Moc vás všechny prosím, NEPLEŤTE SI komentáře s poradnou a nepokládejte dotazy na různé výrobky, jejich vzájemné interakce apod., beztak je většina těchto dotazů určena pro lékárníky, nikoliv pro lékaře! Ani vaše onemocnění bez hlubších znalostí nemohu řešit, křišťálovou kouli dosud nevlastním. S mailem také neuspějete, poradna je, až do odvolání, uzavřená! RESPEKTUJTE TO PROSÍM!

pátek 18. prosince 2015

Jak blokovat reklamu na vašem počítači: Adblock Plus

K tomuto návodu mě inspiroval fakt, že spousta lidí si stále ještě myslí, že reklama na Blog.cz snad má co do činění s obsahem stránek blogera nebo, nedej bože, že výrobky, které na vás různě (podle historie hledání ve vašem počítači) vyskakují, snad pisatel článku dokonce sám propaguje. Někdy si člověk prostě při čtení nevšimne, kde končí článek a začíná reklama (tvůrci reklamy na Blog.cz totiž schválně grafickými prvky simulují design blogu, aby čtenáře zmátli).

Samozřejmě to tak není, proto jsem se rozhodla proti tomuto nešvaru něco aktivně udělat. A protože v prohlížeči Mozilla Firefox je instalace Adblock Plus (jak se program na blokování reklamy jmenuje) pohádkově jednoduchá, ukážu vám ve 3 krocích, jak na to (postup je pro operační systém Windows 7). Vše je naprosto legální a zdarma. Pokud byste snad museli hlídat limit pro přenos dat, strach mít nemusíte, velikost programu ABP je totiž zanedbatelně malá (a výsledně vám pak limity tento blokátor reklamy ušetří).

1. Nejřív zadáte adresu, odkud se to všechno spustí: https://addons.mozilla.org/cs/firefox/addon/adblock-plus/

2. Na stránce, která se otevře, kliknete jednou levým tlačítkem myši na zelené pole "Přidat do aplikace Firefox". V levém horním rohu se pak zobrazí okénko (viz obr. 1) - větší obrázek č. 1 je zde:3. Ve zmíněném levém horním okénku kliknete opět jednou na tlačítko instalovat a je hotovo. V pravém horním rohu pak objevíte novou červenou ikonku v podobě hranatého kolečka se zkratkou ABP, což je znamení, že jste vše provedli správně.

 

CO JE JEŠTĚ DOBRÉ VĚDĚT PRO LEPŠÍ FUNKCI ADBLOCK PLUS

  • VYTVOŘENÍ DODATEČNÉHO FILTRU 

Pokud byste chtěli dodatečně vytvořit filtr pro reklamu, která nějakým zázrakem unikla a zobrazuje se, je to možné pomocí PRAVÉHO myšího tlačítka. Vyskočí šedivá roletka, která je znázorněna na obr. č. 2 - větší obrázek zde:
Z šedivé roletky pak jen vyberete levým myšáckým tlačítkem "Blokovat obrázek" nebo případně "Blokovat rámec". Zde popíšu postup pro "Blokovat obrázek". Po stisknutí se objeví okénko, které je zobrazené na posledním obrázku - větší najdete zde:Kliknete pouze levým tlačítkem myši na "Přidat filtr" a můžete se zas v klidu vrátit ke své činnosti, protože svou práci jste již odvedli.

Pozor, někde v diskusích jsem četla, že pokud byste nějak špatně přenastavili svou nevhodnou volbou filtry, nemuselo by se vám zobrazovat vše tak, jak má. Pokud se však budete držet popsaného postupu, zažijete konečně klid a budete jen litovat, že jste na to nepřišli už dřív.

Bohužel "nepřítel" také neusnul na vavřínech a zlepšuje se ve schopnosti, jak jak Adblock Plus přelstít a protlačit reklamu až k vám domů. Proto v poslední době po znovunačtení stránky (refresh) na některých portálech (např. u zobrazeného příkladu O2 psaní sms) výše zmíněné opatření nepomůže - a obrázek reklamy se k velké nelibosti po každé odeslané sms objeví znovu.

Na Blog.cz to však zatím funguje bez problémů a já doufám, že se to hodně dlouho nezmění.

  • JAK VYPNOUT V PŘÍPADĚ NUTNOSTI REKLAMU

Pokud by se vám po reklamě stýskalo nebo byste chtěli nějaké konkrétní stránky podpořit svou účastí na reklamním šílenství (některé zajímavé weby jiné příjmy, než z reklamy, nemají!), snadná pomoc: kliknete levým tlačítkem myši na šipečku u červené ABP ikonky v pravém horním rohu a rozvine se roletka, kde jsou mj. položky "Vypnout pouze na této stránce" (po kliknutí levým tlačítkem myši si budete moci prohlédnout reklamu třeba zrovna na Blog.cz) nebo "Zakázat všude" (čímž imobilizujete a zakážete Adblock Plus na všech webových stránkách a ve všech panelech). Až vás zas reklamy přestanou bavit a budete se chtít vrátit ke svému klídku, opět stisknete tu samou položku (tj. "Vypnout pouze na této stránce, resp. "Zakázat všude").

Tak snad jste to úspěšně zvládli a radujete se spolu se mnou v novém světě bez lži a klamu.

Hezký den bez reklam vám přeje Doktorka se srdcem 😊

Komentáře z Blog.cz

viz pdf

Žádné komentáře:

Okomentovat

Uveďte prosím nějakou přezdívku (pole NÁZEV/ADRESA URL - stačí vyplnit jen přezdívku). Jinak mi vaše komentářové kapky splynou v jedno nekonečné moře. 😉

DĚKUJI ZA VAŠE KOMENTÁŘE. 😊