Moc vás všechny prosím, NEPLEŤTE SI komentáře s poradnou a nepokládejte dotazy na různé výrobky, jejich vzájemné interakce apod., beztak je většina těchto dotazů určena pro lékárníky, nikoliv pro lékaře! Ani vaše onemocnění bez hlubších znalostí nemohu řešit, křišťálovou kouli dosud nevlastním. S mailem také neuspějete, poradna je, až do odvolání, uzavřená! RESPEKTUJTE TO PROSÍM!

pátek 27. října 2017

Jak vkládat komentáře na Blogger/Blogspot.com: Antispamová ochrana a založení Google účtu bez Gmailu

Aktualizace 11.10. 2018
To, že vás Google považuje za robota, by mohlo být zábavné, kdyby to nestálo tolik času. Na hlášce „Dokažte, že nejste robot“ totiž mnozí komentující začnou - a také skončí. Klikat na obrázky cedulí, aut, mostů, výloh prodejen (ale i autobusů, činžovních domů, palem, přechodů či soch) rozhodně nikoho nebaví. Nejotravnější varianta je podle mě ta, kde po odkliknutí obrázku např. auta, vyskočí další obrázek a člověk musí klikat tak dlouho, dokud se zjevuje ten zadaný...

Jak se vyhnout antispamové ochraně? Bohužel jen tím, že si u Google založíte účet. Trochu času musíte investovat jen napoprvé a příště již můžete využívat výhod přihlášení. Potěším však alespoň ty z vás, kteří si myslí, že si musí založit DALŠÍ mailovou adresu, a to Gmail.com: nemusíte! Mimochodem, to, co zde vypadá tak složitě, protože je zde hodně obrázků, v praxi složité není. Tento návod je podrobnější, protože jsem ho přizpůsobila těm, co mají problém i se základními úkony na počítači.

.

I. DOKAŽTE, ŽE NEJSTE ROBOT: ANTISPAMOVÁ OCHRANA, TIPY


TIP 1: Mimochodem, víte, že přesahuje-li při těchto nezáživných úkonech obrázek značky o 1 mm čtverec, tak tento čtverec NESMÍTE zaškrtnout, jinak vám to započítá Google jako chybu a šoupne vám hned "nášup"?! Edit: Jenže, objevila jsem teď díky své zvědavosti i úlohy, kde to naopak vyžaduje! Čert se v tom vyznej! Takže, tam, kde je to hraniční, nic nezaškrtávejte a tam, kde je to 2 mm a více, daný čtverec raději zaškrtněte! Dokonalý tedy tento systém rozhodně není!

Dokažte, že nejste robot: ochrana před spamem / antispamová ochrana
Nedejte na přesnost, buďte maličko šlendriáni! 😉


Dodatek pro redaktory z velkých serverů (a osoby jim podobné): nekopírujte, prosím, bez mého výslovného souhlasu celé odstavce. V mých článcích je spousta specifických prvků, co nikde jinde nenajdete. Já sama vždy zvažuju, co, jak (a jestli vůbec) z knih nebo jiných zdrojů smím použít!
.Dokažte, že nejste robot: ochrana před spamem / antispamová ochrana
Obrázky a zase obrázky... Kde je jich konec?

TIP 2: Umíte počítat anglicky do 10? Možná byste měli vyzkoušet auditivní verzi antispamu a zapisovat číslice! Mnohdy to může být daleko kratší, než zdlouhavý výběr obrázků. Tato verze se ukrývá pod symbolem sluchátek. Chcete-li se pak zpět vrátit k vizuální "značkové" verzi, klikněte na symbol oka. 

Sluchátka to jistí! 

.

II. VYTVOŘENÍ ÚČTU GOOGLE: GMAIL MÍT NEMUSÍTE!

1. Nedělejte při zakládání Google účtu z neznalosti stejnou chybu jako já a nezakládejte si další (G)mail! Dostane-li k tomu Google příležitost, nabízí vám založení Gmailu. Jestli ho opravdu nechcete, nenechte se nutit!

Nejprve zadejte do řádku tuto adresu: https://accounts.google.com/SignUpWithoutGmail. Objeví se tato obrazovka:

Vytvoření účtu Google bez Gmailu
V Google to jde i bez Google. Teda bez Gmailu. 😉


Vyplňte jméno, mailovou adresu (já zadala Seznam.cz), heslo (musí mít alespoň 8 znaků) a datum narození (může být fiktivní), ostatní položky nejsou povinné.
.
2. V dalším kroku na vás „vyskočí“ Ochrana soukromí a smluvní podmínky.

Zarolujte dolů.

Po srolování dolů jen klikněte na „Souhlasím“.

Souhlasím (se vším). 😉


3. Pak se zobrazí upozornění na to, že máte zkontrolovat mailovou schránku (včetně sekce spam!!). Může to trvat pár minut, tak vydržte. V prvním pokusu mail přišel až asi za 2 minuty, a tak jsem klikla na „Odeslat ověřovací e-mail znovu“. Bylo to však zbytečné, pak mi přišly maily dva. Zato při druhém pokusu (musela jsem celý proces kvůli jedné nejasnosti zopakovat) mail přišel okamžitě.


Spam to jistí. Mně všechny maily přišly spořádaně do složky Příchozí.A takhle nějak bude vypadat zaslaný mail, v němž kliknete na uvedený odkaz.
Kdo udělá správný klik, ten bude mít z pekla (po německy) Glück.


4. Po zdařilém kliknutí v emailu vás Google jmenovitě uvítá (jméno Pokusnice má něco do sebe 😉). NEKLIKEJTE v této fázi na na „Pokračovat“! Čekalo by vás jen zdržení,  všechna nastavení v žádném případě nejsou nutná. Když byste mermomocí chtěli, můžete tyto informace (viz další obrázek) KDYKOLIV později doplnit kliknutím na symbol barevného písmena v kruhu vpravo a dalším kliknutím na "Můj účet".


A tady naopak neklikejte. Nechcete-li zbytečně ztrácet čas!

Místo kliknutí na "pokračovat" s klidným svědomím tento uvítací panel zavřete. Jestli jste tedy došli až k uvítací obrazovce, blahopřeji vám, protože účet se vám zdárně povedlo založit! První část je za vámi, teď už zbývá jen (nepovinná) úprava profilu! 😊 V tuto chvíli jste přihlášeni a můžete vložit na Blogspotu (Blogger.com) svůj první komentář.

 

III. PRVNÍ KOMENTÁŘ A SOUČASNĚ VYTVOŘENÍ PROFILU

5. Po odkliknutí vašeho prvního komentáře na Blogger.com (Blogspot) po založení účtu, kdy necháte přednastavené pole "Unknown (Google)", na vás místo zobrazení komentáře vykoukne obrazovka, kde si máte vybrat, zda si vytvoříte profil Google + (nedoporučuji) nebo Profil Blogger (bingo 😉):

Vložení prvního komentáře.


Volba druhu profilu: zvolte Blogger.

6. Po kliknutí na volbu Blogger se objeví pole, kam vepíšete své jméno (já samozřejmě napsala Pokusnice Pokusná 😉). Kliknete myší na „Pokračovat do Bloggeru“ a voilà, první komentář bez klikání na protivné obrázky značek je na světě! Touto fází, mimochodem, končí práce pro ty, co nemají žádný blog nebo web. Na ty, co blog mají, čeká ještě poslední krok: zapsání adresy blogu!

Přezdívka pro psaní komentářů je důležitá. Pokud chcete, lze ji později změnit.


První komentář je na světě! 😊Nedáte-li na dobrou radu a chcete si vytvořit přeci jen Google Plus profil, nedělejte to. Google Plus totiž končí, viz např. tento článek. Ti, kdo měli na "plusu" domov, se musí do srpna 2019 vystěhovat!

.

IV. PRO TY, CO MAJÍ BLOG: JAK UPRAVIT PROFIL BLOGGERU A KAM ZADAT ADRESU BLOGU, AVATAR

7. Když v této fázi někdo klikne na jméno vytvořeného profilu, zobrazí se jen toto (viz obr.). 

Trochu stručné - a bez obrázku i smutné.


Současně je tam vpravo ale oranžové tlačítko „Upravit profil“ (tedy jen v případě, jste-li přihlášeni), využijte ho!
 • Zrušíte-li přednastavené zatržení „Sdílet můj profil“, profil se nebude zobrazovat (a s ním ani adresa vašeho blogu)!  

Úprava profilu v Bloggeru 1.

 • Fajn věcí je avatar, to je ten maličkatý obrázek u komentářů. Každý se vždy raději zajde podívat na blog, který se prezentuje hezkým obrázkem, než když tam bude ošklivé oranžové B… Stačí nahrát profilovou fotku, která zároveň slouží i jako avatar. 
Nahrání profilové fotky je cesta k avataru u komentářů.
 • Adresu blogu který NENÍ na Blogspot vyplníte v políčku „Adresa URL domovské stránky“. Je to ale něco za něco: sice vás minou cedule a jiné nástrahy antispamu, ale tímto (pro někoho možná složitým) založením účtu Google nutíte lidi kliknout jedenkrát navíc (poprvé na profil a podruhé na políčko s adresou blogu). A věřte nebo ne, lidi jsou strašně líní. Nejlépe to dokumentuje můj blog: dostanou-li se čtenáři na starý blog, NEJSOU SCHOPNI (nebo ochotni) kliknout na odkaz, který je u každého přesunutého článku zanechán. Klikne pouze 1/4 až maximálně 1/3, více to není. Jste-li tedy osoba silně orientovaná na reklamu a propagaci svého blogu, zvažte, zda přeci jen nechcete dál trávit čas s cedulemi a auty (tam odkaz čtenáře zavede přímo na váš blog).
Úprava profilu 2: Když budete v profilu dále rolovat, dostanete se i ke správnému políčku k vyplnění adresy vašeho blogu.


Po tomto úkonu vašeho úloha vyplňování skončila a vy jen srolujte až úplně dolů a nezapomeňte na tlačítko "Uložit profil"! 

Úprava profilu 3: Nezapomeňte profil uložit!

A to už jsou opravdu všechny nutné úkony. Zvládli jste to! 😊

.

V. JAK ODSTRANIT KOMENTÁŘ, PŘIHLÁŠENÍ A ODHLÁŠENÍ V GOOGLE:


ODSTRANĚNÍ KOMENTÁŘE

Unáhlili-li jste se (dokážete tenhle jazykolam vůbec vyslovit? 😉), můžete na rozdíl od Blog.cz SAMI komentář odstranit. Ale zůstane „stopa“, viz obrázky. Tu může odstranit pouze administrátor, nikdy ne komentující.


Odstranění vlastného komentáře na Bloggeru - to je věc, kterou Blog.cz postrádá!


Potvrzení o smazání komentáře.


No a tohle po vás zbude! Takže stejně přemýšlejte, než něco vyplodíte!  😉


ODHLÁŠENÍ Z GOOGLE

Odhlášení pomocí symbolu vpravo nahoře.
Klikněte na barevné písmeno v kruhu vpravo nahoře a po rozvinutí této roletky na „Odhlásit se“. Složité to, věru, není.


 

 

 

 

 

 

PŘIHLÁŠENÍ NA ÚČET GOOGLE: PRVNÍ KROK PŘED PSANÍM KOMENTÁŘŮ

Když si vzpomenete, že chcete někomu napsat komentář, musíte se nejprve přihlásit.  Přihlášení je jednoduché, pomocí okénka s Google v liště (máte-li to tak nastaveno) nebo kliknutím na tento odkaz google.cz se v Google přihlásíte kliknutím na Gmail vpravo. 

Jak se přihlásit ke Google účtu? Jednoduše. 😉


Po zvolení toho správného účtu zadáte heslo a jste připraveni na psaní komentářů. Mnoho podrobností najdete přímo v popisu obrázků, které si kliknutím můžete zvětšit. No a to je snad vše podstatné! Vlastně ne, ještě by se vám mohla hodit Nápověda pro službu Účet Google“. 😊21 komentářů:

 1. Asi si raději pořídím robota, který dokáže rozeznat cedule, výlohy a domy a bude ochotný lhát, že robot není :-).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak ty, s tvojí hlavou, to zvládáš snadno, ne? 😊
   Ale fakt jsou lidi, kteří s tím mají problém... Třeba právě kvůli tomu, že zaškrtnou i ten čtverec, kde cedule přesahuje jen třeba o 2 - 3 mm...

   Stejně je zvláštní, že jednou to člověka "pustí" a podruhé ne... Asi se to řídí podle toho, jak se Google zrovna vyspal. 😊

   Vymazat
 2. Ty jsi fakt skvělá Dorko! Tohle Ti muselo dát takovou práci...a určitě jsi nad tím strávila nejeden večer...
  Henrieta

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Henrietko,
   práci to dalo (víc, než jsem zprvu myslela 😱). Tak snad to někomu poslouží. 😊

   Ze zvědavosti studuju ten antispam a budu to muset ještě přepsat
   (tu poznámku o šlendriánství): Vypadá to, že když je to jen 1 mm, tak je to chyba zaškrtnout, když je to ale víc, tak to Google naopak vyžaduje?

   Vymazat
 3. Abych řekla pravdu, dohání mě to k šílenství ;). A párkrát už jsem psaní komentáře vzdala, protože na hádání se s technikou jsem neměla dostatek času. Škoda, že to nejde vypnout.. Já jsem totiž přesně ten detailista, který zaškrtává i ten jeden přesahující milimetr :-I.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, ono lze, MÁM to vypnuté - akorát to nefunguje tak, jak má. 😱

   No vidíš, nebuď tak přesná a půjde to líp. 😊 Napadlo mě teď, že jsem se ještě neptala jedné blogerky, která ví o Bloggeru hodně (SilviDesign)- tak se jí zkusím zeptat. Sice jsem nikde nic nevygooglila, ani v aj nebo nj, ale co kdyby na to NÁHODOU něco věděla... 😊

   Vymazat
 4. Kdysi jsem si kvůli Google Analytics založil gmail a zřejmě také zbytečně. Vůbec ho nepoužívám a když jednou za uherský rok ho potřebuju, musím se podívat do souboru, kde mám napsané heslo.

  Zajímavé je, že antispamové vybírání obrázků to po mně vždy chtělo, když jsem byl mimo domov. Jako kdybych byl podezřelý z nabourání se do cizího účtu.
  Tvá informace o akustické verzi je velmi zajímavá, té jsem si vůbec nevšiml.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No jo, Miloši, jsi hlavní podezřelý! A z čeho? Pro jistotu ze všeho! 😀

   Tu poslechovou verzi jsem taky objevila jen díky tomu, že jsem to kvůli článku zkoumala. 😊

   Vymazat
 5. Dočetla jsem až do konce a zjistila, že raději zůstanu u klikání na značky :-D. Jsem hravá, tak proč se ošidit o zábavu.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A to říká ta, co měla profil na Blogspotu jako jedna z prvních?! 😀

   A bacha, v rámci výzkumu, když jsem si úlohy prohlížela a skoro žádnou neřešila, jsem byla na chvíli zablokována - jako že jsem robot! 😀 Pravda, po ránu mi někdy vlasy trčí jako anténky... 😉

   Vymazat
  2. Tak nelez po ránu k počítači :-D :-D...ale zase, když nad tím tak přemýšlím, tomu se říká důkladný průzkum - včetne vedlejších účinků :-D

   Jako jedna z prvních...asi jo. Já taky vyplním kde co a potom se nestačím divit, tedy někdy se nestačím divit.

   Vymazat
  3. JSEM DŮ-KLAD-NÝ RO-RO-RO-
   (rána pěstí)-BOT. 😉

   Vymazat
 6. Páni, to jsem si dala, dočetla jsem do konce a jsem v koncích. Sice nejsem až tak hravá, ale zůstanu u "kvikání"- rozuměj, před chvilkou odešla naše Jaruš, která nekliká, ale ůkvikáů, což je klikání. Tak jdu "kviknout" Nejen z Jaruš, ale i jinak jsem "zblblá z určitých vymýšleností.

  OdpovědětVymazat
 7. Dobrý den , mám založený blogspot.com cca rok vše funguje celkem bez problému. Nevím zda tento problém co nastal napíši dobře, abystě pochopila. Kamarádi přátele si stěžují, že u mého odkazu na jejich blogspotu se neaktualizuje miniatura nového obrázku, který jsem vložila např. včera. Zůstává tam stále z 1,8. 2019 kalendář. Teď jsem ho vložila do konceptu a nechám ho tam cca 24 hodin, zda se něco změní. Mrzí mě to, protože spřátelé blogy si myslí, že jsem nic netrvořila, když tam mají stále stejnou miniaturu. Jinak funguje vše OK. Děkuji za přečtení a poud ndete vědět za radu. Hezký den
  Lenka

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Lenko,

   s tímto problémem jsem se ještě nesetkala (pouze něco podobného po transportu blogu z Blog.cz - ale od začátku), dám Vám odkaz na jednu šikovnou holčinu. Jestli to ona nerozlouskne, tak nevím...

   http://www.silvidesign.cz/p/navody-na-blog_11.html

   Vymazat
  2. Pěkný večer, děkuji za odpověď i odkaz.Ať se Vám daří ❤🌺❤¨

   Vymazat
  3. Milá Lenko,
   rádo se stalo. A stejně jsem Vám bohužel moc nepomohla... Tak hodně štěstí s opravou. A hezký večer (i noc)! 😊

   Vymazat
 8. Děkuji, je to velmi poučné.

  OdpovědětVymazat

Uveďte prosím nějakou přezdívku (pole NÁZEV/ADRESA URL - stačí vyplnit jen přezdívku). Jinak mi vaše komentářové kapky splynou v jedno nekonečné moře. 😉

DĚKUJI ZA VAŠE KOMENTÁŘE. 😊