Moc vás všechny prosím, NEPLEŤTE SI komentáře s poradnou a nepokládejte dotazy na různé výrobky, jejich vzájemné interakce apod., beztak je většina těchto dotazů určena pro lékárníky, nikoliv pro lékaře! Ani vaše onemocnění bez hlubších znalostí nemohu řešit, křišťálovou kouli dosud nevlastním. S mailem také neuspějete, poradna je, až do odvolání, uzavřená! RESPEKTUJTE TO PROSÍM!

sobota 2. července 2016

Co na Blog.cz nefunguje: Jak odstranit problémy

Aktualizace 26.08.2018
Nefunguje vám na Blog.cz to či ono? Máte chuť to na Blog.cz zabalit? Možná v tomto článku najdete odpověď na vaše problémy!

.

Vypadávají vám na Blog.cz položky Menu a nevíte, co s tím? Počet položek v Menu není omezen, jak se mnozí domnívají!

Vždycky, když jsem jednu položku přidala, druhá vypadla z kola ven. Všechny položky Menu na Blog.cz najednou prostě nešly uložit, maximálně myslím 4 najednou. Nebo jste mohli uložit všechny položky (se ztrátou Galerie) - a nic mezi tím. Také záviselo na pořadí položek. Kýžený počet a pořadí položek se nějak dal "narafičit", ale až tak zhruba po 2 hodinách neustálých pokusů.

Jak na to, abyste měli v Menu libovolný počet položek v libovolném pořadí IHNED? Odstraňte zaškrtnutí u položky Propagace blogu v nastavení! Po úpravách si "fajfku" zas můžete vrátit zpět! Škoda, že tenhle fígl Blog.cz začínajícím blogerům neporadí (já se ho dozvěděla z internetu). Ušetřilo by to hodně nervů a času.
.

Jak mě Blog.cz vypekl a zmizel mi celý Volitelný horní box aneb Ukládejte vše!

To je poměrně nová chyba, asi tak 1-2 měsíce stará, ale dovede člověku pořádně zavařit. Při každé úpravě se totiž celý Volitelný horní box smaže! Potvrdíte tlačítkem dole "uložit" a jste rázem v pr.. v háji 😉

Jak na to? Stačí si vždy celý box zkopírovat a znovu vložit (viz rychlejší používání klávesových zkratek) - a je po problému. Nesmíte však zapomenout, jako já jednou večer - celé moje horní menu bylo znovu díky mé chybě pryč, přesto, že jsem již věděla, jak obejít tuhle ďábelskou chybu.

Občas si dokonce při větších změnách raději otevřu Volitelný horní box dvakrát, při případné chybě je totiž pomoc snadná: Dáte (po zkopírování a opětovném vložení!) "uložit" v tom "rezervním" pomocném okně a je to zase v suchu. To se hodí i při případném rozhodování, které změny v designu jsou lepší. V Mozille Firefox (ale i v Internet Explorer) je několikanásobné otevírání panelů snadné: vždy jen zmáčknete klávesu CTRL a kliknete myší na požadovanou položku, kde se zobrazí "ručička".

Aby vám vše šlo rychleji, je dobré používat klávesové zkratky:
rychlé označení veškerého textu v souboru "CTRL" + "A"
kopírování "CTRL" + "C"
vložení "CTRL" + "V"

Dodatek z 4.7.2016: uložte si (jako článek) všechny svoje volitelné boxy, jinak při každé změně hrozí, že o ně přijdete (viz "PS" dole). Nikdo neví dne ani hodiny. 😉

.

Chybové hlášení "Text článku nesmí být prázdný"

Tak to je také novinka (zhruba stejně stará, jako ta předchozí), objeví se po každé úpravě textu - tedy pokud si text nezkopírujete a nevložíte jej znova. Máte snad z obrázku dojem, že článek je prázdný?

.

Na Blog.cz nejdou vkládat komentáře - co s tím

Je 18.11. 2016 a já musím už zase aktualizovat tento článek: Blog.cz má opět závažné poruchy... Včera Blog.cz nefungoval některým blogerům a dnes vyšla řada na mě. Ale Blog.cz se mi podařilo přelstít: Přes IE (Internet Explorer) komentáře vkládat lze. Zkuste prostě jiný prohlížeč, než ten, co aktuálně používáte. Je to sice s IE děs, ale lepší něco, než nic. Firefox (Mozilla) dnes na celém Blog.cz dělá nepředložené věci. Kromě poruchy vkládání komentářů se často stránka stále načítá dokola, aniž by se načetla do konce. Také hodnocení blogů pomocí hvězdiček nelze. Zatím tedy stále pokračuje nový trend na Blog.cz: Když už si člověk myslí, že to horší být nemůže, Blog.cz vás vždy přesvědčí o opaku. 😱

Ohnivou Lišku nakonec "rozchodil" po více než týdnu CCleaner! Tenhle nápad měla naše JiHei. 😊

A Valin, další milá blogerka to ještě zjednodušila: stačí, když ve Firefoxu odstraníte cookies, CCleaner tedy není nutný. Podrobný návod i s obrázky najdete v tomto článku. Technická podpora naprosto selhala, podle ní bylo vše v pořádku...

.

Jak zajistit, aby se opravy v článku, které jsou hotové v administraci (admin), zobrazily na Blog.cz IHNED 

Taky vás štve, když v čerstvě publikovaném článku zjistíte chybu, tu opravíte a chyba se přesto na blogu stále zobrazuje? Na to také existují dva tipy: a) článek přesunete do Rozepsaných a (přes bílo-zelené náhledové pole) ho znovu dáte publikovat. Tak neztratíte původní datum ani komentáře a článek se ani znovu nezobrazí na titulní stránce. Když totiž totéž provedete přes úpravy textu, získá váš článek aktuální datum a čas a znovu se zobrazí na stránce Blog.cz, což není žádoucí.

Při těchto přesunech však existují 2 rizika: Zaprvé, pokud publikujete článek jak Téma týdne, může se stát, že se svým přesunem trefíte zrovna do doby, kdy probíhá načítání na titulní stránku - a váš článek se pak třeba 15 minut nebude zobrazovat, což je škoda. Zadruhé, při rychlém přesunu nebo po půlnoci se může stát, že se na blogu zobrazí hláška "Článek nenalezen". Pak stačí operaci zopakovat (případně ještě ráno, pokud by se jednalo o popůlnoční čas) a vše se dá do pořádku. Z toho vyplývá, že tyto přesuny je moudré dělat pouze v čase do půlnoci a při přesunech do "Rozepsané" nikam nespěchat a vydržet při jednotlivých krocích (klik myší) vždy pár sekund.

b) Druhé, možná elegantnější, řešení téhož problému od Meduňky (viz komentáře): k aktualizaci článku dojde vždy po připsání 1. komentáře. Proto si ho napíše sama (dá tam třeba nějakého smajlíka) a toho pak v administraci smaže. Jednoduché a účinné. Vyzkoušela jsem - a funguje to. 😊

.

Jak psát ve Wordu, zachovat formátování a přesto se vejít do limitu 40 000 znaků na Blog.cz

Pokud se nechcete vzdát psaní ve Wordu, NEMUSÍTE! Limit 40 000 znaků na jeden článek platí pro text v html jazyce - a tento text může být o dost delší, než těch vašich pár řádků. Momentální počet počtu znaků lze zjistit ve Wordu: kliknutím na tlačítko vpravo v úpravách textu se vám otevře html text a jeho zkopírováním do Wordu pak v polích Revize a Počet slov zjistíte skutečný počet znaků (maximálně 40 000 znaků). Word totiž spoustu nepotřebného textu v "neviditelném" jazyce html přidává.

.


 • Jak se zbavit "neviditelných" znaků přenesených z Wordu do editoru Blog.cz 
Je to celkem jednoduché a html text se níže uvedeným postupem výrazně zkrátí, zhruba stejně, jako kdybyste ho psali v tak hojně doporučovaném Poznámkovém bloku. Na rozdíl od Poznámkového bloku vám ale nezmizí ani kurzíva, ani barvy (i když s těmi je někdy přeci jen při transportu z Wordu problém, viz tipy níže). Postup, který jsem metodou pokus - omyl našla, vám ušetří u delších, vysoce formátovaných textů, až 1,5 hodiny práce.
.
 • Zkopírovat zkopírované a provizorní rozdělení článku aneb Jak transportovat text z Wordu do Blog.cz 
Pokud se článek nemůže vejít do počtu znaků a používáte Word, zde je ten kýžený trik: Rozdělte článek psaný ve Wordu na 2 části a ty uložte SAMOSTATNĚ. Články z Wordu musíte ale i tak VĚTŠINOU uložit zvláštním způsobem, prosté vložení textu většinou nestačí (záleží na délce, dlouhý text musíte uložit níže popsaným způsobem): 
Text, který si zkopírovali ve Wordu a vložili do editoru v administraci Blog.cz, je nutné po vložení (bez uložení!) ZNOVU zkopírovat a vložit (tj. text v administraci článku přenesený z Wordu, označíte CTRL plus A -- pomocí CTRL plus C zkopírujete -- smažete deletem -- a znovu vložíte přes CTRL plus V). 
Jedná se o zkopírování zkopírovaného textu (a opětovné vložení), to je to podstatné. Někdy to zlobí a po konečném vložení se nic nezobrazí: pak je dobré text vložit až po znovunačtení (refresh) stránky admin.blog.cz. 
Tímto způsobem uložte i 2. část článku. Když pak zkopírujete 2. část a přidáte ji k první, při ukládání se Blog.cz umoudří a už nekřičí, že článek přesahuje limit 40 000 znaků - článek prostě uloží! Neptejte se mě ale proč, to mi fakt uniká. 😲 Poznámka: Při tomto postupu je výhodné pracovat s více panely (případně okny) najednou. 

.

Nepište přímo do editoru Blog.cz, můžete přijít o vše!

Nevhodnou a bývalým vedením Blog.cz navrhovanou variantou je buď psát přímo na Blog.cz (bez možností automatických oprav) nebo přes Poznámkový blok. To dělá podle všeho spousta lidí - soudě podle počtu překlepů a často i takových hrubek, které by Word spolehlivě rozeznal. Když však zmizí článek z administrace, nemáte v ruce vůbec nic a můžete si pak už jenom rvát vlasy...

.

Psaní do Poznámkového bloku se nevyplatí

Zkopírování textu do Poznámkového bloku také není řešení: ztratíte totiž veškeré formátování (barvy, kurzívu i tučně zvýrazněná slova se nenávratně ztratí). Často se mi dříve protáhl obličej, když Blog.cz na můj formátovaný text z Wordu v rozsahu 7-9 stran hlásil, že jsem překročila limit 40 000 znaků. Ale to vás teď už trápit nebude. 😊

Jednu chybku převod textu z Wordu, ale i Poznámkového bloku má: často "slepí" tento převod některá slova dohromady bez mezery (bývá to na rozhraní formátování, tj. třeba zelené tučné slovo přilepí ke slovu následujícímu - nebo se to stává u odkazů, které spojí s textem). Proto je po tomto převodu ještě vhodné text opět zkopírovat, vložit ke kontrole do Wordu - a podívat se, jestli tam nejsou nějaká červenající se místa.

.

Když se ztratí barva textu při převodu z Wordu do Blog.cz

Kliknete na svůj článek a vidíte, že v bílo-zeleném náhledu chybí barva (zde je například v jednom řádku slovo jikry černé, i když by mělo být hnědé). V bílo-zeleném náhledovém poli vždy vidíme (krom kurzívy) zhruba to, co se zobrazí na blogu po publikování. Nenechte se mýlit tím, že v úpravách textu se barva zobrazuje - ve skutečnosti se na blogu nezobrazí!
Co s tím? V úpravách textu označíme text, který vypadá, že barvu má (i když se pak nezobrazuje), stiskneme tlačítko zvolené barvy (text se kupodivu odbarví), pak stiskneme tučné písmo (takže vlastně odstraníme barvu i tučné písmo z formátování). Když máme opět "obyčejný" text bez formátování (a o to při problémech s barvou jde), začneme znovu, ale pozor na POŘADÍ úkonů! Stiskneme zvolené tlačítko barvy a tlačítko bold (tučně) a vše by mělo být v pořádku - kontrolu pak udělejte po uložení v bílo-zeleném náhledovém poli. Zásadou je: barva má vždy přednost v pořadí úkonů, kurzívu nebo tučné písmo dejte až potom! Pokud pořadí nedodržíte, barva se nezobrazí, ani kdybyste se na hlavu postavili.

Pozn.: Pokud se tlačítko barvy "nefunguje", postačí pokaždé kliknout na roletku výběru barev a vybrat zvolenou barvu (někdy barvu sice neměníme a bývalo by stačilo jen klikat stále např. na zelenou barvu - ale holt poruchy jsou poruchy 😉).

.

K zobrazení obrázku (avataru) v komentářích musíte být vždy přihlášeni!

Aby bylo vždy v komentářích vidět, co jste zač, slouží k tomu mj. i avatar (malý obrázek). Pokud však zrovna nejste přihlášeni (např. restartujete internetový prohlížeč) a znovu se nepřihlásíte v adminu na Blog.cz, u komentáře, který napíšete, se (bohužel) nezobrazí vaše ctěná "podobizna", což je mnohdy fakt škoda!

.

Založení blogu začínající písmenem M na Blog.cz si pořádně rozmyslete!

Bílo kam se podíváš, horší než v nemocnici: Blogy začínající na M mají jenom bílé holé pozadí, které se nedá změnit! 😱 Tuto "moudrost" mám od Martinky, která se na problém snažila vyzrát. Její blog se totiž původně jmenoval Maršálkovic blog. Hledání alternativního názvu bylo nebývale těžké, protože když se někdo jmenuje Martina a Martin Maršálkovi, tak se těžko hledá něco bez M! Nakonec svůj blog byla nucena přejmenovat na Z Maršálkova, protože ani vedení Blog.cz nic neporadilo. Jak je vidět z komentářů, dosud se nic nezměnilo, ale existují i výjimky.

.

Vyhledávání na Blog.cz nefunguje

Co s tím? Použijte v Google operátor site s dvojtečkou BEZ MEZERY, tj. tj. site:adresa.vaseho.blogu HLEDANÝ VÝRAZ. Např. site:doktorka-se-srdcem.blogspot.com byliny. Tahle vychytávka vám zajistí, že Google bude hledat jenom a pouze na vašem blogu.

.

Článek se zobrazuje pouze v archivu blogu, ale ne na vaší hlavní stránce

Robka radí vydat další článek, pak by se měly zobrazit oba (ne vždy to ale pomůže). S tímhle zkušenost nemám a doufám, že toho zůstanu ušetřena. Já bych to řešila oznámením a odkazem na článek v "horním volitelném boxu", to ale rozhodně není ideální.

.

Jak vložit soubor pdf (Word, Excel, ZIP a další) na Blog.cz / Blogger (Blogspot) aneb To nejlepší nakonec

Vkládání pdf souborů na Blog.cz (i jiných typů) jsem vyřešila zcela jednoduše. Založila jsem si bezplatně pomocný web na Webnode a na Blog.cz nebo na Blogger (Blogspot) vkládám pouze odkazy na soubory, které nahraju ve Webnode. Prosté, jednoduché a funkční!

.

Trápí vás limit úložného prostoru a máte málo místa na obrázky (fotografie)?

Překročení kapacity úložného prostoru na obrázky vás už neohrozí a není třeba si zakládat druhý blog. Vyvyžijte Flickr.com, kde by měl být limit 1 TB (případně Rajce.net). Tuto taktiku můžete využít i na Blogger (Blogspot). Pomocí vložení URL adresy, která je z Flickr.com, se limitům úložiště jednoduše vyhnete. Já tolik místa asi nikdy nebudu potřebovat, ale kdo ví. 😊

.

Jak se zbavit reklamy na blogu?

Blokování reklamy je pro Firefox popsáno zde a pro Google Chrome tady. A nezapomeňte se také zbavit přednastaveného zaškrtnutí v sekci Nastavení (v liště nahoře) --> Blog - Obecné (v levém sloupci) --> Zobrazování overlay reklamy (je to úplně poslední položka). Zamezíte tak hyzdění vašeho designu! Právě tahle reklama vám ho totiž celý "rozbije"! A stále to mnozí z vás (bohužel) neví. Bez reklam se žije svobodněji! 😉

.

DALŠÍ TIPY OD BLOGERŮ:

.

Tipy a triky na Blog.cz aneb Nikdy nekončící sága

Pokud jste zde nenašli popis svého blogového problému, neznamená to, že se tu neobjeví třeba už zítra. Aktualizace nápadů a myšlenek stále probíhá 😉 Snažila jsem se to podat co nejpřehledněji. Pokud něco pro vás není srozumitelné, napište mi, prosím, komentář nebo mail.

Hodně úspěchů při psaní na Blog.cz vám přeje

Doktorka se srdcem

PS:
Je 4.7.2016, 18:58 a Blog.cz má novou chybu: 

.

Problém s ukládáním nových článků i boxů

Volitelný box v menu se mi právě při uložení smazal - a výše zmíněný trik s kopírováním nepomáhá. Nic nelze uložit. Po několika marných pokusech se mi to povedlo po jednotlivých tabulkách uložit. Jako celek nelze. Změny ve starších článcích (zatím) bez problému.

Nemohu uložit ani žádný nový článek (známá hláška: "Text článku nesmí být prázdný - trik s kopírováním momentálně nefunguje). Trpělivost a několik pokusů dopomohly k uložení.

Hurá, je sobota 9.7. 2016 a trik s Volitelným boxem, kde mám celé "tlačítkové" menu, opět funguje. Změny v boxu uloženy. Srdce mi z toho ještě trochu buší a adrenalin se pomalu vytrácí. Uff! To ale bylo drama! Kdy se funkce alespoň částečně obnovily, nevím, ze strachu jsem to totiž nezkoušela. 😀

.

Zlobí vás na Blog.cz vkládání odkazů?

Mně se to sice nikdy nestalo, ale co není, může očividně být. Pokud vám také blbne vkládání odkazů, pak je pro vás na fb k dispozici návod od blogerky Surly

.

Nejde-li vám na Blog.cz vložit TOPlist,

nezoufejte. Stačí vložit ID číslo, nikoliv tedy html kód. Podrobný foto-návod je zde.

.

Pokud se nedaří odstranit zcela zásadní problém,

napište na blog@blog.cz

 

Tahle hudba pomáhá při všech nesnázích:😉Pokud už máte všeho plné zuby a chcete se přestěhovat na Blogspot nebo WordPress,

tomu situaci usnadní Veruce (její manžel vymyslel skript, který komplet celý blog vyexportuje u WordPress včetně obrázků a komentářů, u Blogspot alespoň komentáře, bez obrázků, ty se potom musí nahrát dodatečně ručně), viz http://blog.veruce.cz/dulezite/migrace-z-blog-cz-na-wordpress/.

 

Komentáře z Blog.cz:

viz pdf

12 komentářů:

 1. Některé z problémů, které popisuješ, mě vážně rozčilovaly - třeba to, že se mi nepropisovaly úpravy v článku. Teď už jsem přestěhovaná, ale věřím, že se Blog.cz bude dařit a že chybky postupně vymizí. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Optimistko! To dřív vymizí celý Blog.cz, než chybky! 😀 Ono k tomu zániku myslím můžeme přispět i my, co jsme se přestěhovali... Je nás už strašně moc... Většina to totiž nedává nějak okatě vědět v rámci TT, AK apod.

   Vymazat
 2. Je až na zaplakanie, že sa tieto pravidlá zídu aj teraz. V roku 2018!
  Ani sa radšej nevyjadrím k zážitku, že sa mi článok po stlačení tlačidla "uložit a psát dál" nielenže neuložil. Stránka sa refreshla, mňa odhlásilo, musela som znova zadávať údaje(už uložené v prehliadači), a článok nikde. ������ V jednej chvíli mi bolo do smiechu i do plaču zároveň.

  Nuž nik nemôže povedať, že blog.cz nedbá o rozvoj kreativity svojich užívateľov. (pri tvorbe blogových lifehackov)


  Mne napr. niekoľko dní nejde pridávanie odkazov do článkov. Vyriešila som to až takto:
  https://facebook.com/story.php?story_fbid=1980372702254098&id=1847927905498579

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To mě mrzí, Surly...

   Blog.cz mě naučil rutině: Před stlačením tlačítka Uložení si text vždy označit (CTRL plus A) a zkopírovat (CTRL plus C).

   Každopádně děkuji za přidání odkazu, protože se může hodit i jiným! Pokud si přečteš tuto odpověď, napiš prosím, zda mohu tento problém s odkazy (a tvůj fb odkaz) zařadit PŘÍMO DO TEXTU.

   Vymazat
  2. Tak niekto je múdry od základu, niekto sa musí na vlastnej chybe poučiť. :-D No nikdy som nepísala článok v editore blog.cz, len ho tam kopírovala. Našťastie.

   Čo sa odkazu týka, samozrejme môžeš použiť, mne to teda vadiť nebude. Kto vie, možno sa niekomu bude hodiť.

   Vymazat
  3. No, já k "moudrosti" potřebovala celé 2 pokusy: díky chybě Blog.cz jsem si během několika hodin pracně vytvořené tlačítkové Menu smazala dvakrát jenom proto, že jsem si ho před uložením úprav nezkopírovala - a pak se po "uložení" (které NEPROBĚHLO) nestačila divit... Stará verze tam nezůstane, prostě se to CELÉ vymaže... ;-) Podruhé byla ale obnova rychlejší, napadlo mě využít Google cache. :-D

   Díky, jdu to tam dopsat. :-)

   Vymazat
  4. Au. Nepríjemné. Inak včera sa ukázala užitočnosť článku. Tip od Meduňky s 1. komentárom. Tak aj Surly sa čosi nové naučí. Chválim článok.

   Vymazat
  5. Díky Surly - já to příležitostně Meduňce vyřídím. :-)

   Vymazat
 3. Pěkný článek. Dal ti určitě práci. Je v něm plno dobrých rad.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jo, jo, LeSíku, krom fotek (ale i ty upravuji a "podepisuji" proti zlodějům, takže to taky zdržuje) jsou všechny moje články HODNĚ pracné. Ale co je bez práce... :-)

   Vymazat
 4. To je tak hezký, že se alespoň někdo stará o to, aby se blogeři z věčně nefungujícího blogu.cz nezbláznili! :)) Já už se bojím podívat k sobě na blog, co všechno mi tam zase zmizelo ;) a někdy zase překvapeně zírám, co se to nečekaně zase objevilo! :)) Naštěstí mám galerii na WP a ta je stabilní a bez poruch :).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No tak vidíš, Ji Hei,
   taková překvapení můžeš zažít jen na Blog.cz! 😉

   Jo, když už jsem něco sepsala, tak se snažím, aby to bylo ostatním ku prospěchu. Škoda, že ne vše se na Blog.cz dá "rozchodit" pomocí nějakých triků... 😊

   Vymazat

Uveďte prosím nějakou přezdívku (pole NÁZEV/ADRESA URL - stačí vyplnit jen přezdívku). Jinak mi vaše komentářové kapky splynou v jedno nekonečné moře. 😉

DĚKUJI ZA VAŠE KOMENTÁŘE. 😊