Moc vás všechny prosím, NEPLEŤTE SI komentáře s poradnou a nepokládejte dotazy na různé výrobky, jejich vzájemné interakce apod., beztak je většina těchto dotazů určena pro lékárníky, nikoliv pro lékaře! Ani vaše onemocnění bez hlubších znalostí nemohu řešit, křišťálovou kouli dosud nevlastním. S mailem také neuspějete, poradna je, až do odvolání, uzavřená! RESPEKTUJTE TO PROSÍM!

čtvrtek 26. října 2017

Jak odstranit Seznam.cz z Firefoxu (Mozilla): Odebrat/zakázat doplněk, foto-návod

Seznam.cz jako vyhledávač ztrácí v soutěži s Googlem stále více bodů, proto se rozhodl pro agresivní postup odkoukaný z Windows 10. Dnes na mě ve Firefoxu při otevření nového panelu vyskočila namísto obvyklých dlaždic tato obrazovka (viz druhý obrázek). Sám se totiž nainstaloval nový a hlavně nechtěný doplněk Seznam pro Firefox - Email 4.0.2. Mimochodem, většina doplňků se takto sama neinstaluje (alespoň ne v mém nastavení).

Firefox: otevření nového panelu
Tak tohle očekávám při otevření nového panelu...


Vím, že mnohým z vás dělá problém orientovat se v základní problematice PC a internetu a tenhle doplněk prostě sami neodstraní. S tím, podle mě, tak trochu Seznam.cz počítá... Pokud se vám Seznam.cz líbí, tento postup lze využít k odstranění KAŽDÉHO nechtěného doplňku ve Firefoxu (Mozilla), který vám "vleze" do lišty.

Chcete-li se i vy vrátit ke svému starému panelu, tady je návod, jak odstranit Seznam pro Firefox - Email. Ve dvou krocích to zvládnete i vy! 😊

1. Stačí jen kliknout nahoře vlevo na „Nástroje“. Rozvine se šedivá roletka, ve které myší najedete na druhý řádek „Doplňky“ a znovu kliknete.

Seznam pro Firefox - Email 4.0.2.
Tohle na mě vybaflo. Překvapení! 😱


2. Na monitoru se vám zobrazí něco podobného, co vidíte: vy jen najdete řádek, kde stojí Seznam pro Firefox - Email. Zvolte možnost „Zakázat“ (tak se budete moci později stejnou cestou snadno vrátit k tomuto doplňku, pokud byste si to přeci jen rozmysleli) nebo možnost „Odebrat“ (tím by tento řádek pro příště již úplně zmizel a cesta k němu by byla svízelnější).  Pokud jste omylem zvolili „Odebrat“, lze se tlačítkem „Zpět“ daný krok ihned vrátit.


Odstranění doplňku z Firefoxu (Mozilla)
Odstranění nechtěného doplňku ve Firefoxu - hotovo! 😊


A to je vše. Tím z lišty zmizí i ošklivá oranžově červená obálka, která se usadila na liště vpravo - a při otevření nového panelu vás přivítá opět ten, na který jste zvyklí.

Tohle se ti tedy Sezname zase jednou nepovedlo! Nejenže ve srovnání s Google velice špatně zvládáš indexaci nových článků a trvá ti v poslední době dokonce více, než měsíc a půl (u přesunutých článků ze starého blogu, zpětně publikovaných, je rekord dokonce snad již 3 měsíce??), než se zobrazí adresa článku ve tvém vyhledávači a článek se tak zpřístupní lidem. Ty jsi nyní ke všemu ještě překročil veškeré meze slušnosti a snažíš se svou červenou víru vnutit i těm, co o tebe nestojí!

Pozn.: Pro srovnání, v Google se článek zpřístupní indexací do 2 - 3 dnů (v případě manuální indexace se zobrazí mnohdy okamžitě). U Seznam.cz až na výjimky nefunguje ani manuální indexace, ani podpora, která vás odbude s tím, že je vše v pořádku. 😱

A co příště? Už zítra vám ukážu, jak to zaonačit, abyste na Blogspotu mohli psát komentáře, aniž byste byli nuceni klikat na obrázky antispamové ochrany. Bez založení účtu na Google (s jakoukoliv mailovou adresou, Gmail mít nemusíte) se to ale neobejde. To bylo vlastně v plánu dnes, tento článek však nesnesl odkladu. Červená drzost mě opravdu zaskočila.

7 komentářů:

 1. Můj Firefox se kupodivu chová mravně a Seznam se v doplňcích neukazuje.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, ale to se stalo dnes! A pěkně mě to vytočilo. Je možný, že to k tobě dorazí později (tyhle věci, myslím, nebývají synchronní) - anebo máš jiná nastavení, která tomu (za)brání. Kdyby tě to postihlo, dej mi pak prosím vědět. 😊

   Vymazat
  2. Tak tohle je sranda, ten koment tu zatím nechám (i když smazáním tohoto pokusného účtu, které chystám, se avatar vymaže): Píšu ten článek o vytvoření profilu na Bloggeru - a zapomněla jsem se odhlásit. Paradoxně jsem hledala, zda se musí vložit někam ještě extra obrázek avataru, nebo stačí profilová fotka. Takže otázka je zodpovězena. 😀

   Vymazat
 2. Firefox (Mozillu) používám na vkládání článků, ale jinak se ještě kvůli "milionu" záložek držím Internet Exploreru od Microsoftu, i když firma mě stále přesvědčuje k přechodu na Edge.
  Seznam mám jako domovskou stránku prohlížeče, ale k vyhledávání využívám stejně jedině Google, který mám v záložkách na horním místě. Záložky naštěstí Seznam neruší, má tak smůlu :).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Bacha, jestli se nemýlím, v souvislosti s Blog.cz Edge někdo kritizoval (nějak nešla dobře upravovat, myslím, velikost obrázků).

   No, Seznam někomu i SMAŽE všechny záložky, když jsem dělala rešerše, tak jsem na to narazila (existuje ale snad způsob, jak to vrátit). Jedno vím jistě: Seznam je, s výjimkou e-mailu, nepoužitelný. 😯

   Vymazat
  2. Záložky Internet Exploreru jsou malé adresáře a soubory dostupné z C:\users\jméno_uživatele\Favorites\ a odtud si je vždy kopíruju - jednak proto, abych je měl archivovány, a také se pak dají snadno nahrát do stejné větve adresářového stromu na jiný počítač a tam mít úplně stejný systém oblíbených odkazů.

   Vymazat
  3. Na to by asi byla vhodná ta synchronizace. Nikdy jsem to ale nezkoušela.

   Vymazat

Uveďte prosím nějakou přezdívku (pole NÁZEV/ADRESA URL - stačí vyplnit jen přezdívku). Jinak mi vaše komentářové kapky splynou v jedno nekonečné moře. 😉

DĚKUJI ZA VAŠE KOMENTÁŘE. 😊