Moc vás všechny prosím, NEPLEŤTE SI komentáře s poradnou a nepokládejte dotazy na různé výrobky, jejich vzájemné interakce apod., beztak je většina těchto dotazů určena pro lékárníky, nikoliv pro lékaře! Ani vaše onemocnění bez hlubších znalostí nemohu řešit, křišťálovou kouli dosud nevlastním. S mailem také neuspějete, poradna je, až do odvolání, uzavřená! RESPEKTUJTE TO PROSÍM!

čtvrtek 1. září 2016

Zelená zde nemá místo aneb O mně 1


K tomuto článku mi dal impuls jeden člověk z Brna-Židenic s přezdívkou týkající se počasí. Obviňoval mě závistivě z něčeho, co pouze předpokládal, a jako správný anonym přidal i další zcela nepravdivou informaci.

Říká se "zezelenat závistí", k ošklivě zelené bych zařadila i zášť. Taky mám jednu takovou muchomůrku zelenou v rodině (na obrázku je její sestra, muchomůrka červená 😉). Takoví lidé neznají svou hodnotu, připadají si sami před sebou tak trochu "malí" a pokoušejí si proto načechrat své ego při každé příležitosti. Každý takové osoby občas potká. Mně takoví lidé přijdou do cesty jen velice zřídka. O to víc mě to vždy překvapí.To mě přivádí k jednomu z témat tohoto článku: velmi mnoho lidí si neuvědomuje, že ani tak nezáleží na tom, CO řeknete nebo napíšete, nýbrž S JAKOU ENERGIÍ do tohoto tvůrčího procesu jdete. Ezoterika sice někdy hlásá nesmysly, ale najdeme v ní i pár perel, se kterými souhlasím: vlastní zprávou není poselství, ale energie v něm ukrytá. Právě tato energie pak ze slov vyvěrá.

Přiznám se, že o člověku, který kárá za nějaké slovíčko, které je "hrubé a negativní" a sám je naprosto slepý ke svým negativním vibracím, které z něho při této "domluvě" jenom čiší, si myslím své. Mnohdy skrývá i zdánlivě slušný komentář nebo jediná věta více jedovatých trnů, než lecjaká vulgární nadávka. Z toho samozřejmě vyplývá i to, že mnozí "slušní" lidé jsou vlastně pokrytci a že sprostý dlaždič odvedle je jako člověk možná lepší, než vážený pan profesor.

Proces mluvení nebo psaní začíná už u myšlenek, které jsou spojeny s emocemi. Většina lidí si myslí, že myšlenky se nepočítají. Že prostě co je skryté, nevysloví se nebo nenapíše, jako kdyby nebylo. Věříte doopravdy, že je to takhle přímočaré a jednoduché?

Jsem člověk, který má velmi vyvinutou schopnost empatie (schopnost vcítit se) a intuice a někdy je pro mě dost úmorné vnímat negativní emoce a myšlenky jiných lidí, a to i v případě, že se mě netýkají. Mívám i zcela konkrétní tušení, které se samozřejmě mnohdy dají snadno ověřit. Nejednou jsem předvídala události ve svém životě, jak pozitivní, tak negativní. Podle intenzity svého vnitřního vjemu mohu odvodit, na kolik mohu svému pocitu věřit.  Jednou se mi zdál sen, ačkoliv jinak „prorocké sny“ nemám. V tom snu se cosi stalo. A ukázalo se, že právě v ten den byl napsán a odeslán dopis, který popisoval danou událost.

Při TČM diagnóze z pulzu nebo někdy dokonce již jen při kontaktu s určitým akupunkturním bodem, často "vidím" zásadní milníky v pacientově životě, ale i chyby v životním stylu (to byste nevěřili, kolik lidí na základě těch hloupých, často omílaných doporučení, pije příliš mnoho vody a já pak poruchu objevím na dráze ledvin). Uvedla jsem slovo "vidím", což však v mém pojetí znamená směsici složenou z pocitů, vnitřních obrazů a zcela konkrétních myšlenek.

Při jedné konzultaci jsem měla pocit, že nohy dané osoby, pro kterou jsem měla vybrat byliny, jsou přetěžované a zanedbávané. A pak jsem se dozvěděla, že člověk, kterého jsem mimochodem nikdy neviděla, je maratonec. Při akupunktuře to zažívám neustále: vnímám, co se v určitých částech těla děje, odkud kam energie proudí apod. S mnohými senzitivními pacienty o tom diskutujeme. Akorát, že já bych to vlastně vůbec NEMĚLA VĚDĚT. Mohlo by se říct náhoda. Ale několik náhod do týdne?

Když na mě někdo intenzivně myslí, cítím dokonce mnohdy i jeho pach (každý nějaký máme: nezaměňovat prosím se zápachem 😉). A pokud se na mě někdo upřeně dívá, třeba i odněkud z výšky z okna, kam normálně zrak neobracím, necítím sice přímo jeho pohled, ale automaticky se do těch míst, kde jsou oči pozorovatele, podívám. Tak ho nečekaným pohledem z očí do očí odzbrojím - a mám klid.

Ač se to z mého výkladu zatím nezdá, výhody to moje vnímání přece jenom má. Pokud je totiž můj protějšek pozitivní, zažívám dvojnásobnou, vlastně takovou "rozšířenou" radost. Každé srdečné objetí, každé pohlazení a každou láskyplnou myšlenku procítím až do morku svých kostí a snesla bych pro takové lidi modré z nebe. Navíc, jak jsem již zmínila, při energetické diagnostice je to vlastnost k nezaplacení a nenahraditelná.

Moje intuice, to je takové moje druhé já. Na medicíně jsem sice své schopnosti skrývala a cítila se mezi nabubřelými budoucími doktory dost nepatřičně. Lékařská fakulta bylo navíc místo, kde jsem byla dost nešťastná - lidé bez srdce s chladným rozumem zde totiž převažují a já ten chlad vnímala na každičkém kroku. Svou intuici bych ale nikdy za nic nevyměnila. Patří ke mně a je mojí neoddělitelnou součástí.

Někdo má z mé intuice strach, abych náhodou neodhalila to, co mělo zůstat skryté (to určitě není zapotřebí), jiným se zas „nehodí do krámu“, protože mají pocit, že bych mohla ohrozit jejich pozici, kterou si "vytapetovali" certifikáty. Strach ani odpor není na místě. 

"Zeleňouši", jak jsme si je s Martinkou nazvaly, se ohání svými certifikáty místo meče a pokud nemají lékařské vzdělání, titul MUDr. je jim trnem v oku. Pak mají totiž pocit, že jejich certifikáty blednou.  Snaží se mou intuici i lékařský diplom alespoň zesměšnit či jinak zpochybnit, nic rozumnějšího, jako třeba spolupráce, je nenapadne. Až na jednu výjimku, kvůli které je v každém odborném článku ten krátký, opakující se odstaveček, to jsou výlučně ženy. Sice bez výjimky kritizují mou anonymitu, zato se samy nikdy NEPODEPÍŠOU svým pravým jménem. 

Naštěstí stále ještě převažují lidé, kteří mě berou v pořádku takovou, jaká jsem. A za ně jsem moc vděčná. I moje přezdívka "Doktorka se srdcem", to vlastně není můj výmysl, pochází od mých pacientů.  Však jsem mezi nimi našla i pár přátel. 😊

Abych tuto kapitolu uzavřela: Jste-li slušní, nemám důvod své blanické rytíře budit. Pokud byste však na mě chtěli vytáhnout svou "zelenou kartu" závisti a zášti, pak vás musím důrazně vyzvat, abyste tento web opustili a nesnažili se zviditelnit v komentářích. Pro zelené panáčky či panenky tu prostě není místo.


Komentáře z Blog.cz

viz pdf

26 komentářů:

 1. Vidíš, tenhle jsem ještě nečetla :-)

  OdpovědětVymazat
 2. Já to taky čtu až teď.
  No ale anonymní pisálci jsou vlastně fajn, protože bez nich by tenhle článek nebyl. :-D
  Vlastně i Monte Christo začíná jedním nepodepsaným dopisem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Holky, holky, celou dobu to bylo (a stále je) v levém panelu. :D
   No holt si musím přiznat tu skutečnost, že na mě nikdo není zvědavej. :D

   Vymazat
 3. Vždyť zase nemáme takové zpoždění. Teprve 5 měsíců :-D.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To víc, protože ten článek na Blog.cz vyšel v prosinci 2015. ;-) :D
   Vždyť tady jsem krátce. :-)

   Vymazat
 4. No dobře, tak o nějaký ten měsíček více. To ale vlastně jen dokazuje, že jsme plné zájmu a že se jedná o nadčasovou věc.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobře, ukecala jsi mě! ;-) :D
   Já se těším na Tvoje nové fotky. Hele, ale kvůli mně bys mohla aspoň občas zjistit, jak se která kyti jmenuje, co? ;-) :-)

   Vymazat
 5. Njn, pokusím se. Tak na té první fotce to je "Soldanella di mare" (opletník dřípatkovitý - asi). :-D

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Chválím, moc chválím - mě zrovna napadlo, že je to trochu jak povíjnice nachová nebo opletník. Díky, jdu si to vygooglit. :-)

   Vymazat
 6. Když se na někoho, kdo tě pozoruje z horního okna, nenadále podíváš, aby se nelekl a nepadl z něj :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. A i kdyby - dobře mu tak, Zíravcovi! :-)

   Vymazat
  2. Na Doktorky se nezírá, k těm se jen obdivně vzhlíží! ;-) :D

   Vymazat
 7. Dovolila bych si zfialovět obdivem. Polopaticky, naléhavě a přitom krásně a vtipně napsané.
  Takže každý ,,zelenáč" musí okamžitě pochopit, že tady není jeho místo:-)
  P.S. Možná od včerejška zaznamenáváš můj pach:-))
  Pěkný den
  H.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Henrietko,
   jestli jsi fialová, jako krokus, tak to beru! ;-) :-D
   Nevím, nevím, dumám, že by spálený pach? A ne! To byla jenom moje večeře! :D :-D

   Přeji hezký večer, už se těším zas na tvůj další pěkný komentář. :-)

   Vymazat
 8. Proč zelená není populární, když je tak příznivá pro oči? Nejsem tedy ráda zelená - myslím ve tváři, ale nic proti ní nemám. V oblečení moc zelené tedy nemám, ale není to pro to, že bych ji neměla ráda, nýbrž proto,že mi moc k pleti nešla jen snad určité odstíny zelené, spíš tmavší doplněné jinými barvami, ladícími. Tak vidíš, ty o voze, já o koze. To bude tím, že také nemám ráda negativní, sprosté lidi. Pochopila jsem co jsi tím chtěla říci, ale prostě se raději nebudu vyjadřovat. Znám lékaře, kteří mají sice rádi zvířata, ale lidi moc ne.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Růženko,
   tak doufám, že takoví vrači (jak říká naše Kitty), nejsou TVOJI lékaři. Díky za komentář. :-)

   Vymazat
 9. Což takhle se u Tebe objednat , lze a jak ? Marie

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Marie,
   objednat se u mě není možné, radím pouze mailem. Některé pacienty musím odmítat, protože jejich případy vyžadují přítomnost terapeuta, všechno se na dálku opravdu vyřídit nedá. Pokud o tom uvažujete, přečtěte si, prosím, nejdříve moje "Desatero" a napište mi event. mail, ale pouze v tom případě, pokud splňujete VŠECHNY podmínky. 😊

   https://doktorka-se-srdcem.blogspot.com/2016/08/kdyz-leceni-boli-aneb-o-mne.html

   Vymazat
 10. Krásně napsáno ♥. Jak já Vám rozumím...
  Přeji ve Vašem okolí hodně krásných hříbků, hřibů kovářů či bedel a muchomůrky ať se Vám obloukem vyhýbají.
  Krásné dny
  Katka ♥

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Katko,

   tímto se Vám omlouvám za tykání! 😯
   To jste krásně napsala o těch houbičkách. 😊 Díky. ♥

   Vymazat
  2. Jsem každopádně pro tykání. Je mi to každopádně příjemnější :o) Někdo mi ale na blogu vyká a já se to snažím respektovat i opačně... a tak se mi někdy přihodí, že to jednoduše spletu :o)))
   Ať se ti jednoduše daří! ♥
   K.

   Vymazat
  3. Tak to jsem Katko ráda - jsem pro.
   Díky a brzy krásné sny.😊

   Vymazat
 11. Doktorečko moje zlatá. Jen díky tobě jsem to všechno přežila bez větší újmy na duši. Možná jsem díky kamarádce Zdeňce ještě víc praštěná, ale to je nemoc nevyléčitelá...:-):-):-)
  Tvoje intuice by zasoužila řád. Řád zdravé pomoci :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Sedmikrásko moje zlatá,

   já propásla pár komentářů - a mezi nimi bohužel i ten tvůj... Hele, já pomohla jen malinko. Ty sama jsi se hodně snažila. :-)

   Řád zlaté pomoci?? :-D :-D :-D Tak už vím, co teď budu dělat! Pustím si zrovna tuhle pohádku! :-)

   Vymazat
  2. Ne zlaté, zdravé pomoci! :-D Chybka no. :-)

   Vymazat

Uveďte prosím nějakou přezdívku (pole NÁZEV/ADRESA URL - stačí vyplnit jen přezdívku). Jinak mi vaše komentářové kapky splynou v jedno nekonečné moře. 😉

DĚKUJI ZA VAŠE KOMENTÁŘE. 😊