Moc vás všechny prosím, NEPLEŤTE SI komentáře s poradnou a nepokládejte dotazy na různé výrobky, jejich vzájemné interakce apod., beztak je většina těchto dotazů určena pro lékárníky, nikoliv pro lékaře! Ani vaše onemocnění bez hlubších znalostí nemohu řešit, křišťálovou kouli dosud nevlastním. S mailem také neuspějete, poradna je, až do odvolání, uzavřená! RESPEKTUJTE TO PROSÍM!

pátek 4. srpna 2017

Jak se zaregistrovat na Bloglovin a změnit nastavení proti spamu

Zaregistrovali jste se na Bloglovin, ale jste zklamáni, protože vám zároveň s oznámením o článcích od vašich oblíbených blogerů začal chodit i bloglovinový „spam" (nevyžádané e-maily)? Správným nastavením se nežádoucích e-mailů jednoduše zbavíte. Nebo se vám snad nedaří do Bloglovin zaregistrovat (či se do toho ani nechcete pouštět, protože je vše v angličtině)? Zde je foto-návod.

Bloglovin rozhodně není ideální, ale u blogů, které postrádají okénko pro odběr novinek, jde o jediné rozumné řešení (pokud tedy nemáte další technické vymoženosti jako RSS ad.), jak ušetřit čas (pokud jste tedy článků lační a s napětím čekáte, co váš oblíbený bloger zase vyplodí).

 .

1. JAK SE ZAREGISTROVAT DO BLOGLOVIN

 1. Klikněte na tuto adresu bloglovin.com/blogs/doktorka-se-srdcem-horka-medicina-18237357 (nebo jen na bloglovin.com, pokud nechcete oznamující maily o mých článcích, nýbrž od někoho jiného). 
 2. Nejprve vyplníte vaší přezdívku nebo jméno („Full Name“).
 3. E-mail, na který bude oznámení o nových článcích chodit.
 4. Heslo (Create password), které má minimálně 6 znaků.
 5. Nakonec stiskněte modré tlačítko Sign up
Obr. 1: Zeleně: Registrace do Bloglovin (se současným nastavením odběru novinek z mého blogu). Červeně: přihlášení do Bloglovin.

Jen upozorním, že všechny obrázky se po kliknutí otevřou v dalším oknu větší.


 • Zobrazí se tohle (obr. č. 2) a současně vám přijde mail s názvem Welcome to Bloglovin! od Bloglovin' Daily Digest (adresa: info@bloglovin.com). Pokud žádný mail nepřijde, hledejte ve spamu. Tento mail klidně zahoďte do koše (do spamu raději ne, protože tím byste tam automaticky mohli poslat všechny maily z Bloglovinu).


„Technická“ vsuvka: Šedivou kurzívou je označeno to, co se po kliknutí stane, zeleně tučně (nebo kurzívou) jsou tipy, červenou kurzívou (případně tučně) jsou varování.

Tím je vše hotovo jen zpola, oznámení o článku sice přijde, ale spolu s ním začne chodit i další „nevyžádaná“ pošta. Proto si na konci ukážeme, jak nastavit Bloglovin, aby vám chodily jen oznámení o článcích a ne další e-maily, které nechcete. 

Čtenář, který chce odebírat pouze novinky z mého blogu si přečte jen stati č. 1, 2 (případně 3) a 6.

 .

2. CO S MAILEM OD BLOGLOVIN - JAK SE DOSTAT KE KÝŽENÉMU (MÉMU 😉) ČLÁNKU


Až vám přijde první mail, že vyšel článek, bude od Bloglovin' a v předmětu bude [Doktorka se srdcem: Hořká...], např. Řepkový olej zdravý či zdraví škodlivý. Modré tlačítko See more on bloglovin  (v obrázkové verzi) nebo věta „You can also read your posts on bloglovin“ (zobrazují-li se vaše maily jako text, viz obr.) pro vás bude STOPKOU.

Obr. 3: Obrázková verze oznamovacích e-mailů od Bloglovin.

Když budete zvědaví a otevřete další odkazy viditelné v textové verzi, stane se toto: Kliknete-li na předposlední (v případě sledování 1 blogera druhý) odkaz v textové verzi mailu, dostanete se do administrace blogu, což v tuto chvíli asi nechcete. Kliknete-li na poslední odkaz, odhlásíte se z odběru daného typu e-mailů, což pravděpodobně může vést až ke zrušení odběru novinek daného blogera (nezkoušela jsem, je to formulováno jako zrušení odběru daného TYPU e-mailů). Z toho plyne, že pokud si přihlásíte jenom můj blog, klikejte v textové verzi mailu vždy jen na PRVNÍ odkaz.

 .

3. BLOGLOVIN: JAK SE PŘIHLÁSIT / ODHLÁSIT


Modrým tlačítkem „See more on Bloglovin“ se vždy z mailu dostanete přímo do administrace (a nastavování) Bloglovin.

Nebo se lze přihlásit přímo z adresy Bloglovin.com. Dělá se to v pravém horním rohu, kde nejprve vyplníte svůj mail (který zde zastupuje přihlašovací jméno) a tam, kde stojí „Password“, zadejte heslo (viz obr. 1, červeně). A jste tam.

První otevření článku z mailu kliknutím na odkaz (textová verze mailu), název článku nebo „Read more“ (prašť jako uhoď) bude vypadat takto: s rámcem, který mně osobně nevyhovuje (viz obr. 5) a který jde v nastavení odstranit (viz níže).

Obr. 5: Takto se vám otevře článek poprvé, když ještě Bloglovin nemáte nastavený, s bílým rámem, který se dá křížkem vpravo zrušit, ale zdržuje to.


Odhlásíte se kliknutím na tu šedivou hlavu (avatar) v pravém horním rohu a výběrem šedivého „Log out“, viz obr. 13.

 .

4. JAK DO BLOGLOVIN PŘIDAT NOVÝ BLOG


1. Pokud si chcete přidat i jiný blog, než jen můj, třeba zahrádkaření, zadejte nahoře do řádku „Search Bloglovin“ adresu blogu, který chcete přidat (já v příkladu zvolila přidání svého starého blogu, doktorka-se-srdcem.blog.cz).
 .
2. Objeví se roletka, kde je ikonka a název cílového blogu. Klikněte na tento řádek s vybraným blogem a uvítají vás články zadaného blogu.  

Obr. 6: Přidání nových blogů do Bloglovin.

Obr. 7: Náhled cílového blogu (pro kontrolu) a dokončení přidání blogu stisknutím "Follow".
 .

3. Posledním krokem je stisknutí modrého tlačítka Follow. Sice se po stisknutí objeví spousta (pro nás) nesmyslných návrhů blogů, ale to vás nemusí trápit, úkol je splněn, o dalším článku již budete informovánie-mailem (pozn.: po kontrole se v seznamu blogů zobrazí blogy 2, viz obr.).

Obr. 8: Po stisku "Follow" se objeví reklama na další blogy (ale to vás nemusí zajímat).
.
Ještě malá poznámka: U některých blogů lze volit, zda chcete odebírat články nebo jen komentáře k nim.

 .

5. JAK ZJISTIT, KTERÉ BLOGY V SEZNAMU MÁME - ÚPRAVY (EDITACE), ODSTRANĚNÍ BLOGU


1. Najeďte na slova See morezačínající šedivou nenápadnou šipčičkou v podobě trojúhelníčku (viz obr. 9) - a klikněte.  Rozbalí se celá nabídka (viz obr. 10).

Obr. 9: "Zviditelnění" nabídky kliknutím na "See more".


2. Pak myší najeďte na řádku BLOGS: na konci řádky se objeví šedivé EDIT. Klikněte na slovo „Edit“.

Obr. 10: Rozbalené menu. Úprava seznamu blogů - EDIT.
.

3. Objeví se tato obrazovka (viz obr. č. 11).
 • Tlačítko Following znamená, že už daný blog sledujete a chcete dostávat maily o jeho nových článcích (blog tedy JE NA SEZNAMU).
Obr. 11: Seznam blogů na seznamu, kontrola.

 • ODEBRÁNÍ BLOGU ZE SEZNAMU: Pokud na tlačítko Following“ kliknete, změní se na Follow (sledovat) a blog je ze seznamu odstraněn (jestliže jste to udělali omylem, lze to hned napravit opětovným kliknutím na „Follow“).
Obr. 12: Blog Doktorka se ♥: Nejen o medicíně byl ze seznamu odstraněn.
 .

6. JAK NASTAVIT BLOGLOVIN BEZ SPAMU


Když si Bloglovin hned správně nenastavíte, zastihne vás již půl hodiny po přihlášení mail s návrhy blogů (Suggestions based on Doktorka se srdcem: Hořká medicína), které nejspíš nebudete chtít číst. Je to první nevyžádaný a nechtěný mail (spam).

Ve vlastním zájmu tedy proveďte nastavení Bloglovin co nejdříve:
1. Vpravo nahoře je šedivý avatar znázorňující osobu, na který klikněte (můžete si tam časem nahrát svůj obrázek do sekce „Profile“ - „Edit your profile“  - „Picture“, viz moje žlutá růže, obr. 6).
.
2. Zobrazí se vám tato nabídka (viz obr.), z níž vyberete Settings.

Obr. 13: Nastavení blogu, "Settings".
.

3. Vykoukne na vás toto okno (viz obr. 14), kde se dá, jak vidíte, případně změnit tlačítkem „Edit“ i mailová adresa. Jestliže nechcete rámec Bloglovin a chcete, aby blog vypadal úplně normálně, najeďte myší v řádce „Frame“ do modrého pole a klikněte. Tím zmizí modrý pruh a vpravo nahoře se objeví informativní nápis „Saved, Frame has been successfully updated“.

Obr. 14: Odstranění bloglovin-rámu a krok k poslednímu nastavení.
.
.
4. Nahoře vlevo zmáčkněte „Email & Notifications“ (viz obr. 14) a objeví se obrazovka, kde jsou, až na jednu výjimku, všechny položky zatržené. Vy všechna zatržítka kliknutím odstraňte, až na to jediné nahoře (Get Email Notifications, viz obr. 15).

Tečku nechte na „Frequent“ (oznámení o článku přijde se zpožděním zhruba 1 - 2 hodin) nebo ji kliknutím případně přesuňte na „Daily“, pokud chcete dostávat zprávu o článcích maximálně jednou denně (viz obr. 15). 

Obr. 15: Hlavní krok k odstranění spamu z Bloglovin (po nastavení už chodí jen maily, které opravdu chcete).
.

7. ZRUŠENÍ ÚČTU BLOGLOVIN


Chcete-li účet zrušit, jak to teď udělám já, protože tohle bylo jen zkušebně, stačí kliknout v sekci Account na „Deactivate“ (viz obr. 14). Objeví se tato obrazovka (viz obr. 16), kde kliknete na důvod, proč účet rušíte (Já klikla na první položku a napsala, že se jednalo o test, vy můžete třeba kliknout na druhou položku, „I don't read blogs anymore“, že už nechcete číst blogy.). Nezapomeňte vyplnit Password (heslo) a pak již jen stiskněte „Remove acount“ (Odstranit účet).

Obr. 16: Odstranění (smazání) účtu Bloglovin

8. VÁŠ BLOG NA BLOGLOVIN ZATÍM CHYBÍ, CO DĚLAT


Když některý  blog na Bloglovin ještě není zaregistrovaný, protože je příliš „mladý“ a nejde tudíž přidat, stačí napsat stručný mail, viz níže. Victoria (nebo někdo jiný) to za méně než 90 minut napraví a pošle vám mail i s odkazem na váš blog, rychlostí jsem tenkrát byla ohromena. Do předmětu v e-mailu nezapomeňte zkopírovat tento kód 58c2e8ce46240, který proces urychlí (nic jiného do předmětu nepište). Úplně stačí třeba takovýhle e-mail:

Hello,

my blog (zde uveďte adresu blogu, který Bloglovin nemůže najít, protože není ještě zaregistrovaný) is not registered by Bloglovin.com (58c2e8ce46240). Can you help me, please?

Thank you for your reply. With kindest regards

Vaše jméno

Zaslaný odkaz si pak někam poznamenejte (abyste jej pak pracně nehledali) a dejte ho na váš blog, jako to mám já (lze to určitě udělat i opticky lépe, s tlačítkem).

A to je vše. Snad jsem zodpověděla vaše otázky a postihla hlavní problémy na Bloglovin.com. Tak ať vám slouží (Bloglovin - i zdraví). 😊

8 komentářů:

 1. Dobrý a podrobný návod. Škoda, že Bloglovin nepoužívám, mám Feedly a jsem celkem spokojený.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Díky Čerfe. 😊

   Tohle vzniklo z nutnosti. Jen v poslední době vím o 3 lidech, kteří s ním "bojovali" - a na netu jsem (od někoho jiného) nic nenašla. A když tady čtenáře k němu "nutím", tak jsem jim to alespoň chtěla nějak usnadnit (helper syndrom). 😊

   Feedly je snad čtečka a tak není pro normální lidi, ne? 😉

   Vymazat
  2. To jako že nejsem normální lid? :-)

   Vymazat
  3. No ty přeci nejsi vůbec člověk, ale Čerf! 😀
   Dobrou, nelido. 😀

   Vymazat
 2. Díky, návod je i pro mě. Mám zatím jen to, co jsi mi přihlásila ty, asi jen tvůj blog a chodí mi na gmail. Ten otvírám jen velmi zřídka a prakticky jen, když si chci přečíst nějaký TVŮJ nový článek nebo se dostat na tvůj blog. Kdysi mi asi chodily mejly o nových článcích na můj normální mejl, který používám stále.
  Ale - pokusím se o to, slibuju. Odrazuje (odrazovala) mě jen ta engličtina. Když jsi to teď přeložila a dovysvětlila i pro mě, je to skoro mojí povinností. Hrozím se doby, kdy budou tvoje články chodit jen na můj druhý mejl (gmail). Ale budu si to muset zvyknout, máš pěkné články a zhusta jsou mi "zdraví prospěšné". Zatím odpočívám po perném dni a nemám mozkovnu natolik vychlazenou, aby mi domyslela tvoje pokyny. Hezkou soboru přeju ;-))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Povinností? Ale jdi, Kitty. 😊
   Díky za tvou chválu (to se dobře poslouchá). 😊
   Zítra má tady být jen 21 °C, optimum pro mě - a doufám, že i pro motýly, dneska jich bylo málo. :-)

   Vymazat
 3. Bloglovin mám, ale nakukuju do něj velmi zřídka, dost mě štve, že se musím vždy znovu přihlašovat.
  Co by mě ale zajímalo, jestli se dá zjistit, kdo si do něj vložil odkaz na můj blog.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já se na to koukala, ty máš trochu jinou "odnož". Mě to totiž z Bloglovinu neodhlašuje (a systém přihlašování mám maličko odlišný). Napiš a podporu, tam jsou ochotní - a rychlí. 😊

   Zvědavý Miloš se opět projevil 😉: je tam zatržítko v Email - Notifications. Tohle ale moc nesleduji, tak ani nevím, jak to funguje (zda mail nebo v systému zpráva).

   Vymazat

Uveďte prosím nějakou přezdívku (pole NÁZEV/ADRESA URL - stačí vyplnit jen přezdívku). Jinak mi vaše komentářové kapky splynou v jedno nekonečné moře. 😉

DĚKUJI ZA VAŠE KOMENTÁŘE. 😊