Moc vás všechny prosím, NEPLEŤTE SI komentáře s poradnou a nepokládejte dotazy na různé výrobky, jejich vzájemné interakce apod., beztak je většina těchto dotazů určena pro lékárníky, nikoliv pro lékaře! Ani vaše onemocnění bez hlubších znalostí nemohu řešit, křišťálovou kouli dosud nevlastním. S mailem také neuspějete, poradna je, až do odvolání, uzavřená! RESPEKTUJTE TO PROSÍM!

sobota 26. ledna 2019

Hádej, kdo jsem?!

Co mě přivádí k extázi?

Hudba. Má-li hudba „duši“, začnou se v mém těle tetelit vlnky příjemného mrazení. Taková extáze bez extáze. Při poslechu hudby často potřebuju deštník, protože začne pršet. Z mých očí. Hudba je pro mě prostě jiná dimenze, která jako by nepatřila do tohoto světa... Kromě vážné hudby jsem si například zamilovala skladatele filmové hudby se jménem Hans Zimmer. Nepohrdnu však ani jinými styly, včetně dobrého dance a trance stylu (tuc-tuc ale musí mít melodii - nejraději mám zrytmizovanou klasiku).

Co mi vykouzlí na tváři úsměv?

Často drobnosti, které však nejsou v dnešní době samozřejmé. Nedávno jsem například díky vrácení online zakoupené knihy navázala moc hezké virtuální přátelství s jedním mužem, který je ve věku mého táty. Je velmi vtipný, což zvlášť oceňuji. Píše maily, které mi vždy zvednou náladu.  Nebo jiný příklad: online prodejkyně mi nabídla pomoc se zásilkovou službou DPD, protože moje intervence se zcela míjely účinkem. V případě firmy DPD se sice ukázalo, že vše je marné, ale v momentě, kdy jste zoufalí z nebetyčné lidské blbosti a lhostejnosti, oceníte každou nabídku pomoci.

Tahle DPD anabáze by byla na samostatný článek. Kdo si chce ušetřit nervy, ten by se měl DPD obrovským obloukem vyhnout. Tato firma sice není v některých lokalitách schopná balík doručit, protože i poté, co vám jednou (i když spíše omylem), balík doručila, vytrvale tvrdí, že vaše adresa neexistuje, zato zcela spolehlivě váš dlouho očekávaný balíček rozmlátí.


Co mě přivádí k šílenství?

Lži a „přetočená“ (rozuměj upravená) pravda. Možná hlavně proto, že sama jsem tak strašně špatný lhář a protože je pro mě nesnadné věci i jen zatajovat.  Jo, správně si teď myslíte: A co blog? Ale, vážení, to bych nesměla nic! 😉

Lidé, co mě dobře znají, na mně vlastnost hrát s otevřenými kartami oceňují. I drobné lži používám jen zcela výjimečně, a to pouze v případech, pokud někoho chrání. Ve všech ostatních případech jsem přesvědčená o tom, že lhát není zapotřebí, a to i v případě, že jde o nějaký průšvih. 

Jaká jsem?

Marnivá nejspíš ne. Nenosím drahé safírové náhrdelníky. Zamilovala jsem si bižuterii. Pokud vás to neurazí, dovolím si trochu reklamy a zmíním, že šperky si z větší části už léta nechávám dělat většinou na zakázku u Kakafuny. Dokonce mi nyní i opravila i náhrdelník od jiné firmy, které se mi přetrhl, i když to zrovna v tomto konkrétním případě vůbec nebylo jednoduché. Pokud chcete vědět, jaké výrobky nabízí, otevřete si následující odkazy (1,  2,  3,  4,  5,  6). Tahle milá osůbka vám ve vašich přáních vyjde plně vstříc - a věřte, že já jsem hodně náročná zákaznice!  

A kde to vlastně bydlím?

Žiji za sedmero horami a sedmero řekami. No, možná i za devatero... 😉 Z tohoto důvodu akupunktura u mě není možná. To víte, jednomu trvá, než ty hory přeleze a řeky přebrodí. To je také vzkaz pro vás všechny, co se u mě chcete léčit.

Co říci na závěr?

Přeji vám, abyste mě/nás vůbec nepotřebovali! Tedy, alespoň ne v doktorské roli. 😊 

32 komentářů:

 1. Jů, Doktorka už není tak tajná, jako hrad v Karpatech :D.
  Hans Zimmer, nejmilejší z mých oblíbených, miluji všechny jeho skladby, ty filmové nemají chybu. A jeho koncert byl nezapomenutelný! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hele,
   co máte všichni s tím hradem?! :-D
   Že bych na sebe příště zas něco málo prozradila?? :-D

   Vymazat
 2. Ha! - moc pěkný článek s příslušnou porcí tajemna, která se dá snést. Jsem ráda, že zase můžu něco málo číst o tobě a tvých aktivitách.
  Zdravím tě a mám pro tebe hodně příznivou zprávu. Chceš ji znát? Počkej si na můj mejl. Kitty

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No jasně, že chci zprávy od tebe, Kittísku!
   Přeju ti hezký večer a děkuji za tvůj komentář! 😊

   Vymazat
 3. Ahoj Dorka, akupunktúra ani moxa? Škoda. ;o)

  Najviac sa mi páčia tie anjelské krídla a svetlo zelený dážď.
  Hudbu mám aj ja veľmi rada, ale takú výbušnejšiu, asi je to kompenzácia mojej kľudnej, až stoickej povahy. :o)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Čokoládová Sušenčičko, ¨
   ta zelená u Deště, to je můj oblíbený odstín. 😊
   Já ten článek vlastně musím doplnit - často poslouchám dance a trance. 😉

   Vymazat
 4. Já bych dodala, že jsi ještě veliké dítě, které se narodilo do špatné doby. Jsi taková Alenka v říši divů.
  Nejdůležitější v tvém případě, aby tě člověk přijal, neřešit, nepátrat a nechat volně plynout.
  To je pro někoho nepřijatelné, nemyslitelné, ale dá se to.
  Jo a jedno veliké díky ... ostatním zvědavcům ...akupunktura blogu !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Simi,

   jak jako "ještě velké dítě"? Já budu v určitém smyslu dítě až do smrti! Kdybys teď viděla, co jsme právě tropili na chodbě při mé úklidové službě se sousedem, který je stejně "odlišný" (rozuměj prdlý) jako já, klepala by sis na čelo. :-D

   Jo, jo, neřešte mě a nechte brouka žít. Ale vše je v pořádku už min. 2 roky, možná i víc. Když člověk není tolik aktivní na blogu, má to tu výhodu, že lidem neleží tolik v žaludku. 😉

   Vymazat
 5. Ano, hudba je úžasná věc. Zrovna včera jsem na jedné narozeninové akci zjistil, že sektrum muziky, která s emi líbí, sahá od nadpozemské klasiky až po normálníma ušima téměř neposlouchatelný "androš".

  Taky nemám rád lež. Proto zásadně nelžu, myximálně - podobně jako Nedělní miniglosy - říkám o něco víc než pravdu :-).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Teda Čerfíku,

   já si musela vygooglit, co je to androš! Underground! :-D
   Ona hranice pravdy je někdy velice tenká... Většina lidí, co lžou na denní bázi, si to vůbec neuvědomuje a cítí se velice dotčení, pokud je s tím konfrontuji. Naposledy jsem slyšela, že to přeci vůbec není lež, ale jen výmluva...

   Vymazat
 6. Co se hudby týče, mám právě oddychové období lehkého popíku (což by možná skupinu Europe naštvalo).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milý Alíčku,

   no a když nemáš "oddychové období" tak co? 😊

   Vymazat
  2. Tak čtu Dostojevského...:D
   No já jsem na takovou tu odlehčenou klasiku - něco Gershwina, Rimského-Korsakova a tak.

   Vymazat
  3. Jé!!! To já jsem oproti tobě asi barbar... 😊
   Alíčku, díky za tip - já si jdu pustit od Korsakova Šeherezádu! To je přesně to, co teď pasuje! Tak ti přeju hezký večer - a třeba se k nám (Š. a mně) přidáš?! 😊

   Vymazat
  4. Šeherezádu mám moc rád, jistou část jsem kdysi uměl i na klavír. A zrovna nedávno (17.1.) jsem byl na koncertě právě kvůli ní.

   Vymazat
  5. Já si jí po delší době s chutí poslechla, Miloši. Je to prostě taková "pohádka". A ty já mám ráda ve všech podobách. 😊

   Vymazat
 7. Milá Dorko, mám pocit, že Tvůj blog tímto příspěvkem dostal lidskou tvář. Ne, že by byl předtím nelidský...:-). Ale určitě chápeš, co tím chci říct. Těchto pár drobných vlastností, které si na sebe práskla, utvrdí čtenáře v tom, že ta vzdělaná dobrá duše s neuvěřitelnou pílí a schopností pomáhat druhým je také člověk, který poslouchá hudbu a nosí šperky.
  Ale přece jen jsi možná odkryla daleko víc, než mi ostatní - OTISKY PRSTŮ!
  Jindra

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Jindřiško,

   teď se třeba ukáže, že jsem celostátně hledaná osoba! O_O :-D

   Jindří, děkuji za tvůj milý komentář i za tvůj včerejší mail. 😊

   Vymazat
 8. Mě by asi nejvíc zajímalo, jaké máš křestní jméno a kde tak daleko bydlíš, když na lékařskou k tobě nejde docházet. To druhé by však z IP adresy některého tvého komentáře dalo alespoň orientačně zjistit :).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zdravím naší milou "zvědavou Evu" - hezký večer Miloši. 😊
   Není to otázka jen vzdálenosti, ale v poslední době i času. Mám tu teď skvělý lidi okolo sebe, což s sebou nese i barvitější offline život. 😉

   Z IP adresy nic moc naštěstí nevyčteš. 😊

   Vymazat
  2. A proč "naštěstí"? :-).

   Vymazat
  3. Třeba protože nechci ztratit svoje soukromí?? 😉

   Vymazat
 9. Sice nerozumím, jak bys informací, že bydlíš např. v Praze, měla ztratit soukromí, ale máš pro to své důvody, proto už se nebudu ptát ani hádat, kdo jsi :).

  OdpovědětVymazat
 10. Zimmera neznám, ale poslechnu si ho. Možná pak uznám, že ho vlastně znám. Ta bižuterie je fakt nádherná. Jdu prolistovat její stranky na Fléru...:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Sedmikrásko,
   s láskou dělané výrobky já taky můžu (proto se mi i tolik líbí ty tvoje). 😊 A Kakafuna má i tak poetické názvy... 😊

   Vymazat
 11. No tak netuším, kdo je Š., čímž jakékoliv přidání se nehrozí. Kromě toho, já jsem spíš na tu komerční úroveň - Ańdré Riue a jeho JSO...I když ten je už taková komerce a bez nápadu, že radši jdu na LP vinylové desky (včetně Bacha a Čajkovského - jo jo mám to z mlada)...

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milý Alíčku,

   jestli dosud neznáš Šeherezádu, ale posloucháš i Čajkovského a Bacha, tak je čas to napravit. Šeherezáda by se ti mohla líbit. Je to moc příjemná hudba, taková fakt pohádkově laděná. :-)

   Jinak ti přeju hezké odpoledne.

   Vymazat
 12. Ty dokážeš pobavit i konstatováním prostých skutečností ze svého života :) Krása!

  Klasiku mě naučila poslouchat dcerka. Zásadně usínala u Nocturna (Chopin) a jakmile skončilo, byl opět oheň na střeše. Při Ode an die Freude se zase vždy začala usmívat... Teď jsem to s ní už usmlouvala na Davida Garretta. Hraje na housle klasiku, současné kousky...všechno. A je to švíhák :D Mohu doporučit! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Eleanor,
   tak švihák, jo? 😊

   Mimochodem, "blondýna na vsi" mi tady bude něco vykládat o tom, kdo koho baví. Naposledy jsem se smála u tvého posledního článku. :-D Smála jsem se, až jsem spadla pod stůl, tím pádem jsem ho ani neokomentovala. 😉

   Vymazat
  2. Švihák s housličkama :)

   Uff... Trochu mě uklidňuje, že máš lékařské znalosti a nemusím se bát v důsledku pádu o tvůj zdravotní stav :) Ale děkuji :)

   Vymazat
 13. Tím potvrzuješ tvrzení, že všechno zlé je něco k něčemu dobré.
  Knihu jsem ještě online nekupoval, nejdřív si ji v prodejně prolistuju, ale i tak jsem se napálil, mám vydání Švejka, kde chybí 16 stran, ale za to jiné jsou tam dvakrát :).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, to je zas výhoda tady, že když je to zmetek, tak ti to bez problémů vymění (jen tedy musíš vážit cestu na poštu). Tím, že žiji na malém městě, bych si pak žádnou knihu nemohla koupit - protože ty moje odborné prostě v tom maličkatém knihkupectví nemají. :-)

   Vymazat

Uveďte prosím nějakou přezdívku (pole NÁZEV/ADRESA URL - stačí vyplnit jen přezdívku). Jinak mi vaše komentářové kapky splynou v jedno nekonečné moře. 😉

DĚKUJI ZA VAŠE KOMENTÁŘE. 😊