci by nic nepochytali, naopak by si myšky doma chovali na ozdobu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Simí,
   do přírody razit budu, stejně tu v ní bydlím (srnky nám chodí až k baráku). A UŽ odpočívám! A jak ráda! Teď těsně před ten maraton služeb, uff, to teda bylo těsný... No, naše 3 kočiny ty se činí, krvavé stopy na chodbě někdy majitelka koček úplně neodklidí - a taky v noci mnohdy zaslechnu (naposledy předevčírem) kočičí tlapky na dveřích, které svádí nerovný boj s nebohou myšičkou. :-)

   Vymazat
 3. To máš doma??? No neber to prosím jako výtku, taky jsme jeden čas měli doma občas takovou návštěvu. A ani naše zvířectvo kočičí je nechytalo, a nechytali je ani psi. (Ti další už ano, ale venku) nakonec to skončilo tak, že myška zůstala u dětí v akváriu. Jenže jednou zdrhla, zalezla pod podlahu, tam se k ní zřejmě přidala druhá opačného pohlaví a vytvořili nám tu podpodlažní kolonii myšek. Ovšem to už taková sranda nebyla, protože holka dostávala hysterický záchvaty pokaždé když se s nějakou potkala buď viset na klice nebo na dveřích. Takže následovala myší genocida....

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo, sousedka nad námi má totiž 3 kočky - a tak já žádnou nepotřebuju. :-) A myši jsou u nás na chodbě několikrát do týdne - ale jinak asi denně - v noci to nezjišťuju, ale vím, že mezi 2. - 3. hodinou ranní, to bývalo výživné - teď o dovolené to zas mohu zkontrolovat. :-)
   Naše kočiny se zatím činí, tak snad jim to vydrží. Jen je tady to nebezpečí, že otevřu v blbou chvíli dveře... :-D
   Tý jo, myši pod (a posléze nad) podlahou... :-) My tu máme mravence - musela jsem jim zacpat vchody, aby ke mně nelezli, což, naštěstí zabralo. Doufám, že se jednoho dne neprobudím a nezjistím, že jsou to termiti a že se probourali nahoru. :-D

   Vymazat
 4. Ti tví dva hrdinové vypadají (spíš než Tom a Jerry) jako manželé po dvaceti letech :D.

  OdpovědětVymazat
 5. Kočka znechuceně odešla na roh ulice do bufetu na svůj oblíbený McMouse :-).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milý Petře,
   ty vaše vtípky tady, to je super vylepšení mého ne-článku. Díky za tvůj komentář. :-)

   Vymazat
 6. Ach jaj Dorka, tieto tvoje reportáže nebudú moje obľúbené, aj keď uznávam hierarchiu potravinového reťazca. ;-)
  Prajem ti príjemnú dovolenku, uži si ju čo najlepšie podľa svojich predstáv. :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Copak,
   nemáš ráda myšky? Nebo je máš naopak ráda až moc? ;-)

   Vymazat
  2. Ešte som ich nikdy nepapala. ;-)

   Vymazat
  3. No, taky nejsi kočka, že jo. I když, vlastně, možná... ;-)

   Vymazat
 7. Tak dovolenkuješ? Užij si volnosti v místě i v čase.
  U nás máme kočičáka venkovního a ten se s myšmi nepárá. Buď je přímo konzumuje, nebo je nosí před dveře či přímo je nabídne Terezce. Ve všech případech se baví všichni zúčastnění. Máme pevný zdroj poblíž staré králíkárny - a letos plnou zahradu i krtků. Ti taky dost často doplatí na pozorného kočičáka. Jak to dělá, že je chytí, nevíme, ale rozhodně je neporcuje - nechává je na místě dopadení ;-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Kitty,
   takže krtci mu "nejedou"? To jsou mi věci! :-D

   Chcete se zbavit té malé potvory, co nosí kalhotky s kapsami? Krtkoplašič je k ničemu, vyděsí tak akorát trávu! Zavolejte našeho speciálně vycvičeného Kitty-kocoura! Kitty-kocour - vaše nejlepší volba! ;-)

   Vymazat
  2. Jo a ptala jsi se na dovču - tak jo, zrovna už jsem doma 7. den. A mám takovej blbej pocit, že to tak rychle utíká. Ještě, že jí mám tak dlouhou. :-)

   Vymazat
 8. Zrovna jsme také měli doma pro len s myší.. Do pasticek ne lezla a kocour cihal ale nechytil. Nakonrc asi vyběhla ven..

  OdpovědětVymazat
 9. Zrovna js. E měli doma myš.. Do pasti ne lezla a kocour cihal, ale také nechytil.. Nakonec vybehla

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milý Jene,
   že by to byla mlsná myš a ty jsi nekoupil správnou značku sýra do pastičky? ;-) Nebo čím jsi ji vlastně uctil? Tatina dává i špek, myslím.

   Vymazat
 10. ,zkoušel jsem sýr a vlašský orech

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Člověče,
   z toho plyne jedna důležitá věc: Ta myš nebyla žádný gurmán! :-D

   Vymazat
 11. Mankote, tady by se dalo diskutovat o tom, kdo se koho bojí. Na rozdíl od toho, jak to předepsala příroda, tady bych řekla, že je to jaksi obráceně...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale ne, Valin,
   náš kočičí hrdina prostě jen nebyl při myšochuti. Náhodou Winnie je velký myškožrout, který se většinou tváří, jako kdyby týden nežral. :-)

   Vymazat
 12. V Tom a Jerry jsem vždy fandil myšce, ale co nám na chalupě každý rok nějaká neprozřetelně otevřenými dveřmi vleze do obydlí, to vidím naopak. A protože kočku nemáme, nezbývá než nastražit past. Na špek spolehlivě zaberou.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milý Miloši, pořád ještě taky fandím myším, ale už o něco méně. Zrovna jsem zas jednu viděla čerstvou - vyrušily jsme totiž s paní majitelkou Toffi od večeře - a ta ji pak před svým kočičím vchodem venku "zapomněla"... :-)
   Jsem ale ráda, že tu máme 3 kočky - takhle mají ty moje vysázené jarní cibuloviny šanci, že přežijou až do jara. :-)

   Vymazat

Uveďte prosím nějakou přezdívku (pole NÁZEV/ADRESA URL - stačí vyplnit jen přezdívku). Jinak mi vaše komentářové kapky splynou v jedno nekonečné moře. 😉

DĚKUJI ZA VAŠE KOMENTÁŘE. 😊