Moc vás všechny prosím, NEPLEŤTE SI komentáře s poradnou a nepokládejte dotazy na různé výrobky, jejich vzájemné interakce apod., beztak je většina těchto dotazů určena pro lékárníky, nikoliv pro lékaře! Ani vaše onemocnění bez hlubších znalostí nemohu řešit, křišťálovou kouli dosud nevlastním. S mailem také neuspějete, poradna je, až do odvolání, uzavřená! RESPEKTUJTE TO PROSÍM!

sobota 19. listopadu 2016

Metoda Spiritual Response Therapy (SRT) a Esoterní léčení: pomoc nebo úpis ďáblu?!

Dnes se nebudu zlobit, když tento článek nedočtete. Tohle bude o věcech, které jsou vám pravděpodobně na hony vzdálené. Tenhle článek ve mně "klíčil" velice dlouho a vznikl z jednoho prostého důvodu: Nechci, abyste opakovali stejné chyby. Mluvit o škodlivých účincích terapií, jako jsou např. rodinné konstelace, regresní terapie (např. hlubinná abreaktivní psychoterapie), tabulky Spiritual Response Therapy, Esoterní léčení INEH, reiki nebo kineziologie, je na ezoterické scéně tabu. Následující příběh se skutečně stal a podobnost s některými osobami či místy není čistě náhodná.


Pohádka začala tak slibně, inu, jak už to tak u pohádek bývá. I přesto, že Dorčina maminka již obývá jiný, lepší svět, kam se odebrala ještě jako mladá, dodnes si Dorka tuhle příhodu pamatuje, jako by se to stalo včera.

Slunce vstalo, roztáhlo nebeské závěsy, a tak se zrodilo jedno víkendové ráno. Dorčina maminka stála u plotny, dosud v noční košili, a vařila. Taková špinavě oranžová látka to byla. Na tu barvu košile Dorka nikdy nezapomene. Toho dne měla Dorčina maminka velké bolesti v zádech. A Dorka si řekla, že by jí mohla pomoct! Už nějaký čas se zabývala studiem knih o ezoterice a alternativní medicíně a věděla, že na světě existují i léčitelé. A sousedka, ta přeci často mluvila o nějakém tom reiki!

Tak si Dorka řekla, že přikládání rukou zkusí taky. No za zkoušku přeci nic nedá, ne? Jezdila mamince po zádech, smála se u toho a hrála si na velkou léčitelku. Pokora rozhodně žádná, zato legrace plno. Vykřikovala u toho věty jako: "Mamí, maminečko, já tě vyléčím! To budeš čubrnět! Čury, mury, liščí lenost, ať se ztratí každá nemoc."

A děly se věci. Nejen tak ledajaké! Bolest se začala mamince ztrácet a Dorka cítila "putující mravence" v celých pažích. To byly Dorčiny léčitelské začátky. A v tomto bodě začíná vlastní příběh. Dorka byla ctižádostivá a chtěla se zlepšovat. A to rychle. Proto začala navštěvovat různé ezoterické kurzy. Myslela si, hlupačka, že takto svoje schopnosti nejlépe rozvine.

Brzy se dostala k jedné paní z Trubičkového města, která dojížděla i do Prahy a pracovala mj. s SRT (Spiritual Response Therapy). A to byl první kamínek do ďábelské skládačky. Že se za touto metodou ve skutečnosti skrývá sedmihlavý drak a jedná se o nejnebezpečnější metodu ze všech, to Dorka ještě nevěděla. A tak chodila na další a další kurzy, SRT i navazující Restructuring sama vystudovala a zhruba 2 roky praktikovala. A bylo jí po všech stránkách čím dál hůř. Léta plynula…

Aby toho nebylo málo, dala se léčit jedním terapeutem ze Slintacího náměstí. On používal nějaké své čáry-máry (měl už spoustu kurzů za sebou) a také snad již tehdy metodu Esoterního léčení INEH. A to byla teprve pohroma! Dorka, ačkoliv nikdy nebyla ani opilá, si po jeho terapii, která vypadala jako obyčejný rozhovor (!), připadala jako zdrogovaná! Připadala si jako ve snu a ne a ne se probudit! Tenhle "psychostav" trval asi 2 nebo 3 dny. Přesto se nechala uchlácholit tou, v ezoterice tak rozšířenou, větou, že "to je pouhé přechodné zhoršení, které ukazuje na pokrok v terapii".

Sama pak Esoterní léčení INEH léta praktikovala. Bylo jí sice nápadné, že při každé meditaci se cítí divně (a to i když se jednou aktivně neúčastnila a pouze tam seděla!) a po léčení se jí do 48 hodin dělá slabo, ale po 2 dnech hledat příčinu únavy v energetickém léčení, ji nenapadlo. Vždyť všichni byli, zvláště PO těchto praktikách a setkáních, tak milí! Nenapadá mě jiný termín, než Brain Washing (vymývání mozku)… Nakonec bylo Dorce fyzicky i psychicky už tak zle, že se KONEČNĚ rozhodla všechny kurzy ukončit. Stav se začal velice pozvolna zlepšovat, ale trvalo to mnoho let. Určité věci však přetrvávaly, i když projevy byly čím dál mírnější. Po těch hrozných zážitcích Dorka přestala prakticky až na výjimky kohokoliv (i sebe) energeticky léčit, přestala meditovat. Nevěřila už nikomu a ničemu. Brzy se našla v akupunktuře a líbilo se jí, že to sice pracuje s energiemi, ona však nemusí aktivně dělat nic. Stačí jen najít místo, kam jehlu zapíchnout - a to jí nikdy, na rozdíl od jiných, nedělalo problémy.

Pohádky jsou však od toho, aby měly dobrý konec. Jednoho dne, kde se vzal, tu se vzal, zjevil se princ. Ukázalo se, že princ je poměrně zdatný léčitel, který na žádných kurzech nikdy nebyl. Dorka byla už tak moc ovlivněná svými špatnými zkušenostmi, že se zpočátku dost zdráhala nechat se ZAS od někoho léčit. Co když jí znovu bude JEŠTĚ HŮŘ? Vždyť jí všichni VŽDY SLIBOVALI, že teď, teď už jí fakt pomůžou! Tolikrát byla zklamána…

Princ se nevzdal a Dorku den za dnem tahal z toho bahna, do kterého se díky ezoterickým kurzům dostala. Dorce se skutečně brzy začalo ulevovat. Také její schopnost léčit dramaticky během těchto léčení narostla, ač to rozhodně nebylo cílem. To bylo vlastně to, oč léta usilovala na kurzech. Až na to, že kurzy jí nejen nepomohly k rozvoji schopností, ale na několik let jí výrazně zbrzdily… Tolik vyhozených peněz, k tomu návdavkem léta trápení. A nakonec svého cíle dosáhla víceméně jen tak, mimoděk… Dorka se sice ještě zhruba jeden rok musela sama energeticky vydatně léčit, aby ze sebe setřásla i poslední zbytky (princ na vše nestačil), ale dokázala to. I přesto, princ položil skvělý základ léčení, bez kterého by tahle pohádka nevznikla.

EPILOG PRO TY, CO SE TROCHU VYZNAJÍ V ENERGIÍCH (prosím své pravidelné čtenáře, pokud dočetli až sem, aby opravdu přestali číst, protože teď přijde "tvrdší kalibr", který by mohl být nad něčí chápání: nerada bych byla zatracena do kategorie "nepoužitelný blázen"). Pro vás, "normální" čtenáře, v tuto jsem připravila vydání předposledních podzimních fotografií, foto-článek o topení pro mouchy. 😉
.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Co se vlastně děje na ezoterních kurzech?


Někdo sbírá houby, jiný zas negativní energie. Účastníky ezoterických kurzů bych přirovnala ke "sběračům" negativních energií. Každý, kdo navštíví tyto kurzy, se vystavuje tomuto riziku. Nejen tedy, že z kurzů mnozí neodejdou v lepším, zdravějším stavu, ale pravděpodobně si ještě nějaké problémy z energetického pole utvářeného mnoha lidmi s mnoha problémy jako bonus odnesou. Protože na ezoterické kurzy šťastní a vyrovnaní lidé nechodí. Nemají tu touhu. Vše už mají.

K tomu jedna poznámka: Na ezoterní scéně jsem, navzdory rozšířeným představám, nepotkala ani jednoho doopravdy vyrovnaného a po všech stránkách zdravého člověka. Jeden se tomu pouze blížil. Zábavný a velice milý člověk. Občas na něj vzpomínám. Pořádal léčitelské kurzy. Sám onemocněl a zemřel. 

Lidé pořádající všechny tyto kurzy mají silnější a neproniknutelnější masky, než ostatní lidé žijící běžnými životy. Potřebují přeci ukázat, že jejich metody fungují. Ale všichni jsme jenom lidé a děláme chyby. A opravdu nejsme dokonalí. A víte, kde jsem kupodivu objevila tu největší rovnováhu v životě, kterou sice žádný z ezoteriků neoplývá, zato vám ji slibuje? U obyčejných lidí! Ano, není jich zajisté mnoho, ale existují.

Další věcí je, že všechny tyto kurzy nějakým způsobem podle mě PROLOMÍ přirozené ochranné bariéry a brány, které měly zůstat zavřené. Pokud jsou tyto "brány" násilím otevřeny, negativní energie se ve vás usadí mnohem snáze, než v ostatních. Esoterní léčení INEH to ke všemu dokonce na kurzech i učí - přirovnává to k určitým energetickým filtrům na čakrách, které, pokud jsou poškozeny, je zle. Že ale Esoterní léčení INEH funguje skoro stejně zhoubně, jako zmíněné SRT (Spiritual Response Therapy), o tom se samozřejmě nemluví.

Čemu říkám "negativní energie" aneb Bubáci


Negativní energie není jen blbá nálada vaší kamarádky, kterou setřesete, sotva se s ní rozloučíte. Vhodnější název pro tyto energie by bylo "bubáci". Nemyslím tím jenom astrální bytosti, diskarnáty nebo jiné entity, jak o tom pojednává slavná tabulka číslo 5 z SRT. Podle mého názoru sem patří i silně negativní energie, které tvoří sami lidé. Tyto energie mají jednu nepříjemnou vlastnost: jen tak se jich nezbavíte! Prostě se stanou, někdy i na dlouhá léta, součástí vašeho energetického pole. A ovlivňují vás. Samozřejmě negativně. Jenom na doplnění: tyto negativní energie se na vás mohou samozřejmě nalepit i BEZ těchto kurzů. Ale nikdy ne v takové míře! Je to stejné, jako když poškrábete nový výrobek: časem se v rýhách bude usazovat špína.

Škodí ezoterické kurzy každému?


Podle mých zkušeností ezoterické kurzy neškodí každému stejnou měrou. Někoho kurzy jen lehce nahlodají - a mnozí tento energetický problém na nevědomé úrovni dokážou "opravit". Zároveň jsou však lidé, které to udolá a dostanou se (v lepším případě téměř) do blázince, jak se to stalo mé známé z kurzu. Jak to s námi po kurzech dopadne, souvisí dost i s našimi energetickými hranicemi. Kdo má tyto hranice od přírody slabší - nebo narušené stresujícími / tragickými životními událostmi, ten je samozřejmě náchylnější k "poruchám" a těmto lidem to pak více škodí. Problém je v tom, že právě tito lidé, nějakým způsobem již životem "omlácení", ezoterní kurzy nejvíce vyhledávají!

Škodí i samotná terapie pomocí těchto metod?


Podle mě škodí i terapie pomocí zmíněných metod (je jedno, kolik certifikovaných "léčitelů" vám bude tvrdit opak). Ale zdaleka to NEUŠKODÍ TOLIK, jako když si půjdete udělat tyto kurzy. Mluvím o případech, kdy to nebudete přehánět a "odbklokovávat se" nebo "čistit" každý týden (na tato slova jsem v tomto kontextu SILNĚ alergická). Intenzivní terapie je už pak většinou srovnatelná s kurzem.

Čím více jsem byla "očištěná" a "odblokovaná", tím více se mi něco neuchopitelného chybělo, ten pocit lze jen těžko popsat… Přirovnala bych to k začínajícímu řezbářovi: Tak dlouho vydlabává a ořezává dřevo, až je najednou materiálu na určitých místech málo a není už z čeho brát a figurka ztrácí lidské proporce… Každá další metoda mi sice slibovala zlepšení, výsledkem byla ale jen pouhá iluze zlepšení. Skutečná a trvalá úprava stavu nikdy nenastala.

K tomu mě napadá ještě jedna věc: Věděli jste, že mnoho masérů používá reiki? A že i kreslení pravou mozkovou hemisférou bývá spojeno s nějakou formou "dodání" energie? Od takových raději dál! Bohužel o tom nemusíte vědět a vše probíhá nenápadně, pěkně pod pokličkou… Ale to už je jiná kapitola. Nic vám přeci nebrání navštívit normální kurzy kreslení! Tam ale tak rychle nepřijdou výsledky, pokud nemáte talent, to je to!

Fungují tyto terapie?


To je právě ten problém! SRT, Esoterní léčení INEH i kineziologie a částečně i reiki zdánlivě fungují! A to poměrně dobře! Vše je stejné, jako když se upíšete ďáblu: Brzy za to zaplatíte. Jste-li jen pacient, energetická "platba" nebude tak velká a bolestná. Jedná-li se o kurzy, "připlatíte si". Není náhoda, že po kurzech se lidem v dlouhodobém časovém horizontu přestává dařit. Ono je to často tak nenápadné a plíživé, že si toho zpočátku vůbec nemusíte všimnout.

Nenormální zážitky po ezoterických kurzech aneb Psychospirituální krize


Někteří psychiatři vidí v těch zvláštních prožitcích sebeléčivý potenciál, což si já osobně nemyslím. Proč to tu uvádím, má svůj důvod: tito lidé skutečně mohou končit až na psychiatrii a většina psychiatrů o nějaké psychospirituální krizi v souvislosti s kurzy nemá ani ponětí. A podle toho s vámi budou nejspíš jednat (alespoň jsem tedy za celé studium o ničem takovém V PRAXI neslyšela). To znamená, že máte velkou šanci dostat antipsychotika. Tento odkaz názorně popisuje rozdíl mezi psychózou a psychospirituální krizí. Mimochodem, věděli jste, že negativní energie (nebo chcete-li "bubáci"), se koncentrují hlavně v psychiatrických léčebnách?

Já měla štěstí a odbornou pomoc jsem nikdy vyhledat nemusela, chvílemi jsem ale měla namále. Jsou však jiní, kteří na to doplatili více, viz tento velmi zajímavý odkaz od Beallary, který mnou, po pravdě řečeno, dost otřásl: http://ona.idnes.cz/hana-horecka-aby-me-zklidnili-dusili-me-polstarem-fba-/spolecnost.aspx?c=A161109_090917_spolecnost_jup

Častý argument příznivců ezoterických kurzů: Vždyť ten B.H., který vede semináře, je tak skvělý člověk!


Prosím, nezaměňujme kvality člověka s kvalitou metody! Tam není žádné rovnítko! I dobrý člověk se může "namočit" do špatné metody!

Kdo by se měl zabývat energetickým léčením, nebo chcete-li, léčitelstvím?


Pokud vám léčení ani práce s energií nejde sama od sebe, ruce pryč od léčitelství. A nemusí vám to být nijak zvlášť líto: každá mince má dvě strany a ke schopnostem patří i jiné vnímání světa a stinné stránky:

V dětství se člověk stává středem pomluv a outsiderem. Děti rychle vycítí, že člověk je "jiný" a pokusí se takový rušivý činitel "eliminovat". V dospělosti cítíte bolest a strach vašich nejlepších přátel - někdy bez možnosti pomoci. Uvidíte na úrovni duše jasné rozhodnutí zemřít u vaší maminky pár dnů před jejím skonem. Cítíte ve vlastním těle zášť a zlost některých lidí (vzdálenost nehraje prakticky žádnou roli), dost citelně vnímáte, když vás ve vaší nepřítomnosti kritizuje rodina. Do života se vám někdy přimíchají i "kamarádi", co vlastně stojí hlavně o léčení nebo o masáž, po které se cítí "ještě lépe, než po marjánce" (asi proto mi pacienti tak často říkávají, abych, když vyšetřuju páteř, pokračovala dál, že je to velice příjemné 😉).

Naštěstí to má i své výhody: pocítíte dobré rozpoložení lidí okolo vás nebo tichou vděčnost pacientů stonásobně víc, než ostatní. Mám méně přátel, zato samé "skvosty", které většina lidí nenajde po celý svůj život. Chvála a dobré slovo přátel vás naplní čirou radostí, protože to procítíte až do morku kostí. A to není málo! Za to jsem vděčná.

V čem se liší léčení z kurzů oproti přirozenému léčitelství


Nenechte si nikdy předávat nějaká zasvěcení, něco "čistit", "odblokovat", aktivovat nebo čistit čakry a podobné nebezpečné pitomosti! K opravdovému léčení nic takového nepotřebujete! Žádné kanály a napojení přes korunní nebo jinou čakru na vesmírnou energii! To samé platí o napojení na "vyšší já".

Při léčení mám pocit, jako kdyby se SÁM OD SEBE do pacienta vléval život jak do zvadlé květinky, a já byla POUHÝM POZOROVATELEM. Nejedná se tedy o nějaké proudy energie, procházející skrz mou korunní nebo srdeční čakru až do rukou! Žádné pumpování energie do nemocných! Ruce často k léčení ani nepotřebuju. V podstatě zajistíte, aby se člověk na zdroj energie napojil sám - a začal se uzdravovat.

K jakému léčiteli tedy vlastně jít aneb Kdo se na léčitelství vlastně hodí?


Dnes už bych určitě nešla k nikomu, kdo má na zdi nějaké certifikáty z energetického léčení. Ten, kdo něco opravdu umí, žádné kurzy nepotřebuje - znalosti čerpá sám z knih! Tomu, kdo něco opravdu v sobě má, stačí jen naťuknout - a hned ví. Tímto způsobem i učím (pokud už to výjimečně dělám). Danou problematiku jen co nejlépe popíšu. Nic víc. A "vhodný" člověk VÍ PŘESNĚ, co myslím, a případně mě dokonce doplní. Zatím jsem takové osoby potkala jen dvě. Je to ona, v TČM rubrice zmíněná praktikantka, kterou jsem pod svým dozorem nechala dokonce dělat i akupunkturu a neurální terapii, a pak ještě jedna osoba. A to je opravdu málo. Byznys z kurzů, tak jak to dělají ostatní, to tedy opravdu nikdy nebude. A tak je to správně!

Znamená to tedy, že každý léčitel bez certifikátu je dobrý?


To bohužel takto nelze říct. S energií lze pracovat různě. Jakmile je léčitel v roli OPRAVÁŘE, je to vždycky ŠPATNĚ. Ideální léčení bych přirovnala k tomuto obrazu: Po spojení s tím nejlepším a nejvyšším začnete léčit. Ale vlastně nic neděláte (a v tom je to umění, nechat věci, včetně nemocí, volně plynout!), jen pozorujete.

Léčitel-opravář vám vlastně částečně vnucuje svoje energetické struktury. A to bez znalosti vašich SKUTEČNÝCH energetických POTŘEB. Je to něco podobného, jako kdybyste měli namalovat známého modrookého člověka a neznali barvu jeho očí. Když zvolíte hnědou barvu, bude to ještě obraz TÉHOŽ člověka?

"Taky-léčitelé" aneb Je dobré zvážit, ke komu půjdete


To byste nevěřili, kolik lidí si hraje či spíše ZAHRÁVÁ s energiemi! Lidi holt "mají velké roupy". Jedna "taky-léčitelka" (bez kurzů) mi říkala, jak je super vzít si (rozuměj "nakrást") energii třeba v metru nebo v jakékoliv velké tlačenici - že prý se to moc dobře a snadno dělá. Mimochodem, jenom proto, že to mnozí z vás nevnímají, neznamená, že energetičtí upíři neexistují. 😉

Nebo jiný případ: Jeden člověk zabývající se energiemi, mi říkal, že jedna paní ho naštvala, a tak se jí mstil tím způsobem, že si intenzivně představoval, že jí zvrací na hlavu (využil k tomu semináře Modrá alfa). Tak si pak říkám, co jsme za zvířata a kdo je vlastně blázen…

Mysl může mít ohromnou sílu: Jeden lektor nám kdysi vyprávěl, jak se strašně rozčílil na jednu ženu v její nepřítomnosti. A ejhle, co nezjistil o pár dní později: té ženě bylo přesně v tu dobu fyzicky dost zle! Náhoda? Těžko!

Co říci závěrem: Chcete-li si svoje problémy zvětšit a rozbít si manželství, choďte na zmiňované terapie


Shrnuto a podtrženo: všechna uvedená léčení nebo jejich klony jako metoda Spiritual Response Therapy (SRT), Spiritual Restructuring (spirituální restrukturalizace, navazující na SRT), rodinné konstelace, regresní terapie, Reconnection (rekonektivní léčení), reiki nebo kineziologie (One Brain aj.), abych jmenovala ty nejznámější, vám mohou přidělat spoustu problémů v životě a zničit třeba manželství - pokud budete mít tu smůlu a neustojíte to.

Já sama měla dost ubíjejících problémů po několik let a znám osobně dvě další osoby, kterým tyto metody udělaly v životě dost velkou paseku. Viděla jsem také dost rozpadů vztahů na základě ezoterických kurzů! A ty ženy si ještě myslely, jak jsou na výši - a že jejich partner je sto let za opicemi. Opak byl pravdou… Jen tak na okraj pro ty, co by v duchu chtěli oponovat, že církev je tou nejlepší cestou a pomocí: SRT i SR vymyslel farář, Robert E. Detzler.

Certifikáty bych mohla tapetovat a uvedla jsem jen ty hlavní odnože. Kromě Reconnection, regresní terapie a rodinných konstelací jsem prošla vším, o čem zde píši. Kurzy kineziologie (One Brain a Mandala života - dnes Principy života) považuji sice za méně škodlivé, ale vzhledem k tomu, že se i tyto terapie "přehrabují" v minulých životech, řadím je do kategorie "nebezpečné". Ne, že by se mi při terapii někdy nezjevil minulý život. Je to však tak vzácné a dělám to pouze, když to samo přijde. Minulost je lépe nechat v minulosti, protože současnost by nám mohla protéct mezi prsty.

Důležitá poznámka: Smiřte se prosím s tím, že kontakt na "prince", který mi kdysi pomohl z bažiny ezoteriky, neposkytuji. A popravdě, takových princů se najde určitě víc. 😊 A ani já vám v tom nepomohu, protože to je dost nevděčná práce.

 

Zkušenosti jiných z ezoterních nebo tantrických kurzů:


 

Komentáře z Blog.cz:

viz pdf


5 komentářů:

 1. ...Věděli jste, že mnoho masérů používá reiki?...toto téma by mne velmi zajímalo, prosím o článek. Děkuji.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milé Im,
   není o čem psát, všechny moje zkušenosti jsou v tomto článku. Téměř všichni, kdo mě masírovali (na masáže chodím ale zcela výjimečně, takže jich tolik nebylo), dělali reiki nebo ho aspoň měli ve svém repertoáru. A na kurzech, které jsem prošla, jsem potkala mnoho "reikistů"- masérů.

   Oni si od toho slibují lepší účinky (a tudíž spokojenějšího klienta), bohužel...

   Vymazat
  2. Děkuji za odpověd. Také jsem masérka, naštěstí bez reiky, tak mě toto téma zajímá. Mnohokrát jsem se již setkala s tím, že si kolegové pro "zlepšení" svých služeb dělali kurzy reiky. Na varování reagovali celkem nehezky.

   Vymazat
  3. Víte Im, nedivte se, že to nechtějí slyšet. Na to, aby poznali, co je a co není dobré, by potřebovali stejný extrém, jakým jsem prošla já. Teprve pak se vše „vybarví“ a je to tedy lépe poznatelné… Já tehdy žádného „varovače“ nepotkala - ale kdyby ano, je možné, že bych reagovala podobně, jako Vaši kolegové. Nechte jim jejich víru. Stačí prostě malé upozornění (což jste udělala), víc se v tom není třeba pitvat. Protože pro některé názory člověk musí prostě dozrát. Pokud není připraven, stejně poslouchat nebude. Tenhle článek tak je vlastně jen pro malou skupinu lidí, kteří VÁHAJÍ. Ne pro ty, kteří jsou ve fázi adorace.

   Častým argumentem je i to, že to FUNGUJE. A ono to většinou opravdu funguje. Jen málo lidí si ale všimne (nebo ne zpočátku), že v jejich životě se pak „na oplátku“ za ty výsledky začne dít něco, co tam dříve nebylo a co není dobré. Vzhledem k tomu, jak je to všechno plíživé a mlhavé, si to většina lidí nespojí…

   Vymazat
  4. Ano, toto je velká pravda... Děkuji za reakci.

   Vymazat

Uveďte prosím nějakou přezdívku (pole NÁZEV/ADRESA URL - stačí vyplnit jen přezdívku). Jinak mi vaše komentářové kapky splynou v jedno nekonečné moře. 😉

DĚKUJI ZA VAŠE KOMENTÁŘE. 😊