Skoro všechny odborné články již jsou ze starého blogu doktorka-se-srdcem.blog.cz přestěhovány (a na těch pár zbylých "čekatelů" je v příslušné rubrice uveden odkaz). 😊

pátek 15. ledna 2016

Soda a sůl z mrtvého moře aneb Není sůl jako sůl

K námětu na tento článek mě přivedla vlastně náhoda. Jeden koberec, co se nemohl čistit vodou, jsem na radu Google posypala jedlou sodou. A co se nestalo: nejen že zmizel nechtěný pach, ale i energie v onom koutě, kde byl koberec, byla najednou jak vyměněná, taková "čistá". A to mě zaujalo. 

Dodatek pro redaktory z velkých serverů (a osoby jim podobné): nekopírujte, prosím, bez mého výslovného souhlasu celé odstavce. V mých článcích je spousta specifických prvků, co nikde jinde nenajdete. Pokud už se budete chtít inspirovat, obtěžujte se alespoň s přeformulováním vět!


ENERGETICKÁ OČISTA PROSTOR

Všude se píše o soli a jejích energetických, očistných účincích. Mně se tedy obyčejná sůl (chlorid sodný, NaCl) po této stránce moc neosvědčila: když jsem jí posypala podlahu, nemohla jsem ten večer vůbec usnout. Podezřívala jsem sůl - a právem. Sůl nejenže prostory čistí, ale taky energii navyšuje - a to není vždycky žádoucí, zvlášť v místě, kde se spí. A navíc, mi připadá, že sůl ani zdaleka nedosahuje hloubky energetického pročištění jedlou sodou (a k tomu si ještě připište zmíněný efekt na nežádoucí pachy). Pravidelné energetické čištění prostor jedlou sodou (hydrogenuhličitan sodný neboli soda bicarbona, NaHCO3) bych doporučila všude, ale zejména v místech, kde se zdržují nemocní lidé nebo tam, kde panují napjaté vztahy (hádky apod.).

Ať je to sůl nebo soda, obojí nasypu na podlahu a nechám 2 dny působit. Pak stačí vysát obyčejným vysavačem. Očistu je nejlépe provádět 1-4x do měsíce, mně to například k dobrému pocitu stačí jednou měsíčně. Na plochu zhruba 2 x 2 metry spotřebuji 50 g sody. Jedlou sodu doporučuji i na praní vašich starších oděvů (pokud to tedy snesou barvy), osvěží to jejich energii.


ENERGETICKÁ OČISTA RUKOU

Dříve, v mých léčitelských počátcích, když jsem ještě více pracovala s energiemi, jsem se někdy při práci s pacientem energeticky "kontaminovala" (kupodivu akupunktura mi problémy nikdy nedělala, ačkoliv jde o podobný princip). Je to vlastně "znečištění" cizí, "nemocnou" energií (v rukách zůstane takový nepříjemný pocit). Stávalo se to hlavně u členů rodiny, u cizích to bylo jen zcela výjimečně. A nastal problém, co s tím. Tradiční návody (např. mentální očista nebo oheň) mi nevyhovovaly nebo nefungovaly. Řešila jsem to podle jiného návodu namočením rukou do chladné vody až po loket a poté, ještě vlhké, jsem je vždy posypala kuchyňskou solí. Po 1-2 minutách působení jsem je opláchla a to většinou stačilo. Provést to samé se sodou jsem ještě nezkoušela, protože už se mi to nestává, ale za zkoušku to stojí. Koberec mě opravdu přesvědčil. 😊


SŮL Z MRTVÉHO MOŘE

V létě se mi však u kamarádky dostala do rukou sůl z mrtvého moře pocházející z údolí Safi v Jordánsku. Tenkrát jsem energetickou očistu sice vyloženě nepotřebovala, ale omýt ruce si má člověk po každém působení. A tak jsem objevila sůl z mrtvého moře, absolutní jedničku mezi solemi. Ten pocit je fakt jedinečný, ještě teď si ho dokážu vybavit, s obyčejnou solí absolutně není srovnatelný, snad maličko se sodou. Energetické kouzlo soli z mrtvého moře tkví v unikátním chemickém složení, které se od obyčejné soli liší: jde hlavně o chlorid hořečnatý (MgCl2: tvoří 1/3), chlorid draselný (KCl: tvoří 1/4), chlorid sodný (NaCl, což je kuchyňská sůl: 6%), dále i chlorid vápenatý (CaCl2), bromidy (Br-) a sírany (SO42-). Protože to byl nezvykle silný pocit, chtěla jsem se o to s vámi touto cestou podělit - třeba tento poznatek někdo využije. Kamarádčina sůl byla dovezena z Německa a šlo o Totes Meer Badesalz (sůl z mrtvého moře do koupele) značky Safi. 1,5 kg stojí necelých 5 Eur, což je na to množství podle mě výborná cena. Možná by se do ní na očistu "chtěl" posadit i nějaký kámen - to jsem zatím nezkoušela, ale až to bude zapotřebí, určitě to udělám (viz článek Energetická očista kamenů aneb Kameny jsou živé).

Žádné komentáře:

Okomentovat

Uveďte prosím nějakou přezdívku (pole NÁZEV/ADRESA URL - stačí vyplnit jen přezdívku). Jinak mi vaše komentářové kapky splynou v jedno nekonečné moře. 😉

DĚKUJI ZA VAŠE KOMENTÁŘE. 😊