Moc vás všechny prosím, NEPLEŤTE SI komentáře s poradnou a nepokládejte dotazy na různé výrobky, jejich vzájemné interakce apod., beztak je většina těchto dotazů určena pro lékárníky, nikoliv pro lékaře! Ani vaše onemocnění bez hlubších znalostí nemohu řešit, křišťálovou kouli dosud nevlastním. S mailem také neuspějete, poradna je, až do odvolání, uzavřená! RESPEKTUJTE TO PROSÍM!

čtvrtek 15. února 2018

Jak vložit TOPlist na Blog.cz a Blogspot aneb Nuly a jednička

Založili jste si blog na Blog.cz a nevíte, jak vložit funkční TOPlist? Zkoušeli jste to, ale místo funkčního TOPlist máte na svém blogu jen TOPlist se dvěma nulami a údajem Online 1? Tento fotonávod vás povede krok za krokem, teď už to klapne. Šetřte svůj čas i energii, do důchodu daleko!😉

Malá vsuvka: pokud vás na tuto stránku zavedl Google a vy chcete vložit TOPlist na BLOGSPOT, klikněte SEM. Návod  pro Blogspot totiž Google napůl ignoruje. Nějak nepoznal, že Blog.cz a Blogspot je rozdíl! Proto ten odkaz zde (v prvním hledání se článek vůbec nezobrazuje, je zahrnut do "vynechaných výsledků").


_________________________________________________________________________________
.

PROČ MÁM NA SVÉM BLOGU JEN NULY A JEDNIČKU
A NE FUNKČNÍ TOPlist POČÍTADLO?

Zadáte-li do administrace Blog.cz místo čísla ID
 vygenerovaný html kód  
(protože vás k tomu vyzývá jak TOPlist, tak i samotný Blog.cz),

zobrazí se místo funkčního TOPlistu ony známé nuly, 
které tam má TOLIK Z VÁS, viz obrázek!
.
_________________________________________________________________________________Nuly a jednička na TOPlist. Tak takhle ne! 😱


.
1. Nejprve se zaregistrujete na TOPlist, tam vás zavede tento ODKAZ.

 • vyplňte adresu, název blogu, e-mail a heslo (je dobré zvolit i kategorii a krátký popis vašeho blogu)
 • upravte zatržítka: doporučuji zatrhnout „podrobné statistiky jen s heslem“
 •  Nakonec samozřejmě stiskněte „Registrovat“

https://4.bp.blogspot.com/-2yNQaJctR1w/WoXT2lH3h8I/AAAAAAAACKE/TDNY9TdSGWAqUQU4-rMQ5YZqRoWLFawMgCLcBGAs/s1600/01%2Bsvr.jpg
Registrace na TOPlist (všechny obrázky lze kliknutím zvětšit).

Kdybyste měli problém jako já a hlásilo to u URL adresy blogu něco ve smyslu "chyba Vašeho připojení", zkuste to stisknout znovu. Protože u mě chybové hlášení přetrvávalo i nadále, dala jsem refresh stránky (to je ta „kulatá“ šipka, která znovu stránku načte). Kupodivu, tahle nelogická blbost zabrala - a zahlásilo to úspěšnou registraci, nic jsem znovu nevyplňovala.

Registrací jste získali to nejdůležitější, vaše ID. To je přesně to, CO POTŘEBUJETE! Krom toho tam máte i odkaz na podrobné statistiky, sice se na ně dostanete i jinak, ale nezkušeným doporučuji uložení tohoto odkazu. 


Úspěšná registrace a získání vašeho ID čísla. Kódu dole si NEVŠÍMEJTE!


První krok je tedy úspěšně za vámi. Už zbývají jen 2 malé krůčky, vydržte.😊


2. Jděte do administrace svého blogu a zvolte:

 •  v menu vpravo nahoře Nastavení
 • a pak v levém sloupci uprostřed Statistiky  - jestli jste zrovna přihlášení, bude nejspíš fungovat tento odkaz, který vás tam přímo zavede.

Objeví se tato obrazovka:

Jak vložit funkční TOPlist na blog? Zadejte jen vaše ID číslo!


3. Nahoře vyplníte svoje ID

tedy vložíte to číslo, které jste získali při registraci, a stiskněte „Uložit“ - a můžete si dát nohy na stůl. Vaše práce je skončena!

TIP:

Pokud chcete TOPlist schovat, třeba i jen dočasně (nebo změnit polohu počítadla), zvolte příslušné položky:
 • nezobrazovat na blogu
 • zobrazit na konci stránky
 • zobrazit pod menu
Ještě poznámka: Na Blog.cz si nemůžete volit různé možnosti z nabízených variant zobrazení TOPlist.

Tak to by snad bylo vše. Doufám, že vaše nuly brzy zmizí. 😉

Funkční TOPlist18 komentářů:

 1. Jenom přemýšlím, v jakém tranzu se mi kdysi povedlo TOPlist v samotných začátcích blogu nastavit. Tohle všechno jsem opravdu dělal? :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, to já spíš přemýšlela (i neúspěšně zkoušela), zda lze změnit FORMU zobrazení TOPlist - a došla jsem k závěru, že to možná šlo (nebo to bylo Webnode), ale teď už se mi to nepodařilo (kód jsem zkoušela vkládat přes html v boxech).

   Vymazat
 2. Skvělý návod pro začátečníky :-). Mně naštěstí TOPlist funguje skvěle už osmým rokem, ale napadá mě stejná myšlenka jako Čerfa, fakt to bylo takhle složitý? :D Já už si to vůbec nepamatuju! :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ono to složitě jen vypadá. Registrace - a získané číslo vložit v administraci. I tak by to šlo popsat v 1 větě. Janinko z chaloupky od Broučínků, zaplašíš tu ZAČÁTEČNÍKY! 😱 😀

   Vymazat
 3. Kdysi jsem zkoušela se registrovat a měla jsem zato, že se mi to nepovedlo! Povedlo se, protože dnešní pokus o zprovoznění mi šušká, že jsem registrovaná. Jen nevím, kde je tabulka, kde ji mám hledat. Dole na svém blogu vidím nějaká žlutá čísla a potom další počitadlo NAVRCHOLU,teda jen ikonku. Jak se v tom mám vyznat? Ale díky celkově za návod, jsou tací, kteří s tím dodnes zápasí ;-)

  OdpovědětVymazat
 4. Po setmění to zajdu upřesnit a bude jasno. A díky. Kitty

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Hele, až se setmí, mohlo by u tebe nastat naopak temno! 😉

   Vymazat
  2. Temno nenastalo, mám to tam. Už jsi to i viděla, ale nakonec jsem to dala neviditelný. I jsem se zorientovala, že čísílka v TOPlistu najdu zase ve Statistikách a už jsem to i viděla: číslo návštěvníků 2, návštěv 12! Hurá!!! A díky, moje blogová chůvo!

   Vymazat
  3. Já jsem fakt moc ráda, že jsi to dokázala! A dokonce sama bez návodu přenastavila - jsi prostě jednička! 😊

   Vymazat
 5. TOPlist tam mám už dlouho, ale v poslední době mi přestaly chodit emaily s počtem návštěv. To jen tak na okraj, nijak to neřeším. :-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Alenko, zkus zkontrolovat kromě spamu v mailu i pomocí editace, jestli to tam máš správně zaškrtnuté https://www.toplist.cz/edit/1059794 (dala jsem tvoje ID, doplň jen své heslo).

   Mně to tedy chodí pořád dál, na všechny blogy. Možná to u tebe nastalo po změně designu (a systému) stránek TOPlist.

   Vymazat
 6. Já se musím přiznat, že právě kvůli tomu, že jsem místo ID do vstupního pole vkládal celý kód. mně TOPlist skoro rok nefungoval a až pak jsem v jednom Standově článku zjistil, čím to je.
  Ale celý kód by se dal uplatnit třeba v bočním (nebo dolním panelu), tak to má např. VendyW, ale pořád jsem myslel, že je chyba v kódu, a nevěděl, jak ji opravit.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nedal, UŽ NE,zkoušela jsem. Ale myslím, že dřív ANO (rozhodně jsem tak vyzkoušela JINÝ kód, princip je ale úplně stejný - dříve to fungovalo). Teď to prostě všude, kde lze vkládat html beze stopy zmizí... Věci se mění - mnohdy k horšímu...😊

   Vymazat
  2. Máš pravdu, já jsem kdysi měl v dolním panelu ikonky, které jsem získával za účast v Robčině hudební rubrice Hudební abeceda a měl jsem téměř kompletní sbírku, na ikonky jsem navěšoval odkazy na Robčiny články, aby se na ně dalo klikat, ale od jistého dat se většina ikon maže a zůstává jich jen asi 10.

   Vymazat
 7. Krásný návod, když jsem začínala, tak to pro mě byla španělská vesnice, než jsem přišla na to, jak top list použít. :-)

  OdpovědětVymazat
 8. Děkuju asi jste mi zachranila život! A já už nevěděla co mám dělat.. jestli to po mě chce krev jednorožce nebo pramen pládí :D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :-D Tak to mě těší, že životy zachraňuji i na blogu. :-D S velkým zpožděním přeji hezký zbytek víkendu! :-)

   Vymazat

Uveďte prosím nějakou přezdívku (pole NÁZEV/ADRESA URL - stačí vyplnit jen přezdívku). Jinak mi vaše komentářové kapky splynou v jedno nekonečné moře. 😉

DĚKUJI ZA VAŠE KOMENTÁŘE. 😊