Moc vás všechny prosím, NEPLEŤTE SI komentáře s poradnou a nepokládejte dotazy na různé výrobky, jejich vzájemné interakce apod., beztak je většina těchto dotazů určena pro lékárníky, nikoliv pro lékaře! Ani vaše onemocnění bez hlubších znalostí nemohu řešit, křišťálovou kouli dosud nevlastním. S mailem také neuspějete, poradna je, až do odvolání, uzavřená! RESPEKTUJTE TO PROSÍM!

pondělí 15. srpna 2016

O léčení: Dorčino Desatero aneb O mně 2

Aktualizace 21. 5. 2018
Pokud to jen jde, snažím se vám všem pomáhat. S rostoucí návštěvností tohoto blogu se začaly v poslední době stále více množit "zbytečné" maily. Dovolila jsem si proto pro případné zájemce o radu sepsat "Dorčino Desatero". Nemá smysl se navzájem okrádat o čas.

Zvlášť prosím o POZORNÉ přečtení bodu číslo 6 a 7.


1. NECHCETE PRO SVÉ ZDRAVÍ HNOUT ANI PRSTEM NEBO SE BOJÍTE ZMĚN?

Zkuste změnit názor na své zdraví! Přístup typu "Doktorko, tady mě máš, udělej se mnou něco, ale musí to být příjemná léčba a já při tom navíc nesmím hnout ani prstem", nepraktikuju. Uspějete s tím ale v ordinaci klasické medicíny, takže doporučuji zajít si tam. Já Vám totiž třeba doporučím dělat si denně akupresuru určitého bodu.

Nechcete-li změnit svou stravu a vůbec, celkově byste rádi jeli ve svých starých zaběhnutých kolejích, pak jste u mě na špatné adrese a jděte prosím o dům dál.

2. NEJSTE OCHOTNI OBSTARAT SI BYLINY?

Jestli si nejste schopni/ochotni koupit ve svém bylinkovém obchůdku vybrané byliny nebo je případně objednat někde na internetu (ve velmi vzácných případech i ze zahraničí), použijte při psaní mailu tlačítko "delete" a rozepsaný mail smažte.

3. NEMÁTE ČAS A CHUŤ NA DOTAZNÍK?

Když nemáte "čas" (ale hlavně chuť) vyplnit dlouhý dotazník, který často potřebuji a se kterým mám pak další práci při vyhodnocování, vypovídejte se ze svých obtíží raději svému příteli či přítelkyni. Dotazník neposílám proto, že bych neměla nic lepšího na práci. Je pro mě dobrou pomůckou, jak prohloubit a potvrdit své intuiční vjemy.

4. NEMÁTE RÁDI ANONYMITU?

Máte-li problém s tím, že mě neznáte a nic o mně nevíte, snadná pomoc: Ve Vašem blízkém okolí najdete jistě mnoho terapeutů, kteří Vám za příslušnou úplatu nabídnou pomoc face to face. Jenom proto, že nepíšu standardní věci a nemám zde jméno, neznamená, že jsem "unterwassermann" (nesprávné označení ze známého filmu pro podvodníka). 😉

5. NEMŮŽETE SI UDĚLAT ČAS HNED, ALE AŽ ZA DELŠÍ DOBU?

V pořádku, kontaktujte mě, až ten čas budete mít. Pokud mi pro Vás vyjde nějaká bylina a sestavím pro Vás individuální recept, není to tak, že by měl neomezenou platnost. Naše zdraví se mění a to, co platilo dnes, nemusí platit zítra. Když si bylinu v dohledné době neobstaráte (přičemž dohledná doba není měsíc či déle), stává se, že se moje intuice pro Vás uzavře a ztratí k Vašemu energetickému poli "přístup" (ani já sama nejsem výjimka a stane se mi případně to samé, pokud svoje pocity neposlouchám).

Vyberu-li pro Vás přípravek od určité firmy, má to svůj význam. Na trhu existuje spousta značek propisek a ne všechny dobře píšou. Stejné je to i u bylin. Výrobce volím vždy konkrétně PRO VÁS. Co je dobré pro jednoho, nemusí být pro druhého "to pravé ořechové". Pokud máte vlastní nápad, CO byste si chtěli koupit, uveďte to v mailu (určitě neznám všechny firmy na trhu - a někdy nemusí být Váš nápad vůbec špatný).

6. NEJEDNÁ SE O VÁS, ALE O VAŠEHO PŘÍBUZNÉHO ČI PARTNERA?

________________________________________________________________________________
.
Nejednejte, prosím, 
nikdy jménem někoho jiného 
(partner, maminka, babička, dcera aj.)! 

Podobně zhoubný je i 
"nenápadný" manipulativní nátlak na Vaše příbuzné či známé.  
Oni často povolí, nechají se přemluvit a přihlásí se. 

NE-DĚ-LEJ-TE TO!!!

JEŠTĚ NIKDY to v těchto případech
NE-VY-ŠLO, 
pouze jsou z toho pak obě dvě strany rozladěné. Hlášky, že akupunkturní bod mezi šlachami je "fuj", tedy opravdu číst nechci.

Buď chce zlepšení SÁM PACIENT, nebo to chce POUZE rodinný příslušník. Jenže pak je každá snaha marná, pacient bude vždy jen hledat VÝMLUVY, proč zadaný úkol nesplnit.

Takže, vždy pouze  předejte příslušné osobě JEDENKRÁT, 
tj. ne opakovaně
kontakt na mě, 
a dál už tomu nechte volný průběh! 

.
_________________________________________________________________________________


7. JAK VŠE PROBÍHÁ ANEB KDYŽ JE TO ZADARMO, CO BYCH TO NEZKUSIL(A)...

A k tomu si ještě zaplatím DALŠÍ terapie. Ať to má lepší / rychlejší účinek....


________________________________________________________________________________
.
Jen proto, že to má Dorka zdarma,
tak to musíte vyzkoušet?

CHYBA LÁVKY!!!

Zvlášť varuji "sběratele" různých terapií: 
Pro jednu či dvě terapie se rozhodněte 
(nikoliv však pro BYLINY NEBO HOMEOPATIKA OD JINÉHO TERAPEUTA, pokud se již léčíte u mě)
a nějakou dobu u nich SETRVEJTE,
neplácejte, prosím, páté přes deváté! Více současných terapií pomocí bylin nebo potravinových doplňků nepovede k lepšímu výsledku, spíše naopak!

Dobře se kombinuje např. bylinná léčba a akupunktura nebo akupresura.

Máte-li štěstí, ze dvou barev (z červené a modré) může vzniknout třeba barva fialová.  

Jestliže však použijete více barev,
vznikne hnusná hnědá.
Podobně to funguje i u bylinek. 
.

_________________________________________________________________________________


Po zhodnocení dotazníku a často i zhodnocení fotek Vašeho jazyka, následuje fáze, která mnohé z vás děsí. 😉 Práce na sobě v podobě změny jídelníčku a někdy akupresury (polohu bodů Vám vždy pošlu, včetně kontaktu na stránky, kde jsou fotografie, většina z vás to v pohodě zvládne).  Velké části z vás také doporučím byliny a bylinné směsi přímo na míru, které si ale musíte obstarat sami.  

Nepokládejte mi tedy, prosím, OBECNÉ dotazy typu jaké byliny doporučuji na boreliózu. Sdělím Vám je, až se "poznáme" a vyplníte dotazník. Pak to budou byliny pro Vás. Vaše sousedka je jiná a i když možná boreliózou také trpí, s největší pravděpodobností bude potřebovat ZCELA JINÉ léčivé rostliny, než Vy. Obecně platné předpisy ve fytoterapii fungují jen do určité míry, u chronických onemocnění ale většinou ne.

8. ZMĚNA STRAVOVÁNÍ A JÍDELNÍČKY

U jídelníčků se ještě zastavím: počítejte prosím s tím, že pokud se u Vás rozhodnu pro jeho změnu (v 60 - 70 %), budete třeba zapisovat to, co jíte, zhruba 2 měsíce a já Vám každý týden okomentuji Vaše výtvory.  Je totiž třeba sledovat i to, jak jsou jednotlivá jídla zakomponována v průběhu týdne, když sníte 2 dny po sobě chia semínka, nebude to rozhodně to samé, jako když si je dáte až po 3 dnech (a to se ještě potencuje s dalšími (ne)vhodnými jídly).

Pokud jste opravdu hodně motivovaní, udělám pro Vás kompletní seznam vhodných potravin platný pro tu kterou dobu (nic není věčné). V kombinaci s kontrolou Vašich jídelníčků Vás krok za krokem povedu a naučím Vás porozumět tomu, jaká strava je pro Vás (ne)vhodná.

9. JAK TO U MĚ NEPROBÍHÁ?

Konzultace face to face je přes kontakt z blogu vyloučená. Ale třeba se setkáme jinde a jinak. 😊

Kouzelnou hůlku nevlastním, takže pokud čekáte Čáryfuka, jste tu špatně! 😉

Nedělám diagnostiku Vašeho fyzického stavu. Vnímám, až na výjimky, hlavně Vaše energetické pole a psychický stav. Z tohoto důvodu je nanejvýš vhodné nezanedbávat návštěvy u klasického lékaře a spolupracovat s ním. A další věc: Na dálku, bez fyzického kontaktu, nelze vyřešit všechny problémy, některé z Vás tedy odmítnu už v začátku. Vezměte to prosím v úvahu.

10. CO VÁM MOHU SLÍBIT?

Pokud se budete držet mých rad a doporučení, mohu Vám zaručit, že minimálně část Vašich obtíží se zmírní nebo zmizí. Vlivem "vedlejších" účinků Vám bude celkově lépe, prohloubí se spánek, zklidní psychika ad. Změna jídelníčku ve spojení s bylinami je velmi mocná, dokud to nevyzkoušíte, neuvěříte. 

Jestli Vám v hlavě právě teď běží, co já takhle na dálku zmůžu, vyvedu Vás z omylu. Já nezmůžu nic. Ale Vy ano. A pokud vydržíte, budete příjemně překvapeni. Stravování má totiž z hlediska TČM zcela zásadní vliv na slezinu - slinivku, energetickou dráhu a orgán, který zajišťuje mj. plnost či prázdnotu zásobníku Vaší energie.

Výjimek, kdy se v průběhu léčení nic nezmění, je opravdu málo, za léta je spočítám na prstech jedné ruky. Problém je v tom, že hodně z Vás je na změny příliš pohodlná a nedodržuje má doporučení - a čekají právě na ten kouzelný proutek (který se nekoná). Když budete spolupracovat na vyléčení jen částečně, výsledek nebude částečný, ale pravděpodobně žádný, v těle to probíhá holt trochu jinak. Nestojí-li vše na dobrých základech, domeček z karet se poklepáním na stůl zřítí. 😉

Z výše uvedeného je jasné, že z obou stran je nutná úzká spolupráce vyžadující spoustu času, za který mi nikdo neplatí. Nezneužívejte toho prosím a opravdu DOBŘE si rozmyslete, zda se vůbec SAMI CHCETE léčit!  CO ŘÍCI NA ZÁVĚR

_________________________________________________________________________________
.
Neptejte se mě prosím na radu,
co se týče výběru bylin nebo jejich dávkování. 
Střílet od boku není profesionální 
a já to až na drobné výjimky nedělám 
(neznám např. Vaší medikaci 
a riskovat interakce s léky nehodlám).

Váš lékař Vás také nejprve vyšetří,
než Vám něco předepíše!

Nežádejte mě prosím ani o rady a názory, co se týče léčebných metod a diet. Všechny rozhodně neznám a studovat je nehodlám. 
Pro Vás má cenu stejně jen INDIVIDUÁLNÍ poradenství 
(posouzení, zda je dieta či metoda vhodná PRO VÁS) 
a tam je má kapacita velice omezená. Respektujte to prosím.
.
_________________________________________________________________________________


Všechny popsané situace nejsou ani zdaleka Váš případ a odpověď na otázky byla vždy negativní? Jsem potěšena, roztáhněte prsty nad klávesnici, jako pták svá křídla, a PIŠTE!

A poslední věc: Chci vás upozornit, že TENTO BLOG NESLOUŽÍ JAKO REKLAMA a přes blog se ke mně nikdy jako pacient nedostanete. Neposkytuji ani telefonní číslo nebo Skype-kontakt. Neptejte se mě na to tedy, prosím, v e-mailech. Třeba se někdy potkáme "naživo". 😊

Vaše Dorka, Doktorka se srdcem.

PS1: Přezdívku vybrali moji pacientitakže jestli máte pocit, že ji užívám neoprávněně (ano, i takoví se najdou), stěžujte si, prosím, u nich 😉.

PS2: Teď je už nějakou dobu stop-stav, takže se můžete jedině "postavit do řady" (momentálně nechci brát ani náhradníky, zkuste prosím někoho jiného).

 

Komentáře z Blog.cz:

viz pdf10 komentářů:

 1. Toužím se s Vámi potkat. Někdy, někde, jakmile přijde správné načasování. Děkuji.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Evi,
   jsem úplně obyčejná holka.
   Někdy někde? No, kdyby nám to nevyšlo, tak máme možná ještě další životy. 😊

   Vymazat
 2. Dobry den, narazila jsem na vase stranky pri hledani informaci o moxovani. Dostala jsem moxu od jedne terapeutky s tim ze si moxovat bod na ledvinach BL32 prip. bod ledvin na chodidle. Moxuji se sama ale nyni mam pres tyden virozu tak mam po premiere hned prestavku. Muj dotaz je na akupunkturu ohledne neplodnosti. Byl mi doporucen terapeut na aku, navrhl s tim ze se jedna o chronickou zalezitost, prazdnota yang ledvin navstevy 2x za mesic. Vy pisete ze to nema takovou ucinnost kdyz to neni 1x tydne. No bohuzel to neovlivnim. Jehly ponechava 20min, na mne to ale ucinkovalo az moc. Ma prvni akupunktura. V pripade potreby, jak se mam prosim postavit do rady? Zatim se vas blog nestacila procist. Dekuji

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobrý večer,
   BL 32 je v křížové oblasti (i když část BL-meridiánu je výjimečně jinak číslovaná, ale např. ve všech hlavních atlasech je to tak, jak uvádím).

   1 x za 7 - 10 dní AP je OBECNĚ ideál. Ale každý jsme jiný, na to prosím nezapomínejte. Co platí pro jednoho, to se u druhého projeví jen z části, nebo vůbec.

   Čemu říkáte, že to účinkovalo až moc? Jaké byly projevy?

   Zatím se nikam nestavte, přečtěte si v klidu články, třeba nejsem pro Vás vhodná. Momentálně ani nevím, kdy byste se mohla dostat na řadu. Pokud pak bude i nadále (přes tyto časové nevýhody) trvat Váš zájem, napište mail.

   U Vás mám pocit, že byste potřebovala reflexní terapii. Zkuste tedy někoho dobrého vyhledat, na Vašich nohách by bylo dobré zapracovat. 😊

   Vymazat
 3. Dekuji za odpoved. Po te prvni akupunkture mi bylo asi hodinu nevolno, motani hlavy, horko. Asi se vse rozproudilo, pry zalezi jake body se napichnou. Priste budu vedet co ocekavat a take nebudu na lacno. Na reflexni terapii jsem byla jiz jednou objednana k Patakiovym ale zrusila jsem, objednaci doba byla dlouha a cesta k nim take, nahradila jsem to aku. Bohuzel cas leti, je mi 40let a stale nic. Budu ale zkouset dal, zkusim najit nekoho na reflexni terapii v Praze. Doma mam sice reflexni micek jezka ale to je asi malo :-)Dekuji Pavla

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Rádo se stalo, Pavlo. 😊

   No, nevím, já zažila jen 2 případy nevolnosti, a vždy to bylo v tom případě, když to vytahovala jedna sestra (blbě, to mi hlásili poučení pacienti). Ona to tahala bez citu a nějak si nechtěla nechat vysvětlit, že takhle opravdu ne - rvala to násilím, pokud jehly ještě nebyly "hotové s prací" (pak už jsem si to raději tahala u některých bodů sama, zvlášť u těch nebezpečných).

   I od prof. Barešové vím, že špatně indikované body dokážou stav zhoršit... Samozřejmě můžete reagovat nějak nestandardně, ale nezdá se mi to. Zvážila bych toho akupunktéra.

   Míček je opravdu málo, to je jen nouzovka.

   Vymazat
 4. No, mela jsem smisene pocity z terapeuta aku poprve i dnes podruhe. Ale byl mi doporucen jako jeden z nejlepsich na tuto problematiku, clen komory TCM. Tak si rikam ze bych to mela jeste zkusit a uvidime. Jen by me zajimal vas nazor na akupunkturu v prubehu menses, v pripade kdyz resim neplodnost a take jestli je nejake riziko nebo prinos akupunktury druhy tyden po ovulaci, kdy je jiz realne tehotenstvi ale jeste neni prokazane. Terapeut vynechal v tomto pripade brisni body, byly pouzity jen 4jehly na ruce a nohy. Je tezke dostat druhy nazor na me otazky, ale rada bych aby to melo nejaky smysl kdyz investuji cas i penize a zbytecne se nestresovala. Dekuji za vas nazor.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To, že je terapeut člen TCM komory (nebo dokonce čínský prof., jakého jsem viděla při práci já), to nic neznamená... Dokonce mám spíš opačný pocit, ten kdo umí málo, může být ověnčen tituly... Když se AP udělá dobře (zaprvé správný výběr bodů, zadruhé strefení se do těchto vybraných bodů při napichování), energie by měla dřív či později proudit (nevnímá to jen terapeut, ale i samotný citlivý pacient - a věřte, že takových není málo!).

   Viděla jsem ale právě jednoho TCM profesora a pak ještě vedoucího jedné kliniky (má čínské předky) - a oba dva jednoznačně dost slabí... Například asistent toho polovičního Číňana byl MNOHEM lepší, než jeho šéf (tím, že vnímám energie, mohu říct, že trefil většinu bodů a energie se při akupunktuře vylepšila)... Takže asi tak. 😉

   Menses bych nebrala jako absolutní kontraindikaci, spíše je to třeba posuzovat individuálně. Na akupunkturu mám jiné spektrum pacientů, takže o té ovulaci (ve vztahu k akupunktuře) Vám nemohu více napsat, to by mohl jedině gynekolog nebo případně terapeut, který často řeší neplodnost.

   Obecně však mohu napsat, že proto také nemám ráda MUDr. bez energetického vnímání - a těch je více než 90 %. Je třeba tu akupunkturu vždy přizpůsobit dané osobě - a taky ČASU. Jiné body vyjdou teď večer, trochu jiné by vyšly zítra ráno... Případné těhotenství, to je zas ještě něco jiného. Ale takhle časná gravidita, v tom bych moc velké riziko neviděla (kromě notoricky známých bodů) - ale každý jsme jiný.

   Formulace "jen 4 jehly" svědčí o tom, že Vám ještě není vše tak úplně jasné. Naopak, ČÍM MÉNĚ JEHEL, TÍM LÉPE! Píšu o tom, tak si to ještě projděte. Obecně platí, že čím horší terapeut, tím více jehel potřebuje (ale u akutních stavů je u VĚTŠINY pacientů, tj. ne u všech, potřeba vždy více jehel). Dobrý terapeut se pozná tak, že mnohdy jde i proti zažitým pravidlům - a výsledky tomu pak odpovídají.

   Proto jsem např. byla já osobně tak ráda, že po letech jsem našla knihu, která popisuje odlišnosti lokalizace bodů přesně tak, jak to vnímám i já... Viz např. LU7 (ale takových bodů je víc). A jsme zas u toho vnímání energie - člověk, kdo energie nevnímá, bude LU7 slepě napichovat tak, jak se ve škole naučil... A to povede k tomu, že bod NĚKDY zasáhne jen částečně...

   Z výše uvedeného je Vám nejspíš jasné, že na dálku někoho hodnotit, se moc nedá, v akupunktuře není nic pevně daného. 😊

   Vymazat
 5. Velice zajímavý blog. :) Přišla jsem na něj dnes náhodou při čtení komentářů o potížích s Blog.cz a hodně mě zaujal. Budu pilně pročítat, až přečtu všechny články. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milá Alevej,

   to máte teda co dělat! :-) Na(ne)štěstí už jsem v psaní zarazila, tak to určitě doženete.
   Hezký den Vám přeje
   MUDr. se srdcem

   Vymazat

Uveďte prosím nějakou přezdívku (pole NÁZEV/ADRESA URL - stačí vyplnit jen přezdívku). Jinak mi vaše komentářové kapky splynou v jedno nekonečné moře. 😉

DĚKUJI ZA VAŠE KOMENTÁŘE. 😊