😱 😱 😱

Omlouvám se, nemohu bohužel nyní odpovídat na komentáře, protože nemám svůj počítač. Systém je popleta a poznává mě jen částečně: jak vidíte, spravovat blog mohu normálně, ale komentář nevložím ani jako přihlášená ani jako odhlášená.

Vydržte prosím, vše by se, doufám, mělo během několika dní upravit. 😊

😱 😱 😱

pondělí 15. srpna 2016

O léčení: Dorčino Desatero aneb O mně 2

Pokud to jen jde, snažím se vám všem pomáhat. S rostoucí návštěvností tohoto blogu se začaly v poslední době stále více množit "zbytečné" maily. Dovolila jsem si proto pro případné zájemce o radu sepsat "Dorčino Desatero". Nemá smysl se navzájem okrádat o čas.


1. NECHCETE PRO SVÉ ZDRAVÍ HNOUT ANI PRSTEM NEBO SE BOJÍTE ZMĚN?

Zkuste změnit názor na své zdraví! Přístup typu "Doktorko, tady mě máš, udělej se mnou něco, ale já při tom nesmím hnout ani prstem", nepraktikuju. Uspějete s tím ale v ordinaci klasické medicíny, takže doporučuji zajít si tam. Já Vám totiž třeba doporučím dělat si denně akupresuru určitého bodu.

Nechcete-li změnit svou stravu a vůbec, celkově byste rádi jeli ve svých starých zaběhnutých kolejích, pak jste u mě na špatné adrese a jděte prosím o dům dál.

2. NEJSTE OCHOTNI OBSTARAT SI BYLINY?

Jestli si nejste schopni/ochotni koupit ve svém bylinkovém obchůdku vybrané byliny nebo je případně objednat někde na internetu, použijte při psaní mailu tlačítko "delete" a rozepsaný mail smažte.

3. NEMÁTE ČAS A CHUŤ NA DOTAZNÍK?

Když nemáte "čas" (ale hlavně chuť) vyplnit dlouhý dotazník, který často potřebuji a se kterým mám pak další práci při vyhodnocování, vypovídejte se ze svých obtíží raději svému příteli či přítelkyni. Dotazník neposílám proto, že bych neměla nic lepšího na práci. Je pro mě dobrou pomůckou, jak prohlubit a potvrdit své intuiční vjemy.

4. NEMÁTE RÁDI ANONYMITU?

Máte-li problém s tím, že mě neznáte a nic o mně nevíte, snadná pomoc: Ve Vašem blízkém okolí najdete jistě mnoho terapeutů, kteří Vám za příslušnou úplatu nabídnou pomoc face to face. Jenom proto, že nepíšu standardní věci a nemám zde jméno, neznamená, že jsem "unterwassermann". 😉

5. NEMŮŽETE SI UDĚLAT ČAS HNED, ALE AŽ ZA DELŠÍ DOBU?

V pořádku, kontaktujte mě, až ten čas budete mít. Pokud mi pro Vás vyjde nějaká bylina a sestavím pro Vás individuální recept, není to tak, že by měl neomezenou platnost. Naše zdraví se mění a to, co platilo dnes, nemusí platit zítra. Když si bylinu v dohledné době neobstaráte (přičemž dohledná doba není měsíc či déle), stává se, že se moje intuice pro Vás uzavře a ztratí k Vašemu energetickému poli "přístup" (stává se to i mně, když svoje pocity neposlouchám).

Vyberu-li pro Vás přípravek od určité firmy, má to svůj význam. Na trhu existuje spousta značek propisek a ne všechny dobře píšou. Stejné je to i u bylin. Výrobce volím vždy konkrétně PRO VÁS. Co je dobré pro jednoho, nemusí být pro druhého "to pravé ořechové". Pokud máte vlastní nápad, CO byste si chtěli koupit, uveďte to v mailu (určitě neznám všechny firmy na trhu - a někdy nemusí být Váš nápad vůbec špatný).

6. NEJEDNÁ SE O VÁS, ALE O VAŠEHO PŘÍBUZNÉHO ČI PARTNERA?

Nejednejte, prosím, nikdy jménem někoho jiného (partner, maminka, babička, dcera aj.)! Nikdy to nefunguje! Vždy předejte příslušné osobě pouze kontakt na mě a dál už tomu nechte volný průběh.

7. JAK VŠE PROBÍHÁ

Po zhodnocení dotazníku a často i zhodnocení fotek Vašeho jazyka, následuje fáze, která mnohé z vás děsí. 😉 Práce na sobě v podobě změny jídelníčku a někdy akupresury (polohu bodů Vám vždy pošlu, včetně kontaktu na stránky, kde jsou fotografie, většina z vás to v pohodě zvládne).  Velké části z vás také doporučím byliny a bylinné směsi přímo na míru, které si ale musíte obstarat sami.  

Nepokládejte mi tedy, prosím, OBECNÉ dotazy typu jaké byliny doporučuji na boreliózu. Sdělím Vám je, až se "poznáme" a vyplníte dotazník. Pak to budou byliny pro Vás. Vaše sousedka je jiná a i když možná boreliózou také trpí, s největší pravděpodobností bude potřebovat ZCELA JINÉ léčivé rostliny, než Vy. Obecně platné předpisy ve fytoterapii fungují jen do určité míry, u chronických onemocnění ale většinou ne.

8. ZMĚNA STRAVOVÁNÍ A JÍDELNÍČKY

U jídelníčků se ještě zastavím: počítejte prosím s tím, že pokud se u Vás rozhodnu pro jeho změnu (v 60 - 70 %), budete třeba zapisovat to, co jíte, zhruba 2 měsíce a já Vám každý týden okomentuju Vaše výtvory.  Je totiž třeba sledovat i to, jak jsou jednotlivá jídla zakomponována v průběhu týdne, když sníte 2 dny po sobě chia semínka, nebude to rozhodně to samé, jako když si je dáte až po 3 dnech (a to se ještě potencuje s dalšími (ne)vhodnými jídly).

Pokud jste opravdu hodně motivovaní, udělám pro Vás kompletní seznam vhodných potravin platný pro tu kterou dobu (nic není věčné). V kombinaci s kontrolou Vašich jídelníčků Vás krok za krokem povedu a naučím Vás porozumět tomu, jaká strava je pro Vás (ne)vhodná.

9. JAK TO U MĚ NEPROBÍHÁ?

Konzultace face to face je přes kontakt z blogu vyloučená. Ale třeba se setkáme jinde a jinak. 😊

Kouzelnou hůlku nevlastním, takže pokud čekáte Čáryfuka, jste tu špatně! 😉

Nedělám diagnostiku Vašeho fyzického stavu. Vnímám, až na výjimky, hlavně Vaše energetické pole a psychický stav. Z tohoto důvodu je nanejvýš vhodné nezanedbávat návštěvy u klasického lékaře a spolupracovat s ním. A další věc: Na dálku, bez fyzického kontaktu, nelze vyřešit všechny problémy, některé z Vás tedy odmítnu už v začátku. Vezměte to prosím v úvahu.

10. CO VÁM MOHU SLÍBIT?

Pokud se budete držet mých rad a doporučení, mohu Vám zaručit, že minimálně část Vašich obtíží se zmírní nebo zmizí. Vlivem "vedlejších" účinků Vám bude celkově lépe, prohloubí se spánek, zklidní psychika ad. Změna jídelníčku ve spojení s bylinami je velmi mocná, dokud to nevyzkoušíte, neuvěříte. 

Jestli Vám v hlavě právě teď běží, co já takhle na dálku zmůžu, vyvedu Vás z omylu. Já nezmůžu nic. Ale Vy ano. A pokud vydržíte, budete příjemně překvapeni. Stravování má totiž z hlediska TČM zcela zásadní vliv na slezinu - slinivku, energetickou dráhu a orgán, který zajišťuje mj. plnost či prázdnotu zásobníku Vaší energie.

Výjimek, kdy se v průběhu léčení nic nezmění, je opravdu málo, za léta je spočítám na prstech jedné ruky. Problém je v tom, že hodně z Vás je na změny příliš pohodlná a nedodržuje má doporučení - a čekají právě na ten kouzelný proutek (který se nekoná). Když budete spolupracovat na vyléčení jen částečně, výsledek nebude částečný, ale pravděpodobně žádný, v těle to probíhá holt trochu jinak. Nestojí-li vše na dobrých základech, domeček z karet se poklepáním na stůl zřítí. 😉

Z výše uvedeného je jasné, že z obou stran je nutná úzká spolupráce vyžadující spoustu času, za který mi nikdo neplatí. Nezneužívejte toho prosím a opravdu DOBŘE si rozmyslete, zda se vůbec SAMI CHCETE léčit!  


CO ŘÍCI NA ZÁVĚR


Všechny popsané situace nejsou ani zdaleka Váš případ a odpověď na otázky byla vždy negativní? Jsem potěšena, roztáhněte prsty nad klávesnici, jako pták svá křídla, a PIŠTE!

A poslední věc: Chci vás upozornit, že přes blog se ke mně nikdy nedostanete. Neptejte se mě na to tedy, prosím, v e-mailech. Třeba se někdy potkáme "naživo". 😊

Vaše Dorka, Doktorka se srdcem.

PS1: Přezdívku vybrali moji pacientitakže jestli máte pocit, že ji užívám neoprávněně (ano, i takoví se najdou), stěžujte si, prosím, u nich 😉.

PS2: Momentálně je stop-stav, takže se můžete jedině "postavit do řady".

 

Komentáře z Blog.cz:

viz pdfŽádné komentáře:

Okomentovat

Uveďte prosím nějakou přezdívku (pole NÁZEV/ADRESA URL - stačí vyplnit jen přezdívku). Jinak mi vaše komentářové kapky splynou v jedno nekonečné moře. 😉

DĚKUJI ZA VAŠE KOMENTÁŘE. 😊