Moc vás všechny prosím, NEPLEŤTE SI komentáře s poradnou a nepokládejte dotazy na různé výrobky, jejich vzájemné interakce apod., beztak je většina těchto dotazů určena pro lékárníky, nikoliv pro lékaře! Ani vaše onemocnění bez hlubších znalostí nemohu řešit, křišťálovou kouli dosud nevlastním. S mailem také neuspějete, poradna je, až do odvolání, uzavřená! RESPEKTUJTE TO PROSÍM!

pátek 2. února 2018

Jak přivolat jaro (4): Denivka, Hemerocallis "Crimson Pirate"

Denivky: vypadají jako lilie, však jsou s nimi také příbuzné, ale mají úzké a dlouhé listy. Když se k tomu přidá rybníček, o krásu je postaráno... Navíc, když jsou to takové čertovsky vybarvené květinky! Tohle je z konce července:
.
DENIVKA - Hemerocallis Crimson Pirate
Seznamte se, tohle je "rudý pirát", denivka - Hemerocallis "Crimson Pirate".

DENIVKA - Hemerocallis Crimson Pirate
Rudoška podruhé. Trochu mi to připomíná malovaný obraz...

DENIVKA - Hemerocallis Crimson Pirate
Teď už víte, co to znamená vidět rudě. 😉


DENIVKA - Hemerocallis Crimson Pirate
Rudý pirát ve výřezu.

Denivka (Hemerocallis) "Nova"
Denivka (Hemerocallis) "Nova". Tak to by se hodilo na Blog,cz...😉

DENIVKA - Hemerocallis Crimson Pirate
A nakonec opět čertice, která dnešní výběr uzavře. 😊


Tyhle krásky budou i v dalším díle, jsou prostě jedničky. 😊

29 komentářů:

 1. Krásné fotky mne se denivky pestovat nedari...janturon.blog.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milý Jene,
   mně by se to možná taky nedařilo, kdo ví. Tyhle nejsou moje. 😉

   Vymazat
 2. Načerpám trochu květinových barev a vyrazím do šedavé únorové skutečnosti :-).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Když si venku vzpomeneš na vilného vilína a rudou čertici, možná tě ta představa v únoru i zahřeje. 😉

   Vymazat
 3. To máte překrásné fotografie! :) Vůbec se nedívím, že to nepěstujete doma. To by museli být nervy. :D :D
  Jinak netuším jaký tip s fb skupinami myslíš, ale hlavní je že se ti libil. :) Jinak mně nevadí, žes to napsalo do koemntářů. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Prostě jsi mě přiměl svou poznámkou u Anchor se do některých skupin přihlásit. 😊 Sice se tam koncentrují velice nepříjemní a negativní lidé (na blogu nikdy tolik negativních jevů pohromadě nenajdeš), ale to určitě nejsou všichni.

   Maxi, já u tebe taky nikdy nevím, zda tykat či vykat a snažím se to napsat v neosobním tvaru, tak se shodneme na tykání? Jestli nejsi proti. 😊

   Vymazat
 4. Já bych si chtěla tu druhou fotku zarámovat a dát na zeď...
  Henrieta

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To by asi nemělo dostatečně velké rozlišení, nevím. Ale pošlu ti aspoň malý dárek. 😊

   Vymazat
 5. Hned je to odpoledne barevnější a přívětivější :-).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky si říkám, že to chtělo pár barviček navíc. Ty je máš na papíře - a já na počítači. 😊

   Vymazat
 6. Krásne fotky krásnych kvetov :o)

  Mimo mísu: som prekvapená, že ťa dokáže niekto prinútiť sa prihlásiť do nejakých divných skupín (že by fujbuk?), kde sa koncentrujú negatívni a nepríjemní ľudia. Ale to je len môj pohľad neinformovaného pozorovateľa ;o)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky Fidorko. 😊

   Když už jsi to nakousla: PŘESNĚ (!) jsi to shrnula - a tak mě to dnes dostalo, že jsem se z toho musela vypsat 2 lidem... Ano, fujbuk. A ano, to jsem přesně do těch mailů psala, že se tam koncentrují negativní lidé... Chci své vědomosti rozšiřovat, to je jediný důvod pro angažovanost v něm.

   Na jedné straně mě právě jedna baba začala napadat (evergreen, že nejsem MUDr.), pořádala křížový výslech (hon na čarodějnice hadr) a odmítala ve své TČM skupině asi o 30 lidech zveřejnit z tohoto důvodu mé příspěvky (mezi řádky na mě ale dýchla pravděpodobnější varianta: nechtěla mě jako konkurenci). Na druhé straně jsem se dostala ve skupině se 1730 lidmi hned s 1. příspěvkem do jejich encyklopedie...

   Kvůli těm odborným věcem se snažím překonat. Ale je mi to opravdu HODNĚ proti srsti, ty jejich negativní energie prostě dost vnímám... Vlastně mi to dneska kazí celý den... A z tohoto důvodu je možné, že to jednou úplně zruším (fb mám přes rok, ale nikdy jsem ho nepoužívala, až včera večer).

   Uvidíme. Nejsou tam jen hnusníci. Ale je jich tma hodně... Jsem ráda, že to vidíš stejně - říkala jsem si, jestli nejsem proti němu příliš zaujatá (od začátku ho nesnáším).

   Vymazat
  2. Místo tma má být tam. Ale vzhledem k té černotě TMA není úplně od věci. 😀

   Vymazat
 7. Jeden môj kamarát hovorí, že nie je pán Boh, aby zachraňoval celý svet...tak sa na to skús tiež tak pozrieť. Pomáhať sa, podľa mňa, nedá ľuďom, ktorí to nechcú a neprijmú to...možno len v málo špeciálnych a odôvodnených prípadoch.

  Mmch som rada, že som nepodľahla všeobecnému chtíču byť na fujbuku, zvlášť po posledných poznatkoch o jeho fungovaní. Dúfam len, že sa nedožijem chvíle, že bude povinný.

  Tak Kopf hoch! ;o)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Mein Kopf ist hoch genug. 😀

   Já se k fb přemlouvala skoro rok a půl. Nechci zachránit (úplně 😉) všechny, jen jim dávám možnost aby se sami zachránili přečtením článků. Pouze tam sdílím své příspěvky. Ale jak vidíš, úplně to stačí.

   Díky za tvoje slova, působí na mě jako balzám. Protože máš ÚPLNĚ JINOU energii. 😊

   Poznatky o jeho fungování? Co se svěřit Dorince? 😉

   Vymazat
  2. To je už všeobecne známe, že zamestnávatelia, hlavne tí väčší (alebo špeciálni) lustrujú uchádzačov o zamestnanie na ich fb. Zároveň sa kontrolujú názory a aktivity ľudí, ich priatelia, fotografie ap. Lebo ako je tiež známe, ľudia sú naivne dôverčiví a ochotní do virtuálneho priestoru zavesiť všetko o sebe.

   Vymazat
  3. Jo, to už jsem slyšela. Tak to my dvě moc důvěřivé nejsme, že? 😉 😀

   Vymazat
  4. Jj, my dve sme proste tajomné ako hrad v Karpatoch ;o))

   Vymazat
  5. Já myslím, že i nejtajnější hrad je proti nám dvěma slabý odvar! 😉

   Vymazat
 8. Sytě oranžová denivka je vzpomínkou na moji babičku.Máme na zahrádce jedno místo, kde je už asi 80 let. Přesazovali jsme ji i jinam, neuvěřitelně se množí. Její květ vydrží jen jeden den, proto denivka, ale na stvolu je jich postupně několik.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Hanako,
   díky za tvůj skvěle doplňující komentář. Tak to budeš s denivkou za 20 let slavit stovku, ne? 😉

   Vymazat
  2. Denivka je o pár let starší, ta to určitě vydrží. Doufám, že přežiji ve svých dětech, vnoučatech a očekávaném pravnoučeti.

   Vymazat
  3. Pravnouče? To teda koukám! A blahopřeji! Vidíš, to byl vtip - a co se nakonec dozvím. 😊

   Vymazat
 9. Lilie nemám ráda. Zemřel mi spolužák, jehož rodiče byli hluboce věřící a přáli si, abychom stáli u jeho rakve. Byl červen, dusno a všude byly lilie. Nevím, zda to tehdy způsobily emoce, nebo omamná vůně lilií, ale já tehdy omdlela. Složila jsem se tam jako deštník a probrala se venku před kaplí, kam mě asi někdo odnesl (odvlekl).
  Od té doby lilie fakt nemusím, i když připouštím, že jsou krásné.
  Denivky jsme měli na zahradě, samozřejmě, že jsem je zahrnula pod položku lilie a byly první, které šly ze zahrady. Na zeleném pásu za zahradou se tehdy kopal plyn, nebo voda a zůstaly tam díry. Můj muž je tehdy zavážel, aby plocha byla rovná a já jsem přesvědčená o tom, že tam vyhodil i denivky. Rok co rok tam totiž kvetou. :-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak jsem to napjatě dočetla, Alenko - a musím konstatovat, že denivky se ti tedy pěkně za tvou nelásku pomstily. 😀 Je ale jasné, že pokud se ti něco takového stalo, tak prostě reaguješ. Já zas jednou snědla kousíček starého česneku (ochutnávala jsem, zda je ještě dobrý - no nebyl 😀, před okamžitým zvracením během asi 3 - 5 sekund mě zachránila jen okamžitá akupresura ) - a pak jsem asi 2 roky česnek nemohla jíst...

   Vymazat
 10. Zdravím komentující a přidávám jednu příhodu. Před pár lety nám zaváděli vodu a v zahradě kopáči vykopali nejen narcisky, ale hlavně trs denivek. S hlínou rozeseli kořeny po okolí a dodnes tam rostou denivky jako divé. Oranžové, jedna barva, stovky květů. Jenže teď je zima, čerstvě napadlý sníh a barvy třeba našich denivek mi chybí. Chyběly - už dvěma články jsi mi je připomněla, i jejich barvičky. S nimi je jaro na dosah! Děkuji ;-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Kitty,

   díky za tvé díky. 😉

   Víš, co jsem nejprve četla? Že vám zaváděli vodu v kropáči! 😀 Protože mít doma takový pokrok, to je terno! 😀

   Vymazat
 11. Mám taky oranžové, jako Kitty, a taky mi po celé zahradě rostou jako divé :-D :-D :-D A taky mi chybí, jako Kitty!

  OdpovědětVymazat

Uveďte prosím nějakou přezdívku (pole NÁZEV/ADRESA URL - stačí vyplnit jen přezdívku). Jinak mi vaše komentářové kapky splynou v jedno nekonečné moře. 😉

DĚKUJI ZA VAŠE KOMENTÁŘE. 😊