Skoro všechny odborné články již jsou ze starého blogu doktorka-se-srdcem.blog.cz přestěhovány (a na těch pár zbylých "čekatelů" je v příslušné rubrice uveden odkaz). 😊

neděle 6. prosince 2015

O myšákovi Timmovi

V Krušných horách stál na okraji lesa domeček. Byla to stavba věru velkolepá, protože ten člověk, co ho postavil, byl velice šikovný. A v tom domečku se usídlily myšky. Celá armáda už tam byla. Vévodil jí myšák Timm, samozvaný myší král. Množství myšek samozřejmě s časem rostlo. Navíc už každým dnem měla udeřit zima, i když, jako zázrakem, bylo venku stále ještě dost teplo. Pro myšky bylo období zimy vždy povelem, aby se nastěhovaly do většího tepla a pohodlí.

A tak myšky a myšáci začali s přesouváním svého skrovného majetečku do zimního bytu k tomu zručnému člověku, který dům postavil, a dělali randál. Ten člověk byl často pryč, moc pracoval a doma často nebyl i několik dní. To se myškám hodilo - ne nadarmo se říká v něčí nepřítomnosti, že "myši mají pré". Ale myšky potřebovaly také něco k jídlu, to bylo nad slunce jasné. Ten člověk měl schovaný celý velký pytel zrní pro ptáčky na zimu. No samozřejmě, myšák Timm sezval celé své příbuzenstvo a každý den se hodovalo. A tak míjely dny.

Jednou ale ten člověk přijel domů a zjistil náhle, co se stalo. Už dříve ho dost často obtěžoval hluk, který myši při tom hodování nadělaly. Tehdy však ještě nevěděl, odkud vítr vane. Nahlas si jen pomyslel: "Já vám dám, takhle se nechat hostit na můj účet! Já vám zahraju, až vám talířky vyskočí z poliček!" A tak to také udělal. Několikrát se pokusil s hlasitou hudbou z rádia myši vypudit ze svého domu. Ale výsledkem bylo, že ne myškám, ale jemu samotnému nadskakovaly hrnky na poličkách, když dělal takový kravál. A myším to stejně bylo jedno.

Člověk svůj boj nevyhrál. Jak nastalo jaro, myšky opustily svůj zimní pelíšek a užívaly si zdravého venkovního vzduchu. Po jaru přišlo teplé léto a po létu smutný podzim. Stěhování mohlo začít nanovo. Jestlipak ten člověk už obyvatelky svého domu vyhlíží?

Komentáře z Blog.cz:

viz pdf

Žádné komentáře:

Okomentovat

Uveďte prosím nějakou přezdívku (pole NÁZEV/ADRESA URL - stačí vyplnit jen přezdívku). Jinak mi vaše komentářové kapky splynou v jedno nekonečné moře. 😉

DĚKUJI ZA VAŠE KOMENTÁŘE. 😊