Moc vás všechny prosím, NEPLEŤTE SI komentáře s poradnou a nepokládejte dotazy na různé výrobky, jejich vzájemné interakce apod., beztak je většina těchto dotazů určena pro lékárníky, nikoliv pro lékaře! Ani vaše onemocnění bez hlubších znalostí nemohu řešit, křišťálovou kouli dosud nevlastním. S mailem také neuspějete, poradna je, až do odvolání, uzavřená! RESPEKTUJTE TO PROSÍM!

pondělí 24. prosince 2018

Stojan Krinner Comfort M a jeho nedostižný komfort

Milí blogoví přátelé,

pozdě, ale přece: Přeji vám, abyste zažívali prostě jen pohodu. Protože, ačkoliv se to mnohdy zdá jako nedostižná meta, to je to NEJDŮLEŽITĚJŠÍ. Vlastně nejen o Vánocích. Právě ty pohodové chvíle miluji na Vánocích nejvíce. 

Jestli jste zvědaví na můj stromek, tak tady je. Ozdobil mi ho malý skřítek. Doporučuji: živí se jinde a tady pracuje - no nechtějte to!

Koupit vánoční stromek byl oříšek (na zádech to moc nešlo, protože měří 190 cm, je tedy dokonce o kousek vyšší, než já). Naštěstí mám zlaté sousedy, přičemž jeden kus z této množiny je manžel. Teda ne můj. Něčí manžel. A ten mi podal pomocnou ruku - nebo spíš auto, za jehož volant se posadil (to on krmí spolu s manželkou, mou kolegyní, zmíněného skřítka). Ale hlavně mi pomohl obstarat stojan! Ach, to byla story! To byl teprve ořech!


První stojan, typ Comfort M, online objednávka (na poslední chvíli), tak ten si pěkně provětrá perka. Zřejmě se jedná o tažného ptáka, protože poputuje zpět. Až tedy znovu otevřou poštovní služby. Při zkoušce se ukázal býti nedostižný. Nejprve byl zaseknutý pákový mechanismus. Dotáhla jsem těch 5 kg na kliniku, kde mi pomohl technik. Ale, pak se ukázalo, že boduje ještě v další disciplíně: v prosakování vody. Na plovoucí podlahu by to byl opravdu balzám... Ještě, že simulace na prázdno proběhla na dlaždicích v koupelně. 

Druhý pokus, typ Vario Classic, byl o poznání dražší. Dopomohl mi k němu zmíněný "hodinový" manžel. Na hodinu mi dělal řidiče a poradce. Vybrala jsem tu samou značku (ne, že bych jí chtěla, ani za nic, ale jiná tu nebyla k mání), tato varianta má však nádržku z pozinkovaného plechu, je určen i ven. A ten už dělá to, co se od stojanu s vodní nádržkou očekává. 

Ale, to by nebyla Dorka, aby se zas něco nepos nepokazilo. Nalila jsem tam moc vody. Tenhle, ačkoliv je dražší, nemá indikátor stavu vody. Ukazatelem tak musí být prst. A právě můj indikátor se ukázal býti lehce vadným. Moc toho sice nevyteklo - já to hlídala - a papírovými utěrkami odsávala. V té chvíli jsem ale značky Krinner už fakt měla plné zuby! 

Chce to jen trochu cviku. Teď už vím, kolik mému miláčkovi mohu zhruba dopřát. A obsluha  pomocí páky (pokud tedy není zaseklá, jako na levnějším modelu) je fakt směšně jednoduchá! Chtěla jsem si sice koupit na příští rok něco zcela jiného, ale asi u této značky nakonec zůstanu. Možná i proto, že to bylo až nekřesťansky drahé. 😉

32 komentářů:

 1. Máš nějakou moderní vánoční technologii, které nejspíš jen ukážeš, kde stromek stojí opřený o zeď a stojan si ho sám najde a sám ho nainstaluje :-). Já mám jen stařičký keramický na tři šrouby, na tom se vlastně ani nemá co pokazit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milý Čerfe,

   já chtěla taky na šrouby! Tohle je holt lanko. Ale tady prostě snad něco takového ani nevedou... Viděla jsem jen jeden stojan z druhé ruky skoro za stejnou cenu, jako tenhle nedostižný supermodel.
   ¨
   No, hele, každý večer cvičím svůj prst, aby spolehlivě nahmatal, kde začíná voda. Není to tak jednoduché, jak se zdá. Ale už to mám vychytaný, dokonce jsem si dnes troufla i na vyšší hladinu. Jen bublinky, které mám pod stromkem místo dečky, tak ty tam asi zůstanou každý rok. Sicher je sicher. 😉

   Vymazat
 2. Stromek máš Dorko opravdu nádherný! A přes všechny peripetie se stojanem jsi to nakonec vychytala:-). Hvězda v okně také svítí, takže je vše tak, jak má být:-).
  Krásné Vánoce
  Jindra

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Jindřiško,

   musím přiznat, že svůj stromeček fakt miluju! A když přijdu domů, tak ho i pozdravím (a představuji si, jak mi odpovídá a natřásá při tom jehličí)! 😉 Ty moje představy jsou dokonce tak živé, že to jehličí pak dokonce i vidím na zemi opadané!

   Vymazat
 3. Milá Dorka, prvý deň vianočnej pohody máš hádam v pohode za sebou a do tých ďalších ti prajem tiež veľa pohody... uži si ich a oddýchni si. :o)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Samé známé firmy! :-D
   Milá Fidorko, nic moc za sebou nemám (a ani před sebou :-D), včera jsem byla do 12:45 v práci (to je tu obvyklé) a zítra musím taky na příjmy... Takže letošní svátky do konce roku budu mít opravdu volno jen 2 dny (dnes a Nový rok). Ale měla jsem aspoň nedávno dlouhou dovolenou, bylo to fajn. 😊

   Vymazat
  2. Workoholikov sú plné cintoríny, tak pozor na to! Ešteže bola tá dlhá a fajná dovolenka. ;o)

   Vymazat
  3. Tak to se tentokrát mýlíš Sušenčičko ;-),
   já bych do práce nešla, kdybych nemusela a o zkrácení úvazku (kvůli šíleným přesčasům, díky kterým obnášela pracovní doba až 12 hodin bez přestávek) jsem bojovala několik měsíců (a pomohl až manažer kliniky, šéf pořád tvrdil, že to nejde...).

   Vymazat
  4. Preboha, to znie, akoby si pracovala v diamantovej bani a ťažila "špinavé" diamanty! :-[

   Vymazat
  5. No, tak nějak to první půl rok bylo... Hodně mi to vzalo... Ještě se z toho sbírám... Ale už je nějaký čas dobře. Od doby, co jsem redukovala úvazek. A šéf přestal blbnout i v jiných ohledech. :-) Je to ale dobrá klinika, v mnoha ohledech lepší, než ta předcházející. Akorát je o dost víc práce (a je ještě k tomu špatně organizovaná) a horší služby. Daleko horší. Spektrum pacientů je ale o něco snazší, pokud to vezmu v globálu. A mám skvělý služební nový byt. Jsem tu šťastná. :-)

   Vymazat
  6. ... so skvelými susedmi a krásnym vianočným stromčekom.
   Posledná veta znamená veľa a ja ti prajem z celého oplatkového srdca nech to vydrží dlho! :o)

   Vymazat
  7. Počkej, jak jako "dlouho"? Snad věčně, ne?! 😉
   Oplatkové srdce? Tak to se pak snadno transplantuje, ne? 😊

   Vymazat
  8. Keďže sa hovorí, že každý je strojcom svojho šťastia, tak to "dlho" môže trvať aj večne...máš to vo svojej moci, len musíš byť v strehu! ;o)
   A čo sa týka tej transplantácie, halóóó... pracuješ až od zajtra!! Hrozné tieto profesionálne deformácie! :-P

   Vymazat
  9. Jestli zrovna v tom nebude ten zakopaný pes! 😉 :-D

   Vymazat
  10. :-D
   Nejako sa zvečerilo... ideme na kute a hajať!
   Dobrú noc Dorinko, a nech ti to v práci dobre odsejpá, Nový rok tu je coby dup... :o)

   Vymazat
  11. To mi povídej, Fí. :-)
   Taky půjdu, až odklepnu koupi vánočních ozdob, který už tady vybírám asi 3 hodiny. Nekup to, když jsou teď zlevněné. :-D Výběr byl těžký, nádherné kousky. A žádný plast, ale sklo!

   Vymazat
  12. Tak to ešte musím písnuť, že dúfam, že ich tu predvedieš keď ich kúpiš. Mám tiež rada nádherné kúsky. :o)

   Vymazat
  13. No a to mám vydat v článku fotky ozdob?? To by bylo trochu málo, ne? A ještě by se mě pak ptali, kde jsem je vzala! 😉 V nejhorším ti pošlu odkazy. Ale mohu prozradit, že jsem zatížená na ptáčky. 😊

   Dobrou Fí, ale teď se mi nějak nechce... Ještě, že aspoň vstávat nemusím, protože pacienti nejsou ranní ptáčata. :-D

   Honem, teď to na mě zas padlo, tak ať spánek neodejde k sousedům! :-D Pá, Fidorko!

   Vymazat
 4. Ajta, Dorka dala nový článek! Na vánoční tématiku. Je příznačné, že hned se jí chytil manžel (hodinový, pomocný) a makal na tom, aby mohla fotka vzniknout.
  Je po prvním vánočním svátku, který určitě ve zdraví a klidu prožila. Dorinko, ať všechny svátky vánoční v tomto roce proběhnou na OK, bez dalších starostí. Dokonce už tvůj nový blog mě má rád a pomáhá - komentář vplave splavně bez obrázkování kam má a snad potěší. Přejeme od nás pěkné vánoční svátky, bloggerová hrdinko. Palce ti i nadále drží Kitty

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milý Kittísku,

   na horní sousedy si opravdu nemohu stěžovat. Hlavně, víš, bylo to hned a bez řečí. Pochopil "závažnost" situace. :-D Stromek byl ubytován v tom nejlepším apartmánu (ve sklepě) - a neměl, kde by složil svou hlavu, teda vlastně nohu.. :-D A já jsem taková, když o něco jde, "včera bylo pozdě".

   Hele, příště to radši neříkej nahlas. Blogový skřet tě uslyší - a začaruje ti to! :-D Už by bylo na čase, aby značky přestaly otravovat lidem život! 😊

   Vymazat
 5. Pořád máš pravdu, že mi můj mateřský blog neslouží jak by měl a mohl. Chápu přebudovávání (ani u tebe nebyl zrod nového stojanu bez potíží). Dokonce jsem teď už párkrát chválila, za což jsem byla ihned potrestaná. Nejsem hrdinka, nepřejdu jinam, jen už nebudu tolik chválit. A že bych za bezchybné fungování všeho udělovala hned Nobelovy ceny.
  Přeji ti i nadále pěkné vánoční svátky a zasloužené vánoční volno

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Vánoční volno jsem si zřejmě nezasloužila. Protože jdu za chvíli do práce. :-)

   Vymazat
 6. Milá Doktorinko Dorinko, stromek je aťužbyljakkolivdovedendozdárnéhokonceastojanu naprosto úžasnej :). Tak Ti přeju pohodové konecrokové dny, služba neslužba :). Jája

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jé, Jájíku,

   ty jsi taky jedna z těch, která se mi ztratila... Tak dlouho jsem u tebe nebyla! Díky Blog.cz... Přestaly mi chodit oznámení... A všechny kontakty jsem neměla uložené... Tak si tě ukládám do Bloglovin. Ale ten už jednou taky selhal, musela jsem založit nový... Tam stávkovaly maily, ale kontakty samozřejmě zůstaly. Nějak ta technika jde VŠUDE do háje.

   Doktorinka Dorinka, hele, to není špatný! :-D No, zítra služba, 31.12. služba... Takže nic moc. V sobotu vstát a odevzdat služební mobil... Ale aspoň bude volno. Potřebuju to jako sůl! 😊

   Díky Jájinko za tvoje přání a tobě přeju, ať se ti daří po všech stránkách a zdraví slouží tak, jak má. 😊

   Vymazat
 7. Ahoj Virtulko,
  já s radostí a kouzlem sobě vlastním nedělám nic. (Teda chystám se vyčistit budík a irigátor - schválně se oba zasekly, ale mne nedostanou!)
  Tobě přeju aspoň pohodu do nového roku, a taky zdraví, s nímž pomáháš druhým.
  Alka
  https://krehotova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=693183

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Alíčku můj,
   to děláš dobře, že neděláš nic - a já ti to chválím. 😊

   Zasekly? No tak to ještě musíš vyhodit toho skřítka Naschválníčka, co ti tam sedí! 😊

   Moc ti děkuju za tvé přání. Já ti přeju, aby ti (nám) tvůj suchý humor ještě dlouho vydržel a aby to tvoje plíce ještě dlouho s náma táhly. 😉

   Jsem já to potvora doktorská, co? Tebe mám (krom jiných) fakt moc ráda. 😊

   Srdečně tě zdraví tvoje

   V(i)rtulka

   Vymazat
 8. No toto, takové patálie se stojanem, to ty naše kdysi dávno byly proti tvým úplně maličkaté! :D
  Přeji ti pohodový povánoční čas a do nového roku zdraví a spoustu radosti ze života :).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milý Okřídlený Skřítečku,

   Děkuji za tvé přání. Pohoda je, jen kdyby v práci ubyli pacienti nebo přibyli doktoři. Asi napíšu příští rok Ježíškovi přání za okno. 😊

   Zdraví je to nej. A bez něho by se ti špatně lítalo. Takže ti přeju silná křidélka a ať potkáváš co nejvíc dobře naladěných lidí.

   Vymazat
 9. Tady mi nikdo nevěří, že je voda pro stromeček potřeba a místo výběru správného typu stojanu se řeší jen varné typy brambor do salátu :)
  Ať je ti příští rok fajn a volnem ať pro tebe v práci nešetří :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ale ale, kdepak to Bloudíku žiješ?? Pošli je ke mně na školení! 😊
   Díky za přání, ono už byl i tenhle rok fajn. Jen byly ty volné dny "volné" pro někoho jiného. 😊

   Milý Bloudíku, ať se ti tvé hrby neohýbají a drží a ať ti v novém roce leze co nejméně lidí na hrb! 😉

   Vymazat
 10. Zrovna dnes jsme stromek odstrojili, Vánoce si vždy prodlužujeme a když k tomu připočítáme obchodníky, kteří s nimi naopak začínají čím dál dříve, nakonec budeme mít Vánoce celý rok.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, tak já původně chtěla odstrojovat dnes - ale to bych nesměla vyfasovat službu... Tak snad příští víkend... 😊

   Vymazat

Uveďte prosím nějakou přezdívku (pole NÁZEV/ADRESA URL - stačí vyplnit jen přezdívku). Jinak mi vaše komentářové kapky splynou v jedno nekonečné moře. 😉

DĚKUJI ZA VAŠE KOMENTÁŘE. 😊