Moc vás všechny prosím, NEPLEŤTE SI komentáře s poradnou a nepokládejte dotazy na různé výrobky, jejich vzájemné interakce apod., beztak je většina těchto dotazů určena pro lékárníky, nikoliv pro lékaře! Ani vaše onemocnění bez hlubších znalostí nemohu řešit, křišťálovou kouli dosud nevlastním. S mailem také neuspějete, poradna je, až do odvolání, uzavřená! RESPEKTUJTE TO PROSÍM!

neděle 3. července 2016

Jak blokovat reklamu v Google Chrome: uBlock Origin versus Adblock Plus

Kdo se otravovat s vlezlou reklamou, která svou hlasitostí někdy člověka i vyděsí (nehledě na to, co to sežere kreditu, pokud má člověk datové limity), nechť zbystří. Následuje totiž návod na blokování reklamy pro Google Chrome nebo pro Mozilla Firefox. K vyhledání uBlock Origin mě vlastně inspirovala Eleanor (http://houseofgoldenflower.blog.cz/), která si posteskla, že Adbblock Plus není pro Google Chrome. Mně osobně na Firefoxu vyhovuje spíše Adblock Plus, viz můj starší článek: Jak blokovat reklamu na vašem počítači. 

 

Stažení (download) uBlock Origin:


Pro Internet Explorer je Adblock Plus, protože uBLock Origin jsem nenašla (pokud se mýlím, napište mi to, prosím, v komentářích a já to tu opravím).


Postup instalace vidíte na obrázcích, ale je to vlastně tak snadné a intuitivní, že vlastně ani nejsou třeba:

http://1.1.1.4/bmi/nd06.jxs.cz/682/829/a878321fd2_103124020_o2.jpg


Pozor, uBlock Origin blokuje TOPlist i jiné stránky!

Reklamu tento program sice opravdu zneškodní lépe: na jedné stránce, kterou dříve Adblock Plus zvládal, ale v poslední době už propouští reklamy, uBLock Origin neselhal a žádnou reklamu nepustil. Na druhé straně, uBlock Origin blokuje i to, co by blokovat neměl, např. nepustí na blogu TOPlist. Buď uBlock Origin program úplně musím vypnout (a mám tam reklamy), nebo jej vypnu pouze pro danou stránku - a rozhodí se totálně formátování stránky a ta pak vypadá, jak kdyby to psali pejsek s kočičkou. Možná, že by to nějak nastavit šlo, ale rozhodně ne rychle, takže nic pro mě 😉. Také jde dát blokování konkrétního prvku (reklamy), ale po refresh stránky se načte jiná reklama - a zas vás dostanou.😱

http://1.1.1.1/bmi/nd06.jxs.cz/930/202/c06c7e1172_103124034_o2.jpgVypnutí reklamy na uBlock Origin dosáhnete kliknutím na modré tlačítko, přičemž si můžete vybrat, zda stlačením spolu s CTRL vypnete reklamy jen na konkrétní stránce nebo zda vypnete reklamy úplně všude:Vypnuté reklamy:Résumé: Jsem trochu zklamaná, že tento blokátor reklamy blokuje i to, co by neměl, proto se vracím k Adblock Plus. Pro Google Chrome je to ale jednoznačně dobrá varianta a oba programy jsou srovnatelné. A kdo ví, časem se možná k uBlock Origin vrátím. Vše záleží na tom, jak bude Adblock Plus výkonný.

Dodatek ze srpna 2017: Podle všeho Adblock na méně výkonném PC zatěžuje příliš procesor a paměť a někteří uživatelé jsou nuceni ho odinstalovat! Vyzkoušejte a uvidíte.


Místo reklamy zkuste tohle. 😊Komentáře z Blog.cz

viz pdf

Žádné komentáře:

Okomentovat

Uveďte prosím nějakou přezdívku (pole NÁZEV/ADRESA URL - stačí vyplnit jen přezdívku). Jinak mi vaše komentářové kapky splynou v jedno nekonečné moře. 😉

DĚKUJI ZA VAŠE KOMENTÁŘE. 😊