Moc vás všechny prosím, NEPLEŤTE SI komentáře s poradnou a nepokládejte dotazy na různé výrobky, jejich vzájemné interakce apod., beztak je většina těchto dotazů určena pro lékárníky, nikoliv pro lékaře! Ani vaše onemocnění bez hlubších znalostí nemohu řešit, křišťálovou kouli dosud nevlastním. S mailem také neuspějete, poradna je, až do odvolání, uzavřená! RESPEKTUJTE TO PROSÍM!

neděle 6. prosince 2015

O myšákovi Timmovi

V Krušných horách stál na okraji lesa domeček. Byla to stavba věru velkolepá, protože ten člověk, co ho postavil, byl velice šikovný. A v tom domečku se usídlily myšky. Celá armáda už tam byla. Vévodil jí myšák Timm, samozvaný myší král. Množství myšek samozřejmě s časem rostlo. Navíc už každým dnem měla udeřit zima, i když, jako zázrakem, bylo venku stále ještě dost teplo. Pro myšky bylo období zimy vždy povelem, aby se nastěhovaly do většího tepla a pohodlí.

A tak myšky a myšáci začali s přesouváním svého skrovného majetečku do zimního bytu k tomu zručnému člověku, který dům postavil, a dělali randál. Ten člověk byl často pryč, moc pracoval a doma často nebyl i několik dní. To se myškám hodilo - ne nadarmo se říká v něčí nepřítomnosti, že "myši mají pré". Ale myšky potřebovaly také něco k jídlu, to bylo nad slunce jasné. Ten člověk měl schovaný celý velký pytel zrní pro ptáčky na zimu. No samozřejmě, myšák Timm sezval celé své příbuzenstvo a každý den se hodovalo. A tak míjely dny.

Jednou ale ten člověk přijel domů a zjistil náhle, co se stalo. Už dříve ho dost často obtěžoval hluk, který myši při tom hodování nadělaly. Tehdy však ještě nevěděl, odkud vítr vane. Nahlas si jen pomyslel: "Já vám dám, takhle se nechat hostit na můj účet! Já vám zahraju, až vám talířky vyskočí z poliček!" A tak to také udělal. Několikrát se pokusil s hlasitou hudbou z rádia myši vypudit ze svého domu. Ale výsledkem bylo, že ne myškám, ale jemu samotnému nadskakovaly hrnky na poličkách, když dělal takový kravál. A myším to stejně bylo jedno.

Člověk svůj boj nevyhrál. Jak nastalo jaro, myšky opustily svůj zimní pelíšek a užívaly si zdravého venkovního vzduchu. Po jaru přišlo teplé léto a po létu smutný podzim. Stěhování mohlo začít nanovo. Jestlipak ten člověk už obyvatelky svého domu vyhlíží?

Komentáře z Blog.cz:

viz pdf

Žádné komentáře:

Okomentovat

Uveďte prosím nějakou přezdívku (pole NÁZEV/ADRESA URL - stačí vyplnit jen přezdívku). Jinak mi vaše komentářové kapky splynou v jedno nekonečné moře. 😉

DĚKUJI ZA VAŠE KOMENTÁŘE. 😊