Moc vás všechny prosím, NEPLEŤTE SI komentáře s poradnou a nepokládejte dotazy na různé výrobky, jejich vzájemné interakce apod., beztak je většina těchto dotazů určena pro lékárníky, nikoliv pro lékaře! Ani vaše onemocnění bez hlubších znalostí nemohu řešit, křišťálovou kouli dosud nevlastním. S mailem také neuspějete, poradna je, až do odvolání, uzavřená! RESPEKTUJTE TO PROSÍM!

pátek 15. ledna 2016

Soda a sůl z mrtvého moře aneb Není sůl jako sůl

K námětu na tento článek mě přivedla vlastně náhoda. Jeden koberec, co se nemohl čistit vodou, jsem na radu Google posypala jedlou sodou. A co se nestalo: nejen že zmizel nechtěný pach, ale i energie v onom koutě, kde byl koberec, byla najednou jak vyměněná, taková "čistá". A to mě zaujalo. 

Dodatek pro redaktory z velkých serverů (a osoby jim podobné): nekopírujte, prosím, bez mého výslovného souhlasu celé odstavce. V mých článcích je spousta specifických prvků, co nikde jinde nenajdete. Pokud už se budete chtít inspirovat, obtěžujte se alespoň s přeformulováním vět!


ENERGETICKÁ OČISTA PROSTOR

Všude se píše o soli a jejích energetických, očistných účincích. Mně se tedy obyčejná sůl (chlorid sodný, NaCl) po této stránce moc neosvědčila: když jsem jí posypala podlahu, nemohla jsem ten večer vůbec usnout. Podezřívala jsem sůl - a právem. Sůl nejenže prostory čistí, ale taky energii navyšuje - a to není vždycky žádoucí, zvlášť v místě, kde se spí. A navíc, mi připadá, že sůl ani zdaleka nedosahuje hloubky energetického pročištění jedlou sodou (a k tomu si ještě připište zmíněný efekt na nežádoucí pachy). Pravidelné energetické čištění prostor jedlou sodou (hydrogenuhličitan sodný neboli soda bicarbona, NaHCO3) bych doporučila všude, ale zejména v místech, kde se zdržují nemocní lidé nebo tam, kde panují napjaté vztahy (hádky apod.).

Ať je to sůl nebo soda, obojí nasypu na podlahu a nechám 2 dny působit. Pak stačí vysát obyčejným vysavačem. Očistu je nejlépe provádět 1-4x do měsíce, mně to například k dobrému pocitu stačí jednou měsíčně. Na plochu zhruba 2 x 2 metry spotřebuji 50 g sody. Jedlou sodu doporučuji i na praní vašich starších oděvů (pokud to tedy snesou barvy), osvěží to jejich energii.


ENERGETICKÁ OČISTA RUKOU

Dříve, v mých léčitelských počátcích, když jsem ještě více pracovala s energiemi, jsem se někdy při práci s pacientem energeticky "kontaminovala" (kupodivu akupunktura mi problémy nikdy nedělala, ačkoliv jde o podobný princip). Je to vlastně "znečištění" cizí, "nemocnou" energií (v rukách zůstane takový nepříjemný pocit). Stávalo se to hlavně u členů rodiny, u cizích to bylo jen zcela výjimečně. A nastal problém, co s tím. Tradiční návody (např. mentální očista nebo oheň) mi nevyhovovaly nebo nefungovaly. Řešila jsem to podle jiného návodu namočením rukou do chladné vody až po loket a poté, ještě vlhké, jsem je vždy posypala kuchyňskou solí. Po 1-2 minutách působení jsem je opláchla a to většinou stačilo. Provést to samé se sodou jsem ještě nezkoušela, protože už se mi to nestává, ale za zkoušku to stojí. Koberec mě opravdu přesvědčil. 😊


SŮL Z MRTVÉHO MOŘE

V létě se mi však u kamarádky dostala do rukou sůl z mrtvého moře pocházející z údolí Safi v Jordánsku. Tenkrát jsem energetickou očistu sice vyloženě nepotřebovala, ale omýt ruce si má člověk po každém působení. A tak jsem objevila sůl z mrtvého moře, absolutní jedničku mezi solemi. Ten pocit je fakt jedinečný, ještě teď si ho dokážu vybavit, s obyčejnou solí absolutně není srovnatelný, snad maličko se sodou. Energetické kouzlo soli z mrtvého moře tkví v unikátním chemickém složení, které se od obyčejné soli liší: jde hlavně o chlorid hořečnatý (MgCl2: tvoří 1/3), chlorid draselný (KCl: tvoří 1/4), chlorid sodný (NaCl, což je kuchyňská sůl: 6%), dále i chlorid vápenatý (CaCl2), bromidy (Br-) a sírany (SO42-). Protože to byl nezvykle silný pocit, chtěla jsem se o to s vámi touto cestou podělit - třeba tento poznatek někdo využije. Kamarádčina sůl byla dovezena z Německa a šlo o Totes Meer Badesalz (sůl z mrtvého moře do koupele) značky Safi. 1,5 kg stojí necelých 5 Eur, což je na to množství podle mě výborná cena. Možná by se do ní na očistu "chtěl" posadit i nějaký kámen - to jsem zatím nezkoušela, ale až to bude zapotřebí, určitě to udělám (viz článek Energetická očista kamenů aneb Kameny jsou živé).

Žádné komentáře:

Okomentovat

Uveďte prosím nějakou přezdívku (pole NÁZEV/ADRESA URL - stačí vyplnit jen přezdívku). Jinak mi vaše komentářové kapky splynou v jedno nekonečné moře. 😉

DĚKUJI ZA VAŠE KOMENTÁŘE. 😊